Kaip pagal veido formą išsirinkti nuometą?

Nuotakos šydas – tokia pat svarbi jaunosios įvaizdžio detalė, kaip ir šukuosena ar vestuvinė puokštė. Kaip ir pagal ką ją išsirinkti?

Nuo seno šydas laikytas paklusnumo ir nuolankumo išrinktajam simboliu; taip pat manyta, kad jis apsaugo jaunuosius nuo piktųjų dvasių, o šeimos laimė tiesiogiai priklauso nuo šydo ilgio – nenuostabu, kad jis netgi siekdavo žemę.

Dabar tai nebėra būtina, ir juo puošiasi jau ne visos nuotakos. Tačiau turbūt sutiksite, kad šis elementas suteikia jaunajai švelnumo, žavesio ir paslaptingumo – tereikia mokėti jį tinkamai išsirinkti.

Nuo ko priklauso šydo pasirinkimas?

Pasirinkimas priklauso ne tik nuo jaunosios skonio, bet ir nuo kai kurių kitų aplinkybių:

  • Bendros vestuvių stilistikos;
  • Nuotakos įvaizdžio;
  • Vestuvinės suknelės fasono;
  • Vestuvinės šukuosenos;
  • Veido, figūros tipo ir pan.


Visi šie punktai savaip svarbūs, tačiau mes šiame straipsnyje plačiau apžvelgsime tik vieną: kaip išsirinkti šydą pagal veido tipą.

Ovalus veidas

Ovalaus veido nuotakoms išsirinkti šydą yra lengviausia – puikiai tiks tiek trumpas, tiek ilgas nuometas. Galima rinktis vieno ar kelių sluoksnių, bet tokį, kad nebūtų per daug pūstas ir platus (antraip galima sugadinti veido formą).

Pailgas veidas

Tai – tas pats ovalas, tik šiek tiek ilgesnis. Vizualiai patrumpinti veidą padės ne ilgas, o pūstesnis trumpas ar vidutinio ilgio nuometas, taip pat šydas, primenantis debesėlį. Jį galima papuošti diadema.


Apvalus veidas

Apvaliaveidėms reikėtų pirmiausiai pagalvoti apie aukštą šukuoseną – tai padės vizualiai pailginti veidą. Šydą geriausia tvirtinti ties pakaušiu, taip, kad lengvai kristų ant jaunosios veido ir tuo pačiu jį pasiaurintų. Ypač gražiai atrodys kaskadomis krentantis šydas. Idealus ilgis – iki pečių. Sluoksnių turėtų būti ne daugiau kaip du.

Trikampis veidas

Užmaskuoti apatinę veido dalį padės šydas iki pečių linijos (ar net iki smakro). Jis turi dengti veidą, krisdamas bangomis.

Kvadratinis veidas

Būtina nukreipti dėmesį nuo smakro, sušvelninti veido formą. Tą padaryti padės aukšta šukuosena ir ilgas šydas (idealiu atveju – apvalus arba kaskadinis). Susiaurinti veidą galima palikus iš šonų porą sruogų.

Stačiakampis veidas

Šiek tiek paplatinti veidą padės pūstas nuometas. Aukštos šukuosenos šiuo atveju reikėtų vengti – geriau rinktis su palaidomis sruogomis.

Veidas su išsikišusiais skruostikauliais

Išraiškingų skruostikaulių savininkėms patartina rinktis ilgus nuometus. Vieno ar kelių sluoksnių – nesvarbu. Tai padės atrodyti stilingiau ir įdomiau.

Kaip minėta, renkantis šydą reikia atsižvelgti ir į kitus dalykus – suknelės fasoną ir spalvą, medžiagas ir kūno sudėjimą. Pavyzdžiui, putlutėms geriau rinktis rinktis vieno sluoksnio šydą, o toms, kurios turi didelę krūtinę ir pastebimą pilvuką, geriau rinktis kuo ilgesnį nuometą – jis vizualiai pailgins viršutinę kūno dalį ir atitrauks dėmesį nuo trūkumų. Aukštoms nuotakoms tinka ilgi nuometai, žemo ūgio – ne ilgesni negu iki talijos.

» Rašyti komentarą