Kaip pasidaryti citrinines žvakutes

Norite savo namuose sukurti jaukią ir malonią atmosferą, papuošti gyvenamąjį arba vonios kambarį? Padaryti tai visai nesunku – tereikia pasigaminti šias citrinines žvakutes!

Jos ne tik maloniai kvepia, bet ir padeda pagerinti nuotaiką, suteikia jėgų ir žvalumo.


8 citrininėm žvakėm pasigaminti reikės: 4 citrinų ir peilio, šaukštelio (arba specialaus rutulinio šaukštelio, skirto meliono ar arbūzo rutuliukams išskobti),  1/6 arbatinio šaukštelio citrinų aliejaus, dagties arba 8-ių nedidelių dagčių su laikikliais jų galuose, 150 g vaško (labai tinka natūralus bičių vaškas), smulkaus teptuko.

Gamybos procesas:

  • Perpjaukite citrinas išilgai per pusę, tada išspauskite šiek tiek citrinos sulčių, kad išimant visą jos vidų nesitaškytų sultys, bet tai darykite atsargiai – nesugadinkite citrinos žievės. Po to atsargiai, šaukšteliu ar kitokiomis, jums patogiomis, priemonėmis išimkite vaisiaus vidų, kad liktų tik stora žievės dalis.
  • Dubenėlyje (kurio nenaudojate maisto gamybai) ištirpinkite vašką (maždaug 180 laipsnių temperatūroje). Išjungę kaitinimą, įpilkite 1/6 arbatinio šaukštelio citrinų aliejaus.
  • Jei turite ilgą dagtį, ją reikia sukarpyti į 7–8 cm ilgio atkarpėles ir pritaisyti prie jų galų dagties laikiklius. Jei turite iš karto paruoštas dagtis su laikikliais, jos taip pat turėtų būti panašaus ilgio, jei per ilgos – nukirpkite galiukus.
  • Dagties laikiklius panardinkite į šiltą vašką ir pastatykite citrinos dubenėlio viduryje, paspauskite, kad priliptų. Leiskite vaškui atvėsti. Tada pilkite karštą (bet ne verdantį) vašką į citrinos žievės dubenėlį, o jo kraštus šiek tiek aptepkite vašku, naudodami smulkų teptuką. Palaukite, kol vaškas gerai sustings.

» Rašyti komentarą