Kaip pasirinkti geriausią dulkių siurblį?

Dulkių siurblys - svarbus buities prietaisas, kuris ne tik užtikrina namų švarą, bet ir padeda palaikyti gerą kvėpavimo takų sveikatą. Apsilankius parduotuvėje rasite gausybę skirtingų dulkių siurblių - skiriasi jų tipas, valymo būdas, dulkių ir kitų nešvarumų surinkimo vieta, filtrai, galingumas... Kaip išsirinkti jums tinkamiausią dulkių siurblį? Į kokius kriterijus būtina atsižvelgti? Kaip nepaklysti didžiulėje pasiūloje?

Visus dulkių siurblius galima suskirstyti į tris dideles kategorijas: sauso valymo, plaunantys ir akumuliatoriniai.

Sauso valymo siurbliai yra patys populiariausi. Šiandien galima įsigyti siurblius su vienkartiniais, keičiamais maišeliais ar cikloninius siurblius, turinčius dulkių surinkimo konteinerį. Šiuolaikiniai sauso valymo siurbliai turi kokybiškus filtrus, tad jie tinkami naudoti net ir alergiškiems žmonėms. „Standart“ buitinės technikos ekspertų teigimu sauso valymo dulkių siurbliai yra patys universaliausi - jie tinka visų dangų, kilimų, įvairių baldų audinių siurbimui.

Plaunantys dulkių siurbliai savyje talpina ir sauso valymo siurblių funkcijas, tačiau taip pat, kaip ir sufleruoja pavadinimas, plauna paviršius vandeniu arba garais. Šie siurbliai užtikrina dar didesnę švarą, jie ne tik susiurbia dulkes, nešvarumus, bet ir valo paviršius, naikina žalingus mikroorganizmus. Tiesa, daugelį atbaido aukštesnė šių siurblių kaina bei menkesnis universalumas - nors jie puikiai tinka kilimų bei kitos tekstilės valymui, tačiau paprastai jie netinka medinėms grindims. Dar vienas šių siurblių minusas yra menkesnė galia bei sudėtingesnė priežiūra - vandens talpą teks išvalyti po kiekvieno siurbimo, tad tvarkymasis dar kiek pailgės.

Akumuliatoriniai siurbliai, naudojantys įkraunamų baterijų energiją ir neturintys laido, yra dviejų rūšių:
Siurblys – šluota, kaip ir sufleruoja pavadinimas, savo ilga, vertikalia forma primena šluotą, tačiau turi ir siurbimo funkciją. Šie prietaisai kompaktiški, lengvi, juos ypač patogu naudoti, norint išsiurbti nedidelį plotą, gyvenant mažame būste. Siurblys – šluota neturi laido, veikia įkraunamų baterijų pagalba, tad ilgai tvarkytis ir didelio ploto išsiurbti nepavyks.
Siurblys - robotas yra naujovė, Lietuvos rinkoje pasirodžiusi tik prieš keletą metų. Šie siurbliai nėra populiarūs, visų pirma, dėl savo aukštos kainos, o taip pat ir dėl to, kad jų valymo efektyvumas nėra ypač aukštas - šis siurblys gali netilpti po baldais, įstrigti palovyje ar tarp baldų ir išsijungti, jis nevalo baldų, laiptų. Siurblys - robotas tiks erdvių, baldais neapkrautų namų savininkams, o taip pat nuolat besišeriančių naminių gyvūnų augintojams. Tiesa, reikėtų suprasti, kad, nepaisant net ir kasdienio siurblio - roboto darbo, kartas nuo karto teks namus išsiurbti „tradiciniu“ būdu.

Pagrindinės dulkių siurblių charakteristikos

„Standart“ buitinės technikos ekspertai siūlo dėmesingai ištyrinėti pagrindines dulkių siurblių charakteristikas ir pasirinkti buitinį prietaisą, kuris geriausiai tiktų jūsų namams, padėtų palaikyti jūsų bei jūsų šeimos narių sveikatą, būtų ekononiškas ir patogus naudoti.

Galingumas. Nuo 2014-ųjų rugsėjo Europos Sąjungos šalyse draudžiama gaminti ir į jas įvežti dulkių siurblius, kurių galingumas viršija 1600 vatų. Buitinės technikos „Standart“ ekspertai rekomenduoja rinktis ypač galingą ir labai patogų naudoti siurblį „ST-VC160P“, kurio galingumas siekia net 1590 vatų! Galingas prietaisas užtikrins efektyvų namų siurbimą, pašalins didžiausią nešvarumų kiekį bei taupys elektros energiją.

Dulkių ir nešvarumų surinkimo vieta:

 • Maišelis. Paprasti, nebrangūs siurbliai dažniausiai turi iš popieriaus arba audinio pagamintus vienkartinius arba daugkartinius - iškratomus maišelius. Žinoma, geriau rinktis vienkartinius maišelius - tai gerokai švariau ir geriau mūsų sveikatai.
 • Be maišelio (cikloninis). Cikloniniai dulkių siurbliai turi didelę talpą į kurią kaupiasi dulkės bei kiti nešvarumai. „Standart“ ekspertai pasakoja, kad šie siurbliai sparčiai populiarėja, kadangi jų talpą labai lengva iškratyti, to nereikia daryti dažnai. Šie siurbliai ekonomiškesni, kadangi nereikia nuolat pirkti maišelių. Specialistai siūlo atkreipti dėmesį į labai patogų naudoti cikloninį siurblį „ST-KPA10“.
 • Vandens talpykla. Vandens talpą turinčių siurblių veikimo principas primena cikloninį dulkių siurblį, tik šiuo atveju dulkės ir nešvarumai nusėda vandenyje. Šie siurbliai įprastai truputį brangesni, tačiau jie valo labai švariai, sulaiko didelį dulkių kiekį, gaivina namų orą. Vandens talpą turi ir plaunantys dulkių siurbliai, kurie, kaip jau buvo minėta, ypač tinka kilimų, tekstilės valymui, tačiau nėra tinkami grindims.


Filtro tipas:

 • Medžiaginis. Šie filtrai pasitaiko vis rečiau, kadangi jie nėra ypač tankūs, sulaiko tik stambiausias daleles, tad siurbimas yra mažiau efektyvus, namų ore bei aplinkoje lieka dulkių, kitų smulkių nešvarumų.
 • Popierinis. Šie filtrai dulkes ir nešvarumus sulaiko efektyviau, nei medžiaginiai, tačiau tai nėra optimaliausias sprendimas. Popieriniai filtrai pakankamai porėti, jie nesulaiko visų alergenų.
 • Vandens. Labai efektyvūs filtrai, dulkes ir nešvarumus sulaikantys vandenyje. Šie filtrai ne tik užtikrina namų švarą, bet ir patalpų oro gaivumą.
 • HEPA. Antialerginiai filtrai pasižymi dideliu efektyvumu. Jie būtini kenčiantiems nuo alergijos, kvėpavimo takų ligų.


Efektyvumo klasės:

 • Energijos suvartojimo efektyvumas. Ši klasė parodo elektros energijos sąnaudų dydį. Žymima nuo A iki G. A parodo didžiausią efektyvumą.
 • Dulkių pralaidumas. Parodo išpučiamo oro kokybę, jo švarumą ir gaivumą. Žymima nuo A iki F. A parodo didžiausią efektyvumą.
 • Kilimų siurbimo efektyvumas. Parodo, kiek dulkių ir nešvarumų susiurbiama iš kilimo, tekstilės. Žymima nuo A iki E. A parodo didžiausią efektyvumą.
 • Kietos dangos siurbimo efektyvumas. Parodo, kiek dulkių ir nešvarumų susiurbiama nuo kietos dangos, grindų, plytelių. Žymima nuo A iki E. A parodo didžiausią efektyvumą.


Antgaliai. Besirinkdami siurblį būtinai apžiūrėkite ir į komplektą įeinančius antgalius bei įvertinkite tai, kokių antgalių jums gali reikėti. Galbūt turite daug minkštų baldų, kuriuos kartas nuo karto tenka išsiurbti, naudojant specialų antgalį, galbūt auginate naminius gyvūnus, kurie šeriasi ir jums tikrai praverstų specialus antgalis augintinių plaukų susiurbimui.

Ratukai. Siurblių ratukai dažniausiai būna plastikiniai arba padengti guma. Vertėtų rinktis pastaruosius. Gumuoti ratukai užtikrina siurblio paslankumą, o taip pat gerą sukibimą su visomis dangomis, jie tausoja ir nebraižo grindų.

Ergonomiškumas. Besirinkdami siurblį nedvejokite jo paimti į rankas, įvertinkite prietaiso svorį, mobilumą, atkreipkite dėmesį į laido ir vamzdžio ilgį. Įsitikinkite, kad siurblys patogus naudoti būtent Jums. Esame skirtingi, tad besirinkdami prietaisą, žinoma, nepamirškite specialistų rekomendacijų, tačiau nenuvertinkite ir asmeninių preferencijų - juk svarbu, kad siurbti būtų smagu, lengva ir malonu būtent Jums.

 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Nijole
2018-07-05 07:55
Kur tokia parduotuve yra.