Kaip pasirūpinti mažųjų sveikata, kad žiemos šventes sutiktumėte be ligų?

Šaltasis metų laikas tėveliams kelia nemažai iššūkių – kaip pasirūpinti mažylio sveikata, kad vieno iš gražiausių metų laikų ar švenčių nereikėtų praleisti gulint lovoje?
 
Kaip teigia specialistai, svarbiausia visą laiką rūpintis stipraus vaikų imuniteto palaikymu, kuo daugiau laiko praleisti gryname ore ir neignoruoti nerimą keliančių simptomų.
 
Pasveikti reikia iki galo
 
Pasak vaistininkės Žydrūnės Muzikevičiūtės, derėtų nepamiršti, kad augantis organizmas dar tik mokosi kovoti su bakterijomis ir virusais, todėl natūralu, kad kūdikiai ir maži vaikai serga dažniau.
 
„Svarbiausia užduotis tėvams – laiku pastebėti pirmuosius simptomus, jų neignoruoti, konsultuotis su specialistais, kad būtų galima išvengti komplikacijų. Esant tokiems simptomams kaip sloga, gerklės skausmas ar perštėjimas, varginantis kosulys, bendras silpnumas ar pakilusi temperatūra, patartina kreiptis konsultacijų į vaistininką, kuris reikalui esant patars kreiptis ir į šeimos gydytoją. Tėvai neretai peršalimą maišo su gripu, kuriuo vaikai serga sunkiau, o ligos komplikacijos kelia didelį pavojų“, – įspėjo vaistininkė.
 
Vaistininkės teigimu, suaugusieji dažnai sau neleidžia sveikti tiek laiko, kiek reikia, ir skuba grįžti į darbus. Šios klaidos šiukštu negalima kartoti su vaikais.
 

„Ligos turi savo įprastą trukmę. Tarkime, tikėtis, kad vaikas nuo bronchito pasveiks per penkias dienas – nerealu. Tai, kad vaiko būklė gerėja ir jis sveiksta – džiugina, bet tai toli gražu nereiškia, jog jam jau galima grįžti prie įprasto gyvenimo rimto. Per anksti savo nuožiūra nutraukę gydymą rizikuojate, kad liga kartosis ar net komplikuosis į sunkesnes formas“, – sakė Ž. Muzikevičiūtė.
 
Jei vaiko organizmas po ligos ar jos metu yra nusilpęs, verta jį sustiprinti vitaminais, mineralinėmis, augalinėmis medžiagomis: „Dažniausiai tėveliams rekomenduojame maisto papildus, kuriuose yra D, A, C, ir E vitaminų, magnio, kalcio, bioflavanoidų, betagliukanų, gerųjų bakterijų, laktoferino. Teigiamu poveikiu imunitetui pasižymi ir ežiuolės preparatai bei žuvų taukai“.
 
Į lauką – tik tinkamai apsirengus
 
Pasak specialistės, skatinant vaiką kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, tuo pačiu nevalia pamiršti, kad šaltasis metų laikas yra iššūkis augančiam organizmui – jo termoreguliacija daug prastesnė nei suaugusiųjų.
 
„Vaiką būtina aprengti svogūno principu – keliais sluoksniais. Geriausia, jeigu drabužiai bus lengvi, tačiau pakankamai šilti. Arti kūno turėtų būti natūralaus audinio, kvėpuojantys drabužiai. Batai ir pirštinės turėtų būti neperšlampami ir sandarūs, o viršutinis rūbas – nepralaidus vėjui ir drėgmei. Veido odą rekomenduojama tepti riebiu bevandeniu kremu, likus 30 minučių iki išėjimo“, – patarė vaistininkė.
 
Ž. Muzikevičiūtės teigimu, dėmesys aprangai ir būsimų pramogų aktyvumo įvertinimas yra būtinas kiekvieną kartą, kai vaikas eina į lauką. Atsižvelgiant į tai, jog vaikai neturi tiek daug poodinių riebalų, kaip suaugusieji, tėveliams rekomenduojama reguliariai patikrinti vaiko odą – jeigu ši melsvai rausva ir šalta, reikia skubiai sušildyti vaiką pradedant nuo kūno centro ir baigiant galūnėmis.
 
Leidžiant laiką patalpose, būtina jas tinkamai vėdinti, nes namuose esantis sausas oras išdžiovina vaiko nosies gleivinę, o tai vienas iš lengviausių būdų infekcijai patekti į jo organizmą. „Prevencinės priemonės ir bręstančio organizmo imuniteto stiprinimas leis ne tik pilnavertiškai pasidžiaugti žiemos šventėmis tėveliams ir jų atžaloms, bet ir sutaupyti – prevencija visuomet kainuoja mažiau nei ligos gydymas vaistais“, – sakė vaistininkė.

» Rašyti komentarą