Kaip pasirūpinti savo paakių oda?

Paakių oda – itin plona, todėl labai neatspari neigiamam aplinkos poveikiui. Joje labai mažai riebalinių liaukų, todėl ši veido sritis greitai išsausėja ir pradeda raukšlėtis. Negana to, per dieną žmogus sumirksi daugiau nei 10 tūkstančių kartų, juokiasi, raukosi, taigi paakiams nuolatos tenka didelis krūvis. Štai kodėl būtina reguliariai rūpintis paakių oda ir padėti jai išlikti jaunai.

Tikriausiai nereikia net sakyti, kad labiausiai paakių odai kenkia žalingi įpročiai: rūkymas ir alkoholis. Deja, dauguma iš mūsų šių įpročių neketina atsisakyti, nes jų neigiamas poveikis pasimato ne iš karto. Jei rūkote ir vartojate alkoholį, siūlome pasidaryti paprastą eksperimentą: pasiimkite dvi savo nuotraukas, fotografuotas kelerių metų tarpsnyje ir palyginkite savo odos būklę. Neabejojame, kad skirtumai bus akivaizdūs. Na, o jei šių įpročių atsisakyti neketinate, tuomet bent jau pasirūpinkite, kad jūsų kasdienybėje būtų kuo mažiau streso ir svarbiausia – pakankamai miegokite, nes miegas – grožio šaltinis. Tiesa, nepatariama miegoti veidu įsikniaubus į pagalvę, nes paakiai raukšlėsis. Jei norite, kad ryte akys atrodytų pailsėjusios, o ne sutinusios – prieš miegą negerkite skysčių.Paakių odai gali padėti ir švelnus masažas. Nepamiršk, kad šioje srityje odelė labai jautri, todėl masažą reikėtų daryti itin atsargiai. Ryte nusiprausk veidą šaltu vandeniu ir pirštų pagalvėlėmis 2-3 minutes lengvai patapšnok odelę nuo smilkinių link tarpuakio. Tuomet rodomaisiais pirštais patempk odelę prie išorinių akių kampučių link smilkinių. Masažo pabaigoje stipriai užsimerk kelioms sekundėms ir atpalaiduok akis.

Rūpintis paakių oda reikėtų pradėti jau nuo dvidešimties metų. Jaunoms merginoms, kurių paakių oda dar lygi, reikėtų rinktis lengvos konsistencijos kremus, o vyresnėms moterims – kremus, skatinančius odos atsinaujinimą bei elastino ir kolageno sintezę. Nepamirškite, kad užkirsti kelią problemai kur kas lengviau, nei vėliau tą problemą spręsti.

Akims atsigauti padės ir paprasta natūrali priemonė: ledukai, pagaminti iš ramunėlių, rugiagėlių ar žaliosios arbatos nuovirų. Rytais švelniai pabraukykite po akimis tokiais ledukais ir oda pastebimai atsigaus. Nepamirškite, kad paakių odoje yra labai mažai riebalų liaukų, todėl ją reikia nuolatos drėkinti. Tam tikslui rekomenduojame įsigyti purškiamą mineralais papildytą terminių šaltinių vandenį. Ši priemonė ypatingai aktuali karštuoju metų sezonu.Dar vienas paakių odos priešas – makiažas ir netinkamas jo valymas. Akių makiažui valyti naudok tik specialius valiklius, kurie yra švelnesni ir mažiau dirgina odą. Paprastas valiklis ne taip gerai pašalina nešvarumus, todėl akis gali tekti smarkiai trinti.

Taip pat labai svarbi ir pati akių valymo technika: pirmiausiai sudrėkinkite vatos diskelį, tuomet ant jo užpilkite šiek tiek valiklio, pridėkite diskelį prie akies ir truputėlį palaikiusi švelniai braukite iš apačios į viršų. Jei brauksite į apačią arba į šonus – paakių oda bus smarkiai dirginama. Nusivalius kosmetiką paakius patepkite kremu: švelniais glostomaisiais judesiais arba lengvais patapšnojimais paskirstykite kremą nuo nosies link smilkinių. Nepamirškite, kad kremo nereikia padauginti, nes oda negalės kvėpuoti.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Rosallie
2014-05-03 18:07
ka daryti jei po akimis "amelynuoja" arba kai po akimis atsiranda maiseliai?
Urtė
2012-04-25 12:42
o ledukai - labai geras dalykas. Puikiai tonizuoja. Jais galima palepinti ne tik paakius, bet ir apskritai viso veido, krūtinės, kaklo odą
Inga
2012-04-25 10:19
Man, žiūriu, kosmetinis pienelis nuo mimikos raukšlių akių kampučiuose neblogai padeda ir apskritai - veidui jokio kremo nebereikia, oda tapo skaisti ir lygi
Diana
2012-04-24 17:27
Sma, bandyk ledukų kompresus darytis, bet aišku, patinimas per kelias minutes niekur nedings. Bet vis geriau, nei nieko. Kitas dalykas - stenkis miegoti ant nugaros
Sma
2012-04-24 17:20
Aš turiu problemą: kiekvieną rytą akys būna užburkusios, nors prieš miegą ir negeriu skysčių. Reikia kokių 3 valandų kad patinimas atslūgtų. Mano mama tą pačią problemą turi. Ar tai paveldima?