Kol vieni voliojasi saulutėje ir stengiasi kuo labiau įrusti, kiti gi elgiasi atvirkščiai – bando odą pašviesinti (pavyzdžiui, dėl netolygaus ar tiesiog per stipraus įdegio, norėdami paslėpti randus, dėmes arba tiesiog atrodyti baltesni). Ką jiems galima patarti?
1. Naudokite citrinų sultis. Paprastai jos naudojamos plaukų šviesinimui arba kaip natūralus baliklis skalbiniams, tačiau tinka ir odos priežiūrai. Tepkite tamsias vietas, tačiau nepamirškite, kad ši priemonė gali dirginti. Jeigu norite naudoti ją ant didelio odos ploto, geriau pasidaryti minkštą pastą iš sulčių ir medaus arba jogurto.
Pastabos:
- Galite sumaišyti sultis su vandeniu ir perpilti į buteliuką su purkštuku, trinti odą citrinos žievele arba darytis kaukes, losjonus. Pasisemkite kantrybės – odos šviesinimas citrina reikalauja laiko.
- Nenaudokite citrinos ant pažeistų odos vietų (po depiliacijos vašku, skutimo, įpjovimų ir įdrėskimų).
2. Tepkite paprastą jogurtą. Tai – itin švelni balinamoji priemonė, be to, šiame produkte esanti pieno rūgštis gerai drėkina, cinkas – saugo nuo įdegio, o aktyvios kultūros kovoja su kenksmingomis bakterijomis ir grybeliais.
3. Naudokite sodą. Būkite atsargūs – naudojama dažnai ir dideliais kiekiais gali sausinti odą. Geriau pasidaryti pastą: sumaišykite sodą su medumi ir naudokite kaip kaukę (palikite ant odos bent 10 minučių).
4. Nuprauskite ir nušveiskite odą – tai padės pašalinti saulės pažeistą viršutinį odos sluoksnį. Priemonė neturi būti agresyvi – antraip sutrikdysite riebalinių liaukų veiklą. Paprasčiausias receptas – sumaišyti medų su cukrumi. Medus suminkštins jūsų odą, o cukrus pasitarnaus kaip efektyvus šveitiklis. Be to, tokia priemonė pasižymi antibakteriniu poveikiu ir užkerta kelią spuogų atsiradimui.
5. Naudokite pudrą. Ji pašviesins odą, užmaskuos dėmes, o turinti apsauginį SPF faktorių – netgi apsaugos nuo žalingo saulės spindulių poveikio. Iš esmės pašviesinti odą galima netgi vaikiška pudra – ji neužkemša porų. Tačiau svarbu naudoti ją saikingai – antraip atrodys nenatūraliai.
6. Jeigu išvardintos priemonės nepadeda – naudokite balinamąjį kremą.
7. Venkite saulės. Jeigu sportuojate lauke – pradėkite mankštintis sporto klube, arba bent jau sportuokite anksti ryte ar vėlai vakare. Nepamirškite galvos apdangalo, naudokite apsauginius kremus nuo saulės, net jeigu lauke debesuota (nepamirškite, kad debesys praleidžia iki 80% saulės spindulių).
8. Pasirūpinkite ir savo lūpomis, tepkite jas balzamu. Kasdien naudokite drėkinamąjį kremą.
9. Ugdykite įpročius, palaikančius odos grožį. Nesirūpinkite vien odos spalva – koreguokite savo dienos režimą, mitybą, leiskite odai suspindėti iš vidaus:
- Neberūkykite – priešingu atveju oda bus netolygaus ir nemalonaus atspalvio. Šis žalingas įprotis gali padidinti pigmentinių dėmių atsiradimo riziką.
- Sveikai maitinkitės, vartokite daugiau vitamino C – nuo jo tiesiogiai priklauso kolageno, suteikiančio odai elastingumo ir stangrumo, sintezė.
10. Kreipkitės patarimo į dermatologą. Savo srities ekspertas jums pasiūlys keletą variantų, iš kurių galėsite pasirinkti tinkamiausią. Egzistuoja daugybė receptinių ir nereceptinių priemonių, kurios padės saugiai ir efektyviai pasiekti savo tikslo.
11. Kritiniu atveju išbandykite vandenilio peroksidą. Jo yra daugumoje balinamųjų kremų. Jeigu tikrai niekas nepadeda (o labai reikia), galima surizikuoti ir labai nedidelį vandenilio peroksido kiekį įmaišyti į kaukę. Tačiau būkite itin atsargūs – jis turi daug šalutinių poveikių. Gryno vandenilio peroksido odos balinimui naudoti negalima.
Tai svarbu: nesaikingas BET KOKIO produkto naudojimas gali išsausinti ir sudirginti odą, paskatinti jos pleiskanojimą. Svarbiausia – atsargumas ir sveikas protas!