Kaip po Cezario pjūvio greičiau atsistoti ant kojų

Kiekvienos moters reabilitacija po Cezario pjūvio vyksta pagal individualų grafiką – daug kas priklauso nuo dailiosios lyties atstovės amžiaus, nuo jos fizinių duomenų, nuo atliktos operacijos sąlygų ir daugelio kitų dalykų. Vis dėlto reikia atsižvelgti į tą faktą, kad norint greičiau atsigauti, tenka laikytis kai kurių taisyklių. Kokios jos? Ką rekomenduoja medikai?

Apie mitybą

Jaunai mamytei po Cezario pjūvio reikia laikytis šiokio tokio mitybos režimo. Pirmąją dieną specialistai rekomenduoja valgio atsisakyti visai, gerti tik negazuotą vandenį su trupučiu citrinos sulčių dėl skonio.

Kitą dieną į racioną galima įtraukti košės, neriebaus sultinio, saldžios arbatos, keptų obuolių (žalių rūšių). Jeigu gydytojas nepasakė kitaip, trečią dieną meniu gali būti dar įvairesnis.

Medikamentai

Pirmosiomis dienomis po operacijos naujai iškeptai mamytei skiriama skausmą mažinančių preparatų. Be to, po Cezario pjūvio paprastai tenka gerti ir virškinamojo trakto veiklą gerinančius preparatus, vaistus, skatinančius gimdos susitraukimą, ir antibiotikus.

Kad antibiotikai pridarytų kaip galima mažiau žalos žarnyno mikroflorai, skiriama ir probiotikų. Jeigu mamytė maitina mažylį krūtimi, reikia atsižvelgti į tai, ar preparatai ir maitinimas krūtimi yra suderinami.

Maitinimas krūtimi

Maitinimas krūtimi padeda organizmui po gimdymo greičiau grįžti į senas vėžes – štai kodėl medikai rekomenduoja kaip galima greičiau pradėti pačiai maitinti savo mažylį. Tai, žinoma, reikalinga ir vaikučiui, tačiau ir tu iš to gausi daug naudos – greičiau susitrauks gimda.


Vienintelis dalykas, galintis sukliudyti pamaitinti savo atžalą, yra nebent maitinimo poza. Esmė ta, kad sėdėti po Cezario pjūvio negalima, nes gali iširti siūlės. Tenka maitinti gulint.

Siūlės

Tapusiai mama moteriai siūlė gali teikti skausmą. Ją reikia prižiūrėti ir apdirbti antiseptinėmis priemonėmis kiekvieną dieną. Paprastai siūlai ištraukiami septintą parą po operacijos, o po to atliekamas tyrimas ultragarsu. Jeigu nėra jokių komplikacijų, mama ir jos vaikutis gali keliauti namo.

Diskomfortą ir tirpimą pjūvio vietoje naujai iškepta mamytė gali jausti net praėjus keliems mėnesiams po operacijos – tai visiškai normalu. Tačiau jeigu randas parausta ir atsiranda stiprus skausmas ar išskyrų iš pjūvio vietos, reikia tuoj pat kreiptis į gydytoją.

Kosulys

Po bendrosios narkozės labai dažnai atsiranda kosulys, padedantis atsikratyti plaučiuose susikaupusių gleivių, todėl mamytei reikia padėti atsikosėti. Tokiu atveju naudojama technika, leidžianti atsikosėti be didesnio skausmo.

Siūlė prilaikoma rankomis prispausta pagalvėle, giliai įkvepiama (taip, kad plaučiai būtų pilni oro), o tada staigiai visiškai iškvepiama – pilvas turi būti įtrauktas, o ne išpūstas. Iškvėpimo metu leidžiamas garsas, panašus į lojimą. Viskas kartojama keletą kartų per valandą – tai padeda pašalinti susikaupusius skreplius.

Higiena

Po operacijos, savaime suprantama, būtina laikytis asmens higienos. Atsisakyti maudynių yra neįmanoma. Tačiau bent jau iš pradžių svajonę pamirkti vonioje teks pamiršti – galėsi praustis tik po dušu. Beje, dušas gerina kraujotaką, o tai padeda greičiau užgyti randams.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Jurgita
2015-09-18 12:54
Nesąmonė kažkokia. Cezarį padarė 11:00 o jau šeštą vakare atsistojau. Devintą issimaudziau po dušu. Kita vakarą išvažiavau namo. Grįžusi paruošiau šeimynai vakarienę ir tik tada nuėjau prigulti. Visa laiką suneliu rūpinausi pati. Aišku vyras kažkiek padėjo bet net tam poreikio didelio nejaučiau.
silvija
2013-01-12 11:54
isirti siules?? kas per nesamone?? 12;22 man buvo atliktas cezaris.. 21:00 jau sedausi o kita diena jau lipau is lovos ir ejau... beje viska dariau ne savavaliskai,pati gydytoja taip liepe nes kaip tik geriau sveiksti... plius meile ir noras rupintis vaikuciu dar labiau stiprina kuna ir malsina skausma..
Renata
2012-03-13 09:15
Galima maudytis toj vonioj (nėštukei), tik vonia turi būti švari, vanduo - ne didesnės nei kūno temperatūros, ir procedūra turi trukti iki 10 minučių. Po operacijos kas kita. Mažiausiai norisi kokio nors užkrėtimo
Pupa
2012-03-13 08:48
Kad ir nėščiai maudytis vinioj nėra labai gerai