Kaip teisingai reaguoti į vaiko ligą?

Natūralu, kad vaikas mamai – svarbiausia jos gyvenimo dalis, todėl bet kokie mažylio sveikatos sutrikimai sukelia stresą ir skatina rodyti begalinį rūpestį. Būti švelniai ir globoti prastai besijaučiantį vaiką nėra blogai, tačiau reikia pagalvoti apie tai, kokį pavyzdį tu rodai, juk mažieji yra tikri elgesio kopijuotojai ir tavo emocijų rodymas susidūrus su problema turės labai didelę įtaką paties vaiko požiūriui į sveikatą.

Požiūris į ligą. Norime pateikti paprastą pavyzdį: kai mažylis bėgioja ir staiga nukrenta, jis dažniausiai nepuola iš karto verkti. Vaikas yra gudrus: jis laukia suaugusiųjų reakcijos ir vos pamatęs išgąstį, tuojau pat pravirksta, reikalaudamas dėmesio. Kai suaugusieji į šią mažytę nelaimę sureaguoja įprastai, tarkim, sakydami „Oi, kokį zuikį pagavai“, mažylis nusišypso, nusišluosto suteptas rankytes ir toliau pasileidžia bėgti. Lygiai tas pats nutinka ir ligos metu: jei tėveliai šokinėja aplink ir nerimsta, vaikas savaime jaučiasi labiau nuskriaustas, nei yra iš tikrųjų. Todėl nėra jokio reikalo į įprastas ligas žiūrėti su nerimu. Kuo daugiau teigiamų emocijų, tuo greičiau atsitraukia visos ligos!


Kad tų teigiamų emocijų būtų kuo daugiau, rodyk vaikui savo švelnumą ir dėmesį. Sakydami dėmesį, mes neturime omenyje nerimo. Dauguma tėvelių šokinėja aplink mažuosius su termometru, nuolatos klausinėja ar vaikui nekaršta, ar jo nekrečia drebulys ir t.t. Iš esmės, kiekvieną akimirką jie vaikui primena, kad jis serga. Taip, matuoti temperatūrą tikrai reikės, tačiau tai galima padaryti niekur neskubant ir nerodant perdėto susirūpinimo. Nepamirk, kad mamos švelnumas ir rodomas nuoširdus dėmesys yra geriausi vaistai.

Gydymo eiga. Dažnai tėveliai taip įsijaučia į vaiko ligą, kad nejučia visą laiką šneka apie tą  patį. Kalbasi tarpusavyje, kalba su vaiku ir dar papasakoja visiems aplinkiniams. Staiga paprastas susirgimas vaiko sąmonėje tampa kažkuo neįtikėtinai baisiu, juk mama visą laiką tik apie tai ir kalba. Todėl pirmiausia, ką turi padaryti, tai paaiškinti savo mažyliui, kas yra liga, kodėl jis susirgo ir kaip kartu tą ligą įveiksite.

Greičiausiai vaikui teks gerti vaistus, o visi puikiai žinome, kaip jie to nemėgsta. Labai svarbu nepadaryti vienos didelės klaidos: nepasakok vaikui, kokie vaistai yra stebuklingi ir kaip jie išgydo visas ligas. Tokios istorijos leidžia vaikui suprasti, kad vaistai – išsigelbėjimas iš bet kokios problemos. Geriau papasakok, kad mažylio organizme gyvena gerieji žmogeliukai, kurie iš visų jėgų kovoja su blogosiomis bakterijomis, atnešusiomis ligą. Kartais tiems geriesiems žmogeliukams reikia pagalbos, todėl vaikutis turi gerti vaistus. Tokiu būdu vaikui nuo mažens bus įskiepytas supratimas, kad visų pirma su liga kovoti turi jis pats, o tik reikalui esant į pagalbą galima pasitelkti vaistus.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
vy
2012-03-08 21:15
Būtent, nereikia persistengti. Liga yra normalus dalykas ir nėra reikalo aplink vaiką šokinėti Būkim racionalios, neisterikuokim