Kalėdiniai būrimai

Sakoma, kad Kalėdos – tai stebuklų metas, o tikėjimas jais – tai dovana. Net jeigu per daug netiki magija, būrimais ir panašiais dalykais, švenčių išvakarėse siūlome tau papramogauti ir išsiburti. Nors dauguma šių kalėdinių būrimų taikomi merginoms, visa tai galima paversti smagiu žaidimu ir įtraukti kitus šeimos narius.

Būrimas adata. Jeigu dar neturi vaikų, arba turi, bet nori, kad šeimoje jų būtų dar daugiau, planuoji savo nėštumą ir svarstai, kas gims šį kartą, šis burtas – kaip tik tau. Su adata atliekami štai tokie veiksmai: ji perduriama per vilnonį audinį, pakabinama ant plauko arba siūlo ir lėtai perduodama tai, kuri nori išsiburti. Jeigu adata ima judėti ratu, gims mergaitė, jeigu kaip švytuoklė – berniukas. Jeigu nejuda visai, vaikų nebus.

Būrimas iš šešėlių. Jis labai nesudėtingas, todėl paplitęs ir mėgstamas merginų. Mergina suglamžo popieriaus lapą ir jį uždega, o tada apžiūri krintantį šešėlį. Paprastai suglamžytas popierius dedamas į dubenį arba didelę plokščią lėkštę ir uždegamas. Kai popierius sudega arba jo lieka visai nedaug, jis apšviečiamas žvake ir žiūrima, koks ant sienos krinta šešėlis. Manoma, kad tai gali padėti sužinoti ateitį.

Kas laukia giminių? Šeima eina pažiūrėti pro langus, kaip vakarieniauja kaimynai. Jeigu galima pamatyti jų galvas, manoma, kad niekas iš giminių nemirs, tačiau jeigu jų nematyti – laukia nelaimė. Net jeigu ir netiki tokiais būrimais, pasidairyti į svetimus langus vis tiek smagu.

Būrimas iš vaško. Ištirpink puodelyje vaško, įpilk pieno ir pastatyk prie namų slenksčio. Sakyk: „Naminuk, Naminuk, ateik po slenksčiu atsigerti pieno ir pavalgyti vaško“. Sulig paskutiniu žodžiu puodelis apverčiamas ir žiūrima, kas išėjo. Jeigu pamatysi sustingusį kryželį, kitais metais laukia kažkokia liga. Jeigu jis tik pasirodys, šiek tiek šlubuos finansiniai reikalai, o asmeniniame gyvenime laukia nedideli nemalonumai. Jeigu atsiranda gėlės žiedelis, turėtų būti vestuvės arba gyvenime atsiras mylimas žmogus. Jeigu vaškas primins kokį nors žvėriuką, tikėtina, kad įsigysi priešą, jeigu žmogų – draugą. Jeigu jis patekės juostele, laukia kelionės, persikraustymai, o jeigu nusės žvaigždutėmis – pasiseks darbe arba moksluose.

Būrimas iš daiktų. Ant stalo padedama keletas daiktų, simbolizuojančių kokią nors profesiją. Anksčiau tai buvo anglis (kalvis), akmuo (statybininkas), duona (artojas), knyga (kunigas), raktai (prekeivis) ir pan. Dabar galima pridėti kompaktinį diską (kompiuterio specialistas), kreditinę kortelę (bankininkas), užrašinę (vadovas), įstatymų sąvadą arba konstituciją (teisininkas). Būtinai pridedamas ir vestuvinis žiedas. Merginai užrišamos akys, o jos draugės sukeičia daiktus ant stalo vietomis. Ji turi tris bandymus. Jeigu bent du kartus pasirenka tą patį daiktą, manoma, kad vyras tikrai dirbs būtent tokį darbą. Jeigu rankose atsiduria žiedas, per metus ji ištekės (tačiau niekas nežino, už ko).

Būrimas iš ryžių. Jeigu turi kokių nors klausimų, į kuriuos nerandi atsakymų, išmėgink šį būrimo būdą. Reikia į skardinę įberti ryžių, palaikyti ją kairiąja ranka ir kratant garsiai užduoti klausimą. Po to paimti žiupsnį ir paberti ant servetėlės. Jeigu skaičius lyginis, atsakymas teigiamas. Jeigu ne – neigiamas.


Būrimas iš knygos. Geriausia pasiimti užverstą turiningą knygą (kai kas ima ir Bibliją). Sakomas sugalvotas puslapio numeris ir priduriama, ar žiūrėti iš viršaus, ar iš apačios. Tada einama į paslaptingą vietą ir perskaitoma. Aiškinti reikia atsižvelgiant į tai, kas spėliotoją labiausiai domina.

Kitas variantas: ant knygos viršelio dedama kairioji ranka ir užduodamas klausimas. Tada atverčiama bet kurioje vietoje ir skaitoma ta eilutė, kuri atsiduria po didžiuoju kairės rankos pirštu.

Būrimas susituokusiems. Į stiklinę įpilama vandens ir ant iš anksto paruošiamo lapo užrašomas vyro meilužės (žmonos meilužio) vardas. Šalia būtinai turi būti žvakė ir druskos. Druska šaukšteliu metama į stiklinę, tuoj pat žvake uždegamas popierius su varžovės (varžovo) vardu. Greitai maišant šaukšteliu vandenį pasakoma: „Jeigu druska ištirps greičiau, vyras manęs nepaliks. Jeigu popierius sudegs – jų meilė perdegs.“ Tada žiūrima: jeigu druska ištirpo, o popierius vis dar rusena, vyras niekur nedings. Jeigu viskas atvirkščiai – anksčiau ar vėliau išsiskirsite.

Būrimas telefonu. Sugalvok klausimą ir į jį susikoncentruok. Žiūrėdama į telefoną, garsiai jį ištark. Jeigu artimiausiu metu paskambins vyras – atsakymas teigiamas, jeigu moteris – neigiamas.

Būrimas liftu. Jeigu gyveni daugiaaukščiame name, sugalvok norą ir nueik į vidurinį aukštą. Jei liftas pradės kilti – noras išsipildys. Jeigu leisis – teks palaukti.

Būrimas kate. Sugalvok norą ir pasikviesk katę. Jeigu ji į kambarį įžengs kaire koja, troškimas išsipildys, jei dešine – turbūt nelemta.

Būrimas iš langų. Vakare, kai jau bus pakankamai tamsu, išeik į lauką. Pasisuk nugara į namą ir mintyse užduok tave dominantį klausimą. Atsisukusi suskaičiuok, kiek dega langų. Lyginis skaičius reiškia teigiamą atsakymą, nelyginis – neigiamą.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Ggggggggg
2020-12-24 19:56
Laba diena
Giedre
2011-12-16 20:35
Su vasku esu bandziusi siais metais pabandysiu ka nors naujo
Elžbieta
2011-12-16 20:07
Man smagiausiai atrodo būrimas iš daiktų.
Liute
2011-12-16 19:48
Butinai ka nors isbandysiu
Matilda
2011-12-16 19:20
Taip, paspoksoti į langus visada smagu