Ultragarsinis tyrimas – tai kaip mažas stebuklas, leidžiantis iš arti pamatyti visą kūdikėlio gyvenimą. Ir nors kai kurios būsimos mamytės labai nerimauja dėl kenksmingo šio tyrimo poveikio, jis kol kas nėra mediciniškai įrodytas, todėl esant reikalui šį tyrimą būtina atlikti.
Dauguma mamyčių nekantraudamos laukia to, ką pamatys ekrane, tačiau iš tiesų vaizdas nebūna labai aiškus. Tik patyręs specialistas, žvelgdamas į baltai juodą išplaukusį vaizdą gali nustatyti, ar vaikelis vystosi normaliu tempu. Deja, šis tyrimas nėra 100% patikimas, mat net ir su naujausia įranga vaizdas tikrai neprimena aiškios nuotraukos. Tačiau tai yra pirmasis žingsnis, padedantis nustatyti tam tikrus vystymosi sutrikimus. Jei gydytojui kyla nors menkiausias įtarimas, jis nėščiajai atlieka papildomus tyrimus, kurie padeda patvirtinti arba paneigti diagnozę.
Ultragarsinis tyrimas gali būti atliekamas dviem būdais: dvimačiu (2-D) ir trimačiu (3-D) pavidalu. Trimatis pavidalas naudojamas gana retai, dažniausiai tam, kad patikslinti dvimačiu pavidalu nustatytą diagnozę. Iš esmės trimatė technologija geriau parodo, ar nėra stuburo, galūnių ar veiduko vystomosi sutrikimų.
Ultragarsinio tyrimo eiga labai paprasta: ant moters pilvo uždedamas daviklis, kuris atspindi garso bangą nuo audinių. Ankstyvoje nėštumo stadijoje daviklis įvedamas į makštį, kad gydytojas galėtų nustatyti, ar vaisius prisitvirtino gimdoje, kurioje vietoje bus placenta ir koks yra nėštumo laikas. Deja, ultragarsinis tyrimas negali nustatyti visko. Jo metu gydytojas gali pastebėti fizinius vaisiaus pakitimus, tačiau nustatyti protinės negalės, autizmo, cerebrinio paralyžiaus ar biocheminių pokyčių nepavyks.
Pirmojo trimestro metu atlikdamas ultragarsinį tyrimą gydytojas stebi vaisiaus pakaušio srities būklę ir nervų sistemos, organų bei galūnių vystymąsi. Antrojo trimestro metu gydytojas įvertina vaisiaus kūno sandarą, vystymąsi ir galimas ydas, vaisiaus vandenų kiekį ir kokybę. Didelis dėmesys skiriamas širdies darbui. Trečiojo trimestro metu ultragarsinis tyrimas leidžia pamatyti gerokai daugiau: ar tinkamas vaikelio ūgis ir svoris, ar gerai išsivysčiusi placenta ir kokia yra vaikelio padėtis. Trečiajame trimestre gydytojai lengviausiai pastebi ir vystymosi sutrikimus.
Kam reikalingas ultragarsinis tyrimas

» Rašyti komentarą
» Komentarai
2011-11-24 20:04
Tai dar naujesnė ir pažangesnė technologija - keturmatis (4D) ultragarso tyrimas. Skirtumas toks, kad tiriami erdviniai vaizdai (3D) gali judėti realiu laiku. Taip geriau įvertinama organų funkcija ir vaisiaus aktyvumas gimdoje.
2011-11-24 19:59
Kas tas 4D tyrimas? Dar neteko girdėti
2011-11-24 16:18
Siela, tyrimą atlikti galima viso nėštumo metu. Be to, daromi ir 4D tyrimai, manoma, kad ateitis priklauso būtent jiems.
2011-11-24 12:37
Kam šis tyrimas reikalingas, aišku. O kada jį galima atlikti?
2011-11-24 20:23