Knygos lydi nuo kūdikystės: naudingi patarimai

Gamintojo nuotr.

„Pampers“ pataria: kelias į skaitymą prasideda dar kūdikystėje, kai vaikai pamėgsta žodžius, kai juos sujaudina istorijų pasakojimas ir sudomina dalijimasis gyvenimiška patirtimi su mylimais artimaisiais vartojant kalbą. Šeimos nariai gali puoselėti skaitymo džiaugsmą veiklomis, ugdančiomis vaikų gebėjimus ir keliančiomis susidomėjimą.

Štai keli patarimai, kaip skaitymą paversti didele vaiko gyvenimo dalimi.

Kalbėkitės su savo kūdikiu

Veido išraiškomis ir balsu pasakokite jam apie pasaulį ir save. Pasirinkite laiką, kai jis yra ramus ir budrus, ir tiesiog pradėkite kalbėti. Jis pažįsta jūsų balso tembrą ir ritmą, nes girdėjo jį iki gimstant. Dabar padėkite sujungti šiuos garsus ir sąveiką su pasauliu.

Atkartokite tai, ką sako kūdikis

Paguguokite jam, kai jis skleidžia šiuos malonius trumpus garsus. Jis mokosi, kad garsai gali priversti pasaulį sureaguoti ir kad žodžiai turi galios.

Tapkite naujienų komentatoriumi

Papasakokite kūdikiui apie savo dieną, ką darote su juo ir net tai, ką šiuo metu skaitote. Kurkite ryšius tarp žodžių ir įvykių, padėkite jam išgirsti istorijos elementus.

Pažymėkite daiktus

Kai rūpinatės kūdikiu, pasinaudokite proga pasakyti jo vardą, įvardyti jo kūno dalis, drabužius ir naudojamus reikmenis. Nors šių ryšių užmezgimas truks savaites ir mėnesius, jūs kuriate kalbos ir raštingumo pagrindus.
 Kartu žiūrėkite paveikslėlius knygutėse

Kūdikiui sulaukus maždaug šešių mėnesių, supažindinkite su knygomis kaip linksmu ir jaudinančiu dalyku. Džiaukitės trumputėmis savo vaiko dėmesio akimirkomis vartant knygeles – kiekviena trumpa sąveika skatina meilę knygoms.

Pažiūrėkite, parodykite ir įvardykite

Kūdikiai ir mažyliai savo literatūrinį gyvenimą pradeda išmokdami vartyti puslapius, tada žiūrėdami paveikslėlius apskritai, po to žiūrėdami į paveikslėlius juos įvardijant, tada nurodydami įvardytą paveikslėlį ir galiausiai - patys įvardydami paveikslėlius.

Supakuokite knygą

Įdėkite knygą arba dvi į vystyklų krepšį ir padėkite į automobilį vyresniam kūdikiui arba mažyliui. Įprotis užpildyti gyvenimo erdves knygomis ir visada turėti jas po ranka padeda vaikui reguliariai jas matyti kaip savo gyvenimo dalį.

Mokykitės ritmų ir dainų

Vaikai eksperimentuoja su kalbos garsais naudodami ritmą, sukuriantį susidomėjimą žodžiais ir garsais. Ritmas su gestais padeda susieti veiksmus su veiksmo žodžiais. Poezija vaikams taip pat supažindina su kalba ir padeda ją pamilti.

Pasakokite istorijas prieš miegą

Paverskite skaitomas ir pasakojamas istorijas pasiruošimo miegui ritualo dalimi nuo pat kūdikystės. Niekada netaikykite pasiruošimo miegui istorijos kaip bausmės, išlaikykite ritualo švelnumą.

Nepraleiskite nė vienos dienos be knygos. Paverskite knygas kasdienybės su savo vaiku dalimi!

 

Šaltinis: pampers.com

» Rašyti komentarą