Kodėl slenka plaukai?

Perbrauki savo plaukus rankomis ir delne lieka kuokštas plaukų. Situacija tikrai nepavydėtina, tačiau puikiai žinoma ne vienai moteriai. Kas gali padėti sustabdyti plaukų slinkimą? Priemonių tikrai yra, tačiau prieš tai reikėtų išsiaiškinti tikslią priežastį, sukėlusią šią problemą.

Įprastai ant mūsų galvos auga nuo 120 iki 150 tūkstančių plaukų. Kiekvieną dieną iškrenta maždaug 200-300 plaukų, o jų vietoje išauga nauji. Tokiu būdu plaukai nuolatos atsinaujina. Tačiau kaip žinoti, kada metas susirūpinti? Štai paprastas testas, kuris padės tau suprasti: per vidurį galvos praskirk plaukus į šonus ir pažiūrėk, ar nestyro trumpučiai plaukeliai, kurių neįmanoma sušukuoti į šoną. Jeigu tokių plaukelių yra ganėtinai daug, vadinasi plaukai atsinaujina taip, kaip ir turėtų. Tačiau jei plaukai slenka, o jų nepakeičia nauji – metas imtis rimtų priemonių.

Plaukų slinkimo priežasčių gali būti daugybė: jie slenka nuo streso, netinkamos mitybos, hormoninių pokyčių ir t.t. Geriausia būtų nespėlioti, o nedelsiant apsilankyti pas dermatologą-trichologą, kuris greičiausiai pasiūlys atlikti kelis tyrimus:

  • Ultragarsinį skydliaukės tyrimą
  • Spektrinę plaukų analizę
  • Bendrą kraujo tyrimą
  • Hormoninį kraujo tyrimą
  • Plaukų tyrimą mineralų kiekiui nustatyti

4 plaukų slinkimo priežastys, dėl kurių kaltos mes pačios

1. Netaisyklinga mityba. Ji skatina vitaminų, mineralinių medžiagų ir mikroelementų trūkumą. Organizmas perskirsto turimus resursus taip, kad visų pirma gerosios medžiagos atitektų gyvybiškai svarbiems organams, o štai plaukams ir tuo pačiu nagams nieko nelieka. Plaukų svogūnėliai “badauja” ir galiausiai nusilpsta, taigi ima slinkti. Situaciją ypatingai pasunkina nikotinas ir nesakingas kavos gėrimas: šie du kenksmingi faktoriai sukelia kraujagyslių spazmus ir sutrikdo folikulų mitybą. Su plaukų slinkimo problema dažnai susiduria ir vegetarai, nes plaukų augimui būtini baltymai, riebalai ir  gyvulinės kilmės amino rūgštys.

2. Stresas. Organizmui patiriant sukrėtimą (tai gali būti ne tik emocinio, bet ir fizinio pobūdžio stresai, pavyzdžiui – dietos), išsiskiria adrenalinas, kuris trukdo kraujagyslėms tinkamai pernešti mineralines medžiagas į plaukų šakneles. Plaukų slinkimas įprastai pasireiškia praėjus 5-7 dienoms po patirto streso.

3. Plaukų dažymas ir kitos priemonės. Kad ir kaip reklamose būtų giriami plaukų dažai, lakai ir kitos panašaus pobūdžio priemonės, vis dėl to jos neigiamai veikia plaukus. Juk dažai įsiskverbia į plauko vidų ir pakeičia jo spalvą, taigi natūralu, kad keičia ir pačią plauko struktūrą.

4. Plaukų šukos ir šukuosenos. Trichologai teigia, kad labiausiai plaukams kenkia natūralių šerių šukos, kurios turėtų būti naudojamos nebent tik paviršiniam plauko sušukavimui (tiesiog šukuosenos formos patobulinimui). Plaukų iššukavimui geriausiai tinka masažinės šukos, pagamintos iš kokybiško plastiko. Jos padės išvengti nereikalingo elektrinimosi ir tuo pačiu stimuliuos plaukų šakneles, taigi į jas lengviau pateks būtinos mineralinės medžiagos.

Kaip paskatinti plaukų augimą?

Jei jau nustatei, kas įtakojo tavo plaukų slinkimą ir ėmeisi priemonių, kurios padės tai sustabdyti, tuomet metas pagalvoti ir apie tai, kaip paskatinti plaukus augti greičiau. Mūsų siūlymas – išbandyti vitaminų kompleksą.
Vitaminai – ne panacėja, tačiau jie tiesiog būtina viso plaukų gydymo dalis. Iš tiesų vitaminus patartina vartoti ne tik susidūrus su problemomis, bet ir profilaktiškai, maždaug 3 kartus per metus po 2 mėnesius. Vitaminų komplekse turėtų būti:

 

  • Vitaminas B1 – aktyviai dalyvauja odos atsinaujinimo procese ir stimuliuoja plaukų folikulus. Gydomoji norma – 60mg per dieną.
  • Vitaminas B5 – stimuliuoja keratino sintezę ir pasižymi prieš uždegiminiu poveikiu. Gydomoji norma – 60mg per dieną.
  • Vitaminas B10 – antioksidantas, turintis didelę įtaką virškinimo ir baltymų panaudojimo procese. Gydomoji norma – 20mg per dieną.
  • Mielių ekstraktas – pagrindinis B grupės vitaminų, mikroelementų ir amino rūgščių šaltinis. Gydomoji norma – 90mg per dieną.
  • Kerataninas – pagrindinis plaukų struktūrinis baltymas. Jis apsaugo plaukus nuo išsausėjimo, suteikia jiems stirpumo, elastingumo ir blizgesio. Gydomoji norma – 20mg per dieną.
  • L-cisteinas – sieros turinti amino rūgštis. Tai antioksidantas, būtinas keratanino sintezei ir padedantis įsisavinti geležį ir cinką. Gydomoji norma – 20mg per dieną.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Lolita
2018-06-03 15:41
Man labai padejo Bio selenium+zn tabletes, nustojo slinkti ir nauju plauku daug auga.
eldorada
2016-09-26 12:40
man slenka kuokstais plaukai jau gan 5men kaip taip viksta kas gali patrti ka daryt man kur kreiptis jai ne vezys kraujo gali buti man?
Sigita
2016-09-21 11:36
Man nuo slinkimo plaukų padeda Evelle. Tai daniški vitaminai, daug visokių vitaminų išbandžiau, tačiau sugrįžau prie šių, nes poveikis pakankamai greitai juntamas ir išlieka ilgam.
Ika
2015-10-15 06:47
Man irgi labai slenka plaukai kai tik presileti prie plauku taip ir slenka.nauji atauga .bet vistiek labai nemalonu.o gal dar gali tai veikti pleiskanos.niekaip negaliu ju atsikratiti.net jau galva nezti nuo pleiskanu.
Vita
2013-01-19 11:45
Turiu rimtą problema, labai slenkia plaukai. Po gimdymo praėjo trys mėnesiai.Gal kokių patarymų pasiulisit?