Kodėl vaikai darželyje serga?

Visi tėvai anksčiau ar vėliau susiduria su klausimu, ar vesti vaiką į darželį? Po vaiko priežiūros atostogų dauguma mamyčių pradeda rūpintis savo grįžimu į darbą ir sėkminga tolimesne karjera. Deja, šiems lūkesčiams ir viltims ne visada lemta išsipildyti: vaikas darželyje išbūna viso labo 2-3 dienas ir nelauktai suserga. Tokia situacija kartojasi nuolatos, taigi grįžimas į darbą tikrai nebedžiugina...

Imunitetas – mano, mūsų, svetimas


Kiekvienas žmogus gimsta su gamtos bei jį supančios aplinkos duotu bakterijų ir mikroorganizmų komplektu. Esant palankioms aplinkybės šie mikrobai ir bakterijos žmogaus organizme tūno tyliai, užslopinti įgimto imuniteto ir palankios supančios aplinkos. Komfortiškas temperatūros režimas, geros higieninės sąlygos, atitinkančios sanitarines normas, bendravimas  su ribotu žmonių skaičiumi – visa tai sudaro nematomą, tačiau tvirtą barjerą ligoms. Žinoma, bakterijos ir mikrobai į vaiko organizmą patenka, tačiau atsparus mažojo žmogeliuko organizmas sugeba sukurti jam imunitetą.        

Vaikas darželyje serga todėl, kad patenka į svetimą, neįprastą jam mikroklimatą. Temperatūra patalpoje gali skirtis nuo jam įprastos, vėdinamos patalpos gali sukelti skersvėjus, o svarbiausia, aplink atsiranda daugybė naujų mažųjų draugų. Naująjį narį užpuola daugybė svetimų mikrobų, tad vaikas suserga darželyje todėl, kad jo imunitetui reikia laiko, kad išsivystytų atsparumas naujoms, svetimoms bakterijoms.

  • Grūdink vaiką, nes serga jis dėl silpno organizmo pasipriešinimo ligą sukeliantiems mikrobams. Reguliarus apipylimas vėsiu vandeniu ir tinkamai parinkta  apranga einant į lauką, stiprina mažylio organizmą.
  •  Vaikas darželyje serga dėl itin “sterilios” namų aplinkos. Kuo dažniau eik su vaiku į lauką, leisk jam bendrauti su jo bendraamžiais ir kitais svetimais žmonėmis – tai padės jo imunitetui pasiruošti bendravimui su didele ir draugiška “darželine šeima”.

Stresas silpnina imunitetą

Vaikas serga dėl to, kad  jo įprasta naminė aplinka staiga pasikeičia į svetimą ir dažnai priešišką darželio aplinką. Daugybė nepažįstamų suaugusių žmonių bei mažų vaikų sukelia mažyliui stresą. Organizmas pasirūpina, kad vaikas susirgtų ir bent keletai dienų grįžtų į jam įprastą aplinką, kurioje nėra jokių stresų. Gaunasi uždaras ratas: pradžioje stresas silpnina imunitetą ir vaikas darželyje serga.  Po to, suvokęs, kad negalavimai jam suteikia išsigelbėjimą nuo darželio, vaikas nesąmoningai pradeda “nuteikinėti” organizmą sirgimui. Paklusnus organizmas, stengdamasis apsaugoti dar nesutvirtėjusią psichiką nuo streso, reaguoja į tai temperatūros pakilimu ar kosuliu ir štai akivaizdus rezultatas – vaikas darželyje serga.

  • Pratink vaiką prie darželio palaipsniui, vaikas darželyje serga ne dėl kenksmingumo, o paprasčiausiai dėl to, kad jam labai sunku priprasti prie naujos aplinkos.
  • Vaikas darželyje serga dėl to, kad jo suvokimas dar neleidžia būti tikram, kad vakare tėvai tikrai pasiims jį į namus. Kuo dažniau primink vaikui apie tai ir būtinai būk punktuali, jei pažadėjai paimti jį anksčiau, tai pažadą ištesėk.  
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Kęstas
2019-10-02 09:27
Mūsų vaikai specialiai yra sargdinami vaikų darželiuose, bet kažkodėl niekas tos problemos nemato. Kur darželiuose nėra priverstinės vėdinimo sistemos (tokių darželių dauguma), jie miega prie atidaryto lango, prie tokių sąlygų arčiau lango miegantis vaikas, kad ir turintis labai gerą imuninę sistemą vis tiek susirgs. Jeigu jūsų vaikas pradėjo dažnai sirgti peršalimo ligomis, pasidomėkite kiek arti nuo lango jis miega. Beje vėdintis reikia, bet iki tol, kol suguldomi vaikai.
Mama
2012-06-15 17:09
O nėra ko tada ir žadėti. Pažadai reikalingi tam, kad jų laikytųsi, o ne kad laužytų
Nora
2012-06-15 12:18
lengva žadėti, o tesėti sunku - jeigu nuo tavęs tai nepriklauso