Kokį augintinį išrinkti alergiškam vaikui?

Daugeliui vaikučių pati trokštamiausia dovana yra šunelis arba kačiukas. Tik ar ji nesukels alergijos ir nepridarys kitų rūpesčių?
 
Sužinoję apie jūsų ketinimus įsigyti augintinį, artimieji užvers jus pasiūlymų lavina. Pavyzdžiui, jie patars...
 
...įsigyti papūgėlę arba triušiuką
 
Iš tiesų – yra atvejų, kai žmonės, kurie labai jautriai reaguoja į kates ir šunis (pavyzdžiui, pradeda dusti), metų metais kuo ramiausiai augina graužikus ir paukščius. Tačiau to pasiūlyti nerizikuos nė vienas gydytojas – juk žiurkėnas ar jūros kiaulytė gali taip pat sukelti rimtą alergiją. Turėkite omenyje, kad daugiausia alergenų yra graužikų šlapime, todėl labiausiai rizikuoja tas, kuris keičia kraiką. Jeigu vaikas nelies kraiko, gali būti, kad alergija ir nepasireikš.
 
...nupirkti roplį arba žuvyčių
 
Šie augintiniai kailio neturi, tačiau ant roplių odos esančiose gleivėse visada yra salmonelių, kurios sukelia pavojingą ligą salmoneliozę. Beje, gali pasireikšti ir alergija roplių ir žuvyčių maistui.
 
...iš anksto išsiaiškinti, kokioms gyvūnų rūšims vaikas alergiškas
 

Sužinoti to iš anksto neįmanoma. Tyrimai parodys, kad vaikas alergiškas gyvūnų plaukams ir pleiskanoms, tačiau kokių būtent (kačių, šunų, triušių) – ne. Jeigu šiandien vaikas čiaudi susidūręs su kate, nėra garantijų, kad rytoj jis taip pat nereaguos į šunį.
 
...įsigyti hipoalerginį šuniuką ar kačiuką
 
Tokiomis veislėmis laikomi gyvūnai, kurie neturi kailio, arba kurie nesišeria (sfinksai, pudeliai ir kt.). Tačiau alergiją sukelia ne tik gyvūnų plaukai, bet ir apmirusios odos ląstelės (pleiskanos), seilės, riebalinių liaukų išskyros.
 
...vengti pačių „rizikingiausių“ gyvūnų
 
Patikimų duomenų apie tai, kokie gyvūnai sukelia daugiausiai alergijų, o kokie – mažiausiai, nėra. Paplitusi nuomonė, kad alergija dažniausiai pasireiškia katėms, nes jų odos dalelės smulkiausios. Be to jos, kitaip nei šunys, savo seilėmis prausiasi pačios.
 
Saugumo taisyklės
 
Jeigu namuose apsigyveno augintinis, o vaikui pasireiškė alergija – ieškokite gyvūnėliui naujų namų. Daug lengviau tą padaryti, kai gyvūnas jaunas. Kol rasite jam naujus šeimininkus, teks pagyventi kartu, ir visą tą laiką laikytis kelių taisyklių:
 

  • Neleiskite alergijos šaltinio į miegamąjį, virtuvę ir kitas patalpas, kuriose vaikas praleidžia daug laiko. Idealiu atveju gyvūną iš viso reikėtų laikyti atskiroje patalpoje.
  • Atsikratykite kilimų ir kiliminės dangos, pakeiskite užuolaidas plastikinėmis žaliuzėmis, nes audiniai kaupia alergenus. Įprastus užvalkalus pakeiskite antialerginiais, skalbkite patalynę kaip galima dažniau ne žemesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje.
  • Kaip galima dažniau drėgna šluoste valykite grindis, palanges, baldus. Dulkių siurblys alergenų nesulaikys.
  • Neleiskite vaikui valyti narvelio ar katės dėžutės.

 
Būkite sveiki!

» Rašyti komentarą