Kokiais papuošalais puoštis žiemą?

Kokius papuošalus rinktis šaltuoju metų laiku? Ar reikalavimai jiems tokie pat, kaip ir renkantis papuošalus vasarą? Kaip pasirinkti tinkamą akmenį, medžiagą ar spalvą? Tokius klausimus dažniausiai užduoda moterys, kreipiančios dėmesį į detales, norinčios išsiskirti ir ieškančios universalumo, pragmatiškumo meno kūriniuose.
 
„Aš visada sakau, kad papuošalo pasirinkimas yra tikrai atsakinga ir rimta užduotis. Jei norite turėti išskirtinį kūrinį, jį lengvai derinti su kitais aksesuarais ar drabužiais, ir dar papuošalą išsaugoti bei perduoti ateities kartoms, tuomet verta nepagailėti laiko išsirinkti ir pasikonsultuoti su profesionalais. Ir tai tikrai ne dėl pinigų“, – sako „InBoutique“ salono šeimininkė Jurga Viliušienė.
 
Viena gerbiamiausių juvelyrių, kuria Jurga nepaliaujamai žavisi ir nuolat su ja bendradarbiauja, yra ispanė Virginia Abascal Arroyo, nuolat keliaujanti ir skirtinguose pasaulio kampeliuose ieškanti įkvėpimo, įspūdžių bei gražiausių detalių ir akmenų papuošalams kurti. „Tikiu, kad išskirtiniai papuošalai, kurti rankomis, turi ir ypatingą aurą. Jie tarsi primena gerą knygą, iš kartos perduodamą į kartą. Vis dėlto, egzistuoja bendros taisyklės ar gairės, kaip, kada ir kokius papuošalus rinktis“, – pasakoja Jurga.
 
Skirkite deramą dėmesį auskarams

 
Auskarai yra tas papuošalas, kuris bene labiausiai pastebimas šaltuoju metų laiku, nes aplinkiniai juos mato ir patalpose, ir kai esate apsirengusi lauko drabužiais. Dėl to aš visada rekomenduoju moteriai nepagailėti nei laiko, nei kantrybės renkantis auskarus. Siūlau nesidairyti į pigią spalvotų plastmasių bižuteriją – tai nėra iš esmės blogas reiškinys, bet tokius papuošalus geriau palikti paauglėms. Vertėtų atkreipti dėmesį, kad šaltuoju metų laiku, kuomet dėvimas paltas, kailiniai ar striukė, kepurė, šalikas, geriau rinktis subtilesnius, labiau įprastų, klasikinių formų auskarus, kad įvairios atskiros jų dalys (grandinėlės, akmenėliai, plunksnos ir pan.) neįsipainiotų į drabužius ar plaukus.
 
Spalvą derinkite prie veido formos ir akių

 
Jei turite savo mėgstamas spalvas, be kurių net nekeliate kojos iš namų, papuošalų akmenis galite derinti ir prie drabužių, tačiau visuomet pasitvirtinantis metodas yra papuošalus derinti prie veido formos ir akių. Smulkių veido bruožų moteriai visada labiau tiks smulkūs papuošalai, o aukštai –stambesni. Taip pat atkreiptinas dėmesys ir į veido formą. Pailgo veido moteriai labiau tiks ir panašių formų auskarai, o apvalesniam veidui – apvalesni. Jei norite universalesnio, nuosaikesnių spalvų papuošalo, tuomet geriau nesidairyti į tokius akmenis kaip turkis, o rinktis ametistą ar kvarcą. Tamsių ir sodrių spalvų gerbėjai visada įvertins papuošalus su oniksu. Gaivumo ir skaistumo suteiks įvairių atspalvių chalcedonas.
 
Ieškokite dermės tarp naujo ir patikrinto seno
 
Jei norite rinktis visiškai klasikinius akmenis, pavyzdžiui, perlus, bet siekiate išsiskirti (pageidautina, ne jų gausa), tuomet jums vertėtų ieškoti originalaus ir meniško sprendimo, kaip tie perlai panaudoti. Štai pavyzdžiui, mano jau minėta menininkė, juvelyrė klasikinių ir gal kiek nuobodžiais tapusių perliukų dilemą išsprendžia derindama smulkias klasikines vėrinio detales ir stambias, moderniai atrodančias medžiagines šilko pynes ar mazgelius, perlus naudoja negludintus, nelygius, todėl jie yra natūraliai šiurkštūs, gelsvo atspalvio. Su tokiu papuošalu niekada neatrodysite nuobodžiai ar per daug atsargi.
 
Atkreipkite dėmesį į akmenų savybes
 
Informacijos apie skirtingų akmenų gydomąsias ar kitas poveikio savybes tikrai apstu. Astrologai tam tikrus akmenis, kaip saugančią ar gydančią priemonę netgi rekomenduoja nešioti visiems Zodiako ženklams. Iš tiesų, verta žinoti, kad vieni akmenys labiau saugo, ramina, skatina susikaupti, kiti – priešingai, pasižymi energizuojančiomis, žadinančiomis, skatinančiomis savybėmis. Pavyzdžiui, tikima, kad amazonitas švelnina emocinius stresus ir išvaduoja nuo baimių, irzlumo bei neigiamos energijos. Ametistas skatina dvasingumą, padeda sutramdyti geidulius ar nežabotas aistras, apsaugo nuo melancholijos, todėl labai tinkamas tamsų, niūrų sezoną. Šiuo metų laiku labai tinkamas kvarcas, stiprinantis gyvybinę energiją, tuo tarpu oniksas yra laikomas stipriu apsauginiu akmeniu, suteikiančiu stabilumo ir pusiausvyros.
 
Idealu rasti įvairiausių savybių derinį. Renkantis natūralius akmenis patarčiau visada įsiklausyti į savo vidų, pasikliauti intuicija.

» Rašyti komentarą