Kraujas iš nosytės

Jei pastebėjai, kad tavo mažyliui iš nosytės pradėjo bėgti kraujas, pirmas dalykas ką turėtum padaryti – tai nepanikuoti ir nesukelti vaikui dar didesnio streso. Nepamiršk, kad bet koks jaudulys gali sukelti kraujo spaudimą ir tik dar labiau padidinti kraujavimą.

Kraujavimo priežastys gali būti labai įvairios. Dažniausiai kraujavimas pasirodo dėl bendro organizmo išsekimo, perkaitimo, traumų ar įvairių infekcinių ligų. Be to, jei mažylis mėgsta krapštyti nosytę,  kraujavimą gali sukelti ir nosies gleivinės mikro traumos.

Jei vaikui iš nosies bėga kraujas, turėtum jį pasodinti ant kėdės ir paprašyti, kad mažylis pasėdėtų tiesiai. Galvos atlenkinėti atgal tikrai nereikia. Taip pat galima vaiką paguldyti ant lovos, po galva padėjus kelias pagalves. Tavo užduotis – sumažinti kraujo tekėjimą į galvą, taip pristabdant kraujavimą.


Jei vaikas apsivilkęs drabužėliais, kurie veržia jo kaklą – turėtum jį nurengti ar tiesiog prasagstyti. Tuomet paimk nedidelį vatos tamponą, pamirkyk jį vandenilio perokside ar augaliniame aliejuje ir įdėk vatą į šnervę, iš kurios bėga kraujas. Gali paimti ir paprastą nedidelį vatos gabaliuko ir jo niekur nemirkyti.

Prie vaikučio pakaušio ir nosies reikėtų uždėti ką nors šalto, pavyzdžiui, į audinį suviniotų ledukų. Siekiant sumažinti kraujavimo intensyvumą, gali paprašyti, kad vaikas iškeltų abi rankas į viršų. Nepamiršk, kad kraujavimas iš nosies neturėtų trukti ilgiau nei 15 minučių. Jei matai, kad kraujas niekaip nesustoja – nedelsdama kreipkis į gydytoją.

Po kraujavimo sustabdymo reikėtų imtis dar kai kurių veiksmų. 2-3 dienas nereikėtų duoti vaikui karštų patiekalų ar gėrimų. Be to, reikėtų bent savaitei sumažinti vaiko fizinį krūvį. Nepamiršk, kad kraujavimą gali sukelti ir perkaitimas, todėl karštuoju metų laiku pasirūpink, kad vaikas būtų pavėsyje ir visuomet su kepuraite nuo saulės.

Jei kraujavimas pasikartoja dažnai, reiškia tavo mažylio kraujagyslės yra silpnos. Šiuo atveju reikėtų pasitarti su gydytoju.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Rūta
2012-05-04 10:22
Kam šaldyti pakaušį, man neaišku, tačiau kad reikia šaldyti tarpuakį, tas tiesa
Pupa
2012-05-04 08:37
Vieni kaip tik sako, kad reikia atlenkti galvą, kiti - kad palenkti į priekį. Kur tiesa?