Kristina Kaikarienė pataria, kaip susikurti jaukias žiemos šventes

Žiemos šventės – bene pačios svarbiausios metuose. Jos labai laukiamos ir planuojamos. Kūčios ir Kalėdos – šeimos susitikimo ir tradicijų laikas, kuomet metai iš metų laikomasi tų pačių tradicijų. Tačiau anot renginių organizatorės ir žinomos vestuvių planuotojos Kristinos Kaikarienės: „Šioms šventėms verta įnešti naujovių“. Kokių? Pateikiame Kristinos Kaikarienės TOP 5.

1. Naujos spalvos ir šventinis dekoras


„Galima pastebėti, jog kalėdinė eglutė ir kalėdinis dekoras dažniausiai nesikeičia. Ypač vertinami istoriją menantys ir asmeninę reikšmę turintys žaisliukai bei papuošimai. Todėl jų keisti, jokiu būdu, nepatariu. Tai ir suteikia šioms šventėms tokio žavesio. Tačiau jei vis tik nuspręsite įsigyti naujovių – atkreipkite dėmesį į šiais metais vyraujančias kitokias nematytas spalvas ir sprendimus. Šių metų pasirinkimas: balta it sniegas, burokėlių rožinė, žirnelių žalia, tamsus violetas, juoda su auksu spalvos. Žaisliukai šįmet kuo natūralesni, puošti šiaudais, natūralaus pluošto virvelėmis, ypač madingas šerkšnavimas. Į namus įneškite kuo mažiau sintetikos, plastiko. Be to, puikiai tiks viskas, kas primena sniego žibėjimą. Svarbu neperkrauti erdvės: namų, ar vakarėlio patalpos. Dėmesį sutelkite apšvietimui. Kuo daugiau lempučių, malonios ir šiltos žvakių šviesos, tuo smagiau. Be to patys žaisliukai ir dekoracijos sužibės kitomius spalvomis“, - teigė Kristina.2. Maistas ir gėrimai – šilti ir sotūs

„Planuojantys šventes ir vakarėlius žiemą, turi atkreipti dėmesį į šaltį. Neretai tenka susidurti su klaidoms, kurias dažnas padaro, dėl paprasčiausio neapdairumo. Pavyzdžiui pasitikdami svečius, juos vaišina šaltu šampanu, o ne karšta arbata. Be to, dažnai po lauke vykusių pramogų vaišinama lengvu, vasaros sezonui skirtu maistu. Planuodami šventes nepamirškite, jog pasikeitus sezonui, keičiasi ir meniu. Todėl į jį įtraukite kuo daugiau karšto, sotesnio maisto bei gėrimų. Tokios pačios taisyklės galioja ir planuojantiems vestuves. Jei ilgą laiką pramogavote lauke, nepamirškite pasirūpinti savo svečiais ir vietoj atšaldytos taurės gėrimo, pasiūlykite, kad ir šiltos, tirštos sriubos. Pamatysite, tai tikrai patiks jūsų šventės dalyviams“, - pasakojo K. Kaikarienė.

3. Transportas bei vieta

„Kalėdos, Naujieji metai, vestuvės žiemą – ypatingos šventės. Šios visada būna labai planuojamos, romantiškos, šiltos, dažniausiai švenčiamos nedideliame, artimųjų rate. Vis tik, gali tekti susidurti ir su savotiškais iššūkiais. Todėl patariu viską apgalvoti. Mano nuomone, prieš ar per Kalėdas vykstantiems vakarėliams tinkama vieta – netoli miesto įsikūręs restoranas, sodyba. Mano asmeninis pasirinkimas – „Fransua Terasa“. Pro langus matyti Trakų pilis, maistas vertas pagyrų, kelionė nuo miesto trumpa, yra kur apsistoti, o taip pat – veiklos tiek suaugusiems, tiek vaikams per akis. Tad jei dar svarstote, kur turiningai ir kokybiškai praleisti laiką, rekomenduoju apsilankyti“, - šypsojosi moteris.4. Pramogos gryname ore

„Kūčias ir Kalėdas įsivaizduojame, kaip ilgą pasisedėjimą prie stalo. Taip, tai neišvengiama ir greičiausiai pati maloniausia šventės dalis, kurioje pasakojamos istorijos, pasimatome su ilgai nematytais namiškiais, šeimos nariais. Tačiau iškart po to – rekomenduoju laikytis naujos tradicijos ir išbandyti lauko pramogas. Patariu atvykti prie Užutrakio dvaro. Čia mažieji galės pasivažinėti traukinuku, rogėmis, vyresnieji turės galimybę įsiamžinti specialiai tam apšviestame sode ar, galbūt, sudalyvauti midaus degustacijoje. Tam reikalinga tik gera apranga ir nuotaika. Pakilkite nuo stalo, pakvieskite draugus ir patys pamatysite, jog verta“, - dėstė Kristina.

5. Kūčios ne tik su šeima!

„Žinau, jog Kūčias dažniausiai švenčiame artimųjų rate. Bet kartais nutinka taip, jog būname vieni ir kompanijos tam vakarui, kaip tyčia, nėra. Nešvęskite vieni. Alternatyvų yra! Jei neturite su kuo per Kūčias atlaužti plotkelės, esate atvykęs iš kitos šalies ar tiesiog neturite planų, pavakaroti galite ir specialiai tam suorganizuotose vakarienės. Kaip tik tokia vyks įspūdingoje vietoje – Užutrakio dvaro pašonėje įsikūrusiame restorane. Ten galėsite paragauti tradicinių dvylikos patiekalų, o vakare nuvykti į Bernelių mišias. Galvos sukti dėl nieko nereikės – transportu ir visu vakaru bus pasirūpinta. O esminis mano patarimas, turbūt būtų, susikurti šventinę nuotaiką. Jei kažkas ir įvyko ne pagal planą, džiaugtis tuo, ką turite. Juk tai magiškas laikas. Nepersistenkite ir nepervarkite. Todėl to ir linkiu šia proga – meilės sau ir kitiems, malonių akimirkų, paprastumo ir tyro džiaugsmo“, - linkėjo K. Kaikarienė.
 

» Rašyti komentarą