Paskutiniu metu tampa labai madinga samdyti savo mažyliui profesionalų masažistą. Priežastys paprastos: vieni tėveliai įsitikinę, kad profesionalas yra profesionalas, ir savo darbą išmano, tad jam galima drąsiai patikėti tai, ką jie turi brangiausia, kiti baiminasi, jog gali pakenkti savo mažyliui, tiki, kad masažistas padarys viską taip, kaip reikia, be to, vaikutis, matydamas naujus žmones, gal nebus toks bailus ir prisirišęs prie mamytės. Vis dėlto visai nebūtina ką nors samdyti, jeigu gydytojas neliepė kitaip. Daugelis tėvų su šia užduotimi kuo puikiausiai susidoroja ir patys – juk mamos prisilietimai masažo metu perduoda mažyliui meilę, rūpestį ir pozityvią energiją. Jeigu liesi savo atžalą, tai jai bus ne tik malonu, bet ir naudinga – tu suaktyvinsi viso jos organizmo veiklą.
Krūtimi maitinamų vaikučių masažas padeda normalizuoti raumenų tonusą ir vystyti motoriką. Jeigu nuo antrojo mažylio gyvenimo mėnesio (kai tik užgis bambutės žaizdelė) reguliariai darysi pilvuko masažą, šios paprastos ir nelabai gudrios manipuliacijos užkirs kelią bambos išvaržai ir sumažins pilvo diegliukų tikimybę. Tad pasistengti tikrai verta!
Krūtimi maitinamo vaikučio masažo trukmė
Masažui kuo puikiausiai tiks staliukas, kurį naudoji vystymui, arba įprastas stalas, ant kurio patiesiamas šiltas ir minkštas audinys. Masažuoti, savaime suprantama, geriausia ne su rūbais, o tada, kai vaikutis yra visiškai nuogas. Atlik šią procedūrą kiekvieną dieną gerai išvėdintame šviesiame kambaryje. Oro temperatūra neturi būti žemesnė nei 22 laipsniai. Tavo rankos turi būti šiltos, gali ant jų užlašinti truputį vaikiško aliejuko arba kremo. Aliejaus nereikia daug, jis neturi tekėti nuo rankų – užteks šiek tiek, kad odelė taptų minkštesnė.
Prisitaikyk prie mažylio režimo. Geriausia pradėti masažuoti po rytinių higienos procedūrų arba dieną, prieš maitinimą. Jeigu vaikutis jau pavalgė, turi praeiti 40 minučių, jeigu dar ne – masažuok likus pusvalandžiui iki valgio. Procedūros trukmė – maždaug 15–20 minučių.
Kaip žinoti, kad masažuoji per daug intensyviai? Vienas iš požymių – šlapios mažylio rankutės ir kojytės. Jeigu rankos prakaituoja, vadinasi, vaikutis labai jaudinasi. Atidėk masažą, jeigu tu arba tavo brangenybė jaučiatės susinervinę, pavargę.
Rankutės
Pradėk masažą nuo rankučių glostymo. Įdėk savo nykštį į vaikučio delnuką, o kita ranka pradėk glostyti rankytę, lėtai leisdamasi nuo petuko iki riešo. Pakartok 4–5 kartus. Po to apversk mažylį ant pilvuko ir tokiu pat būdu pamasažuok rankas nuo pečių iki riešų. Pakartok kelis kartus.
Iki trijų mėnesių rankų ir kojų raumenys yra fiziologiškai įtempti. Jeigu darysi masažą, hipertonusas praeis daug greičiau.
„Embriono“ poza
Vaikutis dar prisimena, kaip saugiai jautėsi būdamas tavo pilve. Būtent dėl šios priežasties tokia padėtis jam turėtų labai patikti.
Viena ranka apimk mažylio pėdutes ir rankutes, o kitai – prilaikyk galvutę ir lenk ją prie krūtinės. Dabar lėtai jį pasūpuok. Maža gudrybė: šį pratimą ypač naudinga atlikti tada, kai vaikutis labai spyriojasi ir yra irzlus – tai padės jam greitai nusiraminti.
Kojytės
Kad pirmuosius savo žingsnius atžala žengtų užtikrintai, reikia lavinti kojų raumenis. Pėdų masažas padės juos sustiprinti.
Pradėk masažą nuo glostymo: iš pradžių kojytę šiek tiek sulenk per kelėną, truputį spausdama glostyk nuo pėdutės kelio link, o nuo jo – į klubų pusę. Kelių girnelių neliesk. Masažuok prilaikydama viena ranka, o kita – glostydama.
Nervų sistemą stiprina pėdučių ir kojų pirštukų masažas (šias dalis reikia truputį spausti). Ant padų yra daug nervų galūnėlių, atsakingų už viso organizmo veiklą. Paimk į delną vaikučio pėdą ir kita ranka „rašyk“ ant jos aštuonetą (pradėti reikėtų nuo pirštukų). Tada paglostyk kojytes, vėl vengdama kelio sąnarių. Pakartok 4–5 kartus.
Pilvukas
Mažų vaikų virškinimo procesas dar nėra labai sklandus, tad pilvuko glostymas veiks mažylį raminama ir padės išvengti diegliukų.
Ištiesk savo plaštaką ir pabraukyk delnu aplink vaikučio bambą pagal laikrodžio rodyklę („nuo aštuntos iki penktos valandos“). Šis veiksmas gerai veikia virškinimo sistemos motoriką. Dešine ranka suimk kojytes ir kelias sekundes palaikyk jas pakėlusi, tada sulenk jas per kelius ir prispausk prie pilvuko. Jeigu tavo sūnelį arba dukrytę kankina pilvo diegliai, pakartok šį pratimą 3–4 kartus.
Klubai
Kojyčių praskėtimas – pati geriausia dizplazijos profilaktikos priemonė. Paguldyk mažylį ant nugaros, sulenk kojytes per kelius ir prispausk prie pilvo. Atsargiai praskėsk jas į šonus. Pakartok pratimą kelis kartus, tada apversk vaikutį ant pilvo ir padaryk tą patį.
Nugara
Pasakyk mažyliui: „apsiversk ant pilvuko“, – ir padėk, užmesdama dešinę kojytę už kairiosios. Taip pat galima padėti lengvai pasukus klubus į reikiamą pusę. Geriau prieš atliekant tokį veiksmą padėti už galvytės ryškų žaisliuką (toje pusėje, į kurią suksi).
Paglostyk nugarytę delnu nuo pečių iki užpakaliuko, o tada – nuo stuburo į šonus. Suspausk vidurinį ir rodomąjį pirštą, paglostyk išilgai stuburo. Tokiais pat judesiais pamasažuok ir petukus. Neskubėk ir neįtempk rankų.
Atmink, kad negalima masažuoti kelių girnelių, per alkūnių lenkimus, pažastų ir kirkšnies srityje, ties speneliais ir paties stuburo.
Krūtimi maitinamų mažylių masažas

» Rašyti komentarą
» Komentarai
2012-02-27 19:03
Na, pripažinkime, kad masažas tikrai nepakenks. Kodėl gi tuomet neskirti tu keliolikos minučių per dieną?
2012-02-27 19:00
gal ligoniukams, turintiems vystymosi sutrikimų ar tiesiog silpnučiams ir padeda. Bet tikrai nemanau kad masažas būtinas
2012-02-27 18:59
niekuomet nedariau savo vaikui masažo ir nieko baisaus nenutiko.
2012-02-27 12:58
nemanau kad butina. bet turbut geriau
2015-05-03 14:00