Kūdikio išmatos - svarbus sveikatos indikatorius

Pampers pataria: Sužinokite pagrindinius dalykus apie kūdikių išmatas ir ką jos gali pasakyti apie jūsų mažylių sveikatą.

Svarstote, ar jūsų kūdikis tuštinasi pakankamai? Žinokite, kad išmatų kiekis varijuoja priklausomai nuo kūdikio. Po mėnesio krūtimi maitinami kūdikiai gali ištverti nesituštinę kelias dienas ar net savaitę. Kita vertus, jei pirmąjį mėnesį jūsų kūdikis tuštinasi mažiau nei kartą per dieną, tai galėtų reikšti, kad jis negauna pakankamai maisto.

Mišinėliais maitinami kūdikiai  dažniausiai tuštinasi kasdien. Nesvarbu, ar jūsų kūdikis maitinamas mamos pienu ar mišinėliais, tol, kol vaizdas sauskelnėse nesikeičia nuo įprasto, užtikriname – jums nėra ko nerimauti.Kas yra normalu?

Neišsigąskite keisdami pirmąsias naujagimio sauskelnes – jūsų kūdikio pirmosios išmatos bus žalsvai juodos spalvos, primenančios degutą, jos vadinamos mekonijumi.

Netrukus tai praeis, kūdikis pradės tuštintis normaliai, kad ir kas jam būtų „normalu“ !

Šiuo metu išmatų išvaizda visiškai priklausys nuo to, kuo maitinsite tavo kūdikį. Jei maitinate krūtimi, jūsų naujagimio pirmosios išmatos bus žalsvai ar gelsvai rudos. Po maždaug penkių dienų, jų spalva tamsės ar galsvės ir įgaus grūdėtą konsistenciją.

Tai visiškai normalu ir tai yra sveiko kūdikio ženklas.

Mišinėliais maitinami kūdikiai gali tuštintis pastos konsistencijos ir gelsvos ar tamsesnės spalvos išmatomis.

Ką gali reikšti jūsų kūdikio išmatos

Jei jūsų naujagimio išmatų spalva keičiasi kiekvieno tuštinimosi metu, nepanikuokite. Kita vertus, dvi spalvos, kurias pamatę turėtumėte sunerimti yra balta (galimas kepenų negalavimo ženklas) ar raudona (galimo kraujavimo ženklas).

Pasikonsultuokite su savo pediatru, jei pastebėsite baltos ar raudonos spalvos išmatas. Kalbant apie konsistenciją, ji gali varijuoti, bet sunerimkite dėl ypatingai skystų išmatų (galimas viduriavimas) ar akmenukus primenančių išmatų (galimas vidurių užkietėjimas).

Šaltinis: pampers.com

 

» Rašyti komentarą