Kūdikis verkia: kokios galimos priežastys?

Kol vaikas nemoka kalbėti, vienintelis būdas pasakyti mamai, kad jis kažko nori – tai verkti. Deja, atspėti, ko reikia būtent šį kartą, ne visuomet lengva (tačiau įmanoma).

Verksmas iš alkio. Nustatyti, kad vaikas alkanas, nesunku: verkdamas jis ieško mamos krūtinės, stengiasi apimti burna bet kokį šalia pasitaikiusį daiktą: vystyklus, žaisliuką, ar tiesiog savo pirštukus.

Greičiausiai nustatytą dienos režimą kartais teks pamiršti – jeigu kūdikis panoro valgyti ne laiku, turėtum jį pamaitinti, nes nuraminti verksmo kitais būdais nepavyks. Netgi jei mažylis visai neseniai valgė, tai dar nereiškia, kad jis yra sotus. Gali būti ir taip, kad verkiama visai ne iš alkio – maitinimas tiesiog nuramina, nes juntamas motinos širdies plakimas, kvapas ir šiluma. Žinoma, kaskart pravirkus kūdikiui pulti jo maitinti nereikėtų, nes jis pripras būti raminamas būtent tokiu būdu, o tai ateityje sukels daug rūpesčių.

Verksmas iš troškulio. Motinos pienas atstoja mažyliui ir gėrimą, ir maistą. Kadangi jis riebus, vaikutį gali imti troškinti. Ar mažylis nori gerti, išsiaiškinti labai paprasta: duok jam vandens. Jei jis bus alkanas, o ne ištroškęs, vandenuku jo nenuraminsi.


Verksmas iš nuovargio. Pirmaisiais gyvenimo metais reikia labai daug miego ir poilsio. Jeigu mažylis pavargęs, bet paguldytas į lovelę nerimsta ir nuolat verkia, gali būti, kad kažkas (pavyzdžiui, didelis triukšmas, ryški šviesa ar netinkama temperatūra) blaško jo dėmesį.

Verksmas iš nuovargio panašesnis į inkštimą, o ne į rėkimą išalkus. Norintis miego kūdikis dažniausiai trina akytes ir žiovauja. Nuraminti jį nesunku – pasiguldyk jį lovoje šalia savęs ir paniūniuok lopšinę, arba paimk ant rankų, kad jis jaustų tavo šilumą ir širdies plakimą.

Verksmas iš skausmo. Dažniausiai jis būna „aštrus“, o vaikutis pirštukus gniaužia į kumštį. Labiausiai tikėtina, kad jis kenčia pilvo diegliukus, kuriuos sukelia nepasišalinusios ir smarkiai pilvuką spaudžiančios dujos.

Padėti mažyliui gali keliais būdais:

  • Sušildyk ir atpalaiduok pilvuką. Tiesiog uždėk savo rankas ar pašildytą užklotėlį.
  • Sukamaisiais judesiais glostyk pilvuką, sukdama ratus laikrodžio rodyklės kryptimi.
  • Jei jis labai išsipūtęs, gali panaudoti nosies valymui skirtą guminį švirkštą – jis padės pravalyti tiesiąją žarną ir lengviau pasišalinti dujoms.

Verksmas dėl dygstančių dantukų. Dantukų dygimas yra gana skausmingas, tai gali prasidėti labai anksti. Šį procesą išduoda tai, kad mažylis verkdamas refleksiškai kiša rankutes į burnytę, o žindymo metu geria mažiau, tačiau daugiau kramto spenelį (tai ramina dantenas, todėl kūdikis taip pat aprimsta).

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Tadas
2018-12-29 14:08
Esu tėtis našlys,auginu 2 metukų sūnų.Po žmonos laidotuvių prieš mėnesį ( žuvo vaikučio akyse),sūnui pradėjo labai pūsti ir skaudėti pilvuką,ko net naujagimystėje nebuvo nė karto,.Nieks nepadeda, su savo tėvais-vaiko seneliais nebežinom ką daryt.Vaikas dar lanko parapijos vaikų dienos centrą.Priepuoliai - tik naktimis,ir nuo maisto nepriklauso.Ar gali
būt nuo streso? Dėkingas
irmantas
2017-05-03 21:36
labutis gerbiamos mamos kreipiuosi i jus su pagalbos sauksmu,auginu sunu jam siuo metu 1men.laiko viskas lig ir gerai tik buna dydele beda is niekur nieko kai pradeda vaikas verkti rekti ir nieko nepadarai net verkti norisi kas tai galetu buti?apie dieglius as jau informuotas bet gal kas dar galetu buti jei turit kokiu varijantu prasau pagelbekit.su pagarba
Ulma
2012-04-05 09:00
Verksmą iš nuovargio atpažinti lengviausia bet kiekviena mamytė anksčiau ar vėliau išmoksta suprasti, ko mažylis nori
vaidukas
2012-04-04 20:55
pas mane dvynukai auga, jei vienas pradedavo verkti, tai kitas iskart dudas paleisdavo. nesibaigiantis koncertas...