Kuo kvepia Kalėdos? (interviu)

Šventės ir jaukios akimirkos mums asocijuojasi su mielais prisiminimais, šeimos ar kultūrinėmis tradicijomis, o taip ir su kvapais... Juk, pavyzdžiui, Kalėdos daugeliui kvepia gaiviais ir salstėjusiais eglutės sakais, bandelėmis su cinamonu, jaukiais, imbieru ir gvazdikėliais dvelkiančiais meduoliais, energijos suteikiančiais ir šypseną įžiebiančiais mandarinais bei apelsinais...

Aromaterapijos specialistai jums patvirtins, kad norint pasikelti nuotaiką, įgauti daugiau jėgų verta uosti citrusinių vaisų kvapus, o ramybę ir emocinį stabilumą suteiks levandos, ramunėlės, rožės... Norėdami pajusti vidinę šilumą turėtumėte mėgautis cinamono, imbiero, pipirų kvapais. O kad aromaterapija būtų efektyvi ir lengva, kad namai pakviptų Kalėdomis, o jūsų mintis užvaldytų tik teigiamos emocijos siūlome užsidegti kvapnią „Yankee Candle“ namų žvakę... Šios žvakes jaukios ir mielos ne tik savo skleidžiamais aromatais, bet jų atsiradimo istorija, kuri persipynusi ne tik su Kalėdomis, bet su paauglio berniuko meile savo mamai. Apie tai kalbamės su interjero dekoro salonų „KRISPO“ bendraturte Kristina Stroliene.

Kristina, kas yra „Yankee Candle“? Kuo jos ypatingos? Kuo kitokios nei kitos žvakės?

„Yankee Candle“ - tik iš aukščiausios rūšies ingridientų, eterinių aliejų JAV gaminamos kvapniosios žvakės. Kiekvienai žvakei su meile dagtys atrenkamos rankomis - tai kruopštaus darbo kūrinys. „Yankee Candle“ mylima ne tik dėl gausybės kvapnių aromatų, tačiau ir dėl kokybės: „Yankee Candle“ žvakės turi savybę išdegti iki paskutinio gramo, šonuose nelieka nei trupučio vaško. Paprastai žvakėse išdega tik vidurys, dėl šios priežasties kitos žvakės dega gerokai trumpiau nei „Yankee Candle“.

Kokių kvapų žvakes siūlo Yankee Candle?

Nuo gaivių miškų, gėlių kvapų iki saldžių vaisių. „Yankee Candle“ asortimentas siekia net 150 kvapų! Gausu ir proginių kvapų, pavyzdžiui Šv. Kalėdų, Mamos dienai skirtų aromatų, todėl šios žvakės - viena populiariausių šventinių dovanų.


Mažylius auginančios mamos susiduria su dviem didžiausiomis problemomis – sunkiai užmiegančiu vaikeliu bei nuovargiu. Kokio kvapo žvakes rinktis, norint padėti vaikeliui greičiau užmigti ir giliau miegoti? Kokio kvapo žvakę reikėtų užsidegti pavargusiai mamytei, kuri nori pajusti tonizuojanti aromaterapijos poveikį?

Pavargusiems, neužmiegantiems tiek mamai, tiek mažyliui rekomenduočiau užsidegti atpalaiduojančią, raminančią levandų kvapo „Yankee Candle“ žvakę. Levandų kvapas pasižymi teigiamu poveikiu žmogaus emocijoms: apsaugo nuo liūdnų minčių, praskaidrina nuotaiką. Lavandų aromatai mažiesiems padeda atsipalaiduoti, nurimti ir pagerina miegą.  

Kokį kvapą Kalėdoms siūlo „Yankee Candle“? Kodėl?

„Yankee Candle“ Šv. Kalėdoms siūlo ne vieną aromatą – juk kiekvienam tam tikri kvapai sukelia skirtingus malonius prisiminimus, asociacijas. Vieniems Šv. Kalėdos - tai eglutės kvapas, kitiems - mamos keptas vaisių su cinamonu pyragas... Šiais metais Kalėdiniame „Yankee Candle“ asortimente yra net keturi skirtingi Kalėdiniai kvapai.

Žinau, kad Yankee Candle kompanijos atsiradimas susijęs su Kalėdomis. Gal galite papasakoti šią gražią istoriją?

1969 metais, per Kalėdas, 17 metų Mike Kittredge, neturėdamas pinigų nupirkti savo mamai dovanos, ištirpdė keletą piešimo kreidelių, norėdamas padaryti iš jų žvakę. Kaimynė, tai pamačiusi, įtikino berniuką parduoti žvakę jai. Už tuos pinigus jis galėjo nusipirkti vaško dviem žvakėm pagaminti: vieną – savo mamai, kitą – pardavimui. Taip ir „gimė“ bendrovė „Yankee Candle“ – labiausiai pripažinta kvapnių žvakių bei namų kvapų gamintoja pasaulyje.


Dėmesio! Konkursas! Parašykite, kuo kvepia Jūsų Kalėdos ir laimėkite „Yankee Candle“ „Winter Wonderland“ kvepiančią žvakę!

» Rašyti komentarą