Kuo užimti mažylį blogu oru?

Kaip pralinksminti mažylį, ką veikti, jeigu už lango blogas oras? Pasinaudok šiomis idėjomis, ir nuobodžiauti jums tikrai neteks!


Tarkim, pasivaikščiojimui lauke diena visiškai netinkama. Kad vaikas nepradėtų iš pat ryto liūdėti, žiūrėdamas į stiklu tekančius vandens lašus ar siaučiančią pūgą, tegul kėlimasis prasideda nuo smagios dainelės ar eilėraštuko. Po pusryčių pradėkite žaisti – kaitaliok ramius ir aktyvius žaidimus. Štai keli pavyzdžiai:

  • Kas niūrią dieną gali pakelti nuotaiką geriau nei spalvota pievelė? Padarykite ryškią aplikaciją: reikės geltonos ir raudonos spalvos gofruoto popieriaus, žalio kartono, vatos, juodo guašo, žirklių, ausų krapštukų, klijų, teptuko, paprasto pieštuko, indelio, lapų ir žiedlapių šablonų. Iš pradžių padėk vaikui apvedžioti raudonus aguonos žiedlapius, o po to – lapelius. Iškirpkite pagal linijas. Geltonos spalvos popierų sukarpykite 3x3 cm dydžio kvadratėliais. Paimkite žalią kartono lapą – veją, pažymėkite centre vietą, kurioje bus gėlytė. Prilipinkite po vieną raudonus žiedlapius, klijais patepdami kraštelius. Juodu guašu nuspalvinkite vidurį (patogiausia naudoti šiam reikalui ausų krapštukus), aplinkui prilipinkite lapelius, tepdami klijais tik viduriuką. Pagyvinkite „pievą“ geltonais pienių žiedais: tegul mažylis iš geltonų kvadratukų surutulioja burbuliukus, pamirko juos indelyje su klijais ir priklijuoja grupelėmis po 10–12 vienetų. Užbaikite darbą nedideliu vatos gabaliuku – tai bus nužydėjusi pienė.
  • Kūrybingiems žaidimams galima panaudoti įvairias korteles su atvaizdais, arba pažaisti „šešėlių teatrą“ ir pan. Pavyzdžiui, šiandien sugalvojai supažindinti vaikutį su įstabiais gyvūnais. Pažaiskite juos. Iš pradžių pamėgdžiokite beždžionės grimasą, po to pavaizduokite rankomis begemoto nasrus, išskleiskite pirštus kaip dygliakiaulė savo dyglius. Gyvūnų piešimas – taip pat labai smagi pramoga. Galite piešti juodus zebro dryželius (tegul mažylis spėlioja, koks tai bus gyvūnas) arba visą zebrą, nupiešk pandos kontūrus, o sūnelis arba dukrytė tegul nuspalvina.
  • Periodiškai pamėtykite kamuolį, žaiskite katučių arba su mašinytėmis. Taip, beje, galima suderinti pramogą ir vaiko lavinimą: pavyzdžiui, kamuolio atmušimas reiškia neigiamą atsakymą, o pagavimas – teigiamą, ir panašiai.
  • Paversk pietus matematiniu uždaviniu. Pavyzdžiui, suskaičiuokite, kiek lėkštėje yra makaronų. O gal tavo vaikutis labai nori padėti gaminti? Tai taip pat matematika: į dubenėlį reikia įpilti tam tikrą kiekį pieno, įmušti tiek ir tiek kiaušinių... Beje, pagalba mamai – tai viena iš smagiausių veiklų, kokią tik galima pasiūlyti vaikui. Mažylis mielu noru pasimokys plauti indus, sudėti arba išimti skalbinius, šluoti grindis.
  • Prieš miegą reikėtų užsiimti ramesne veikla – galite pažiūrėti ugdomąjį filmuką arba programą, padėlioti dėlionę, rinkti konstruktorių ar tiesiog paskaityti knygutę.
  • Po pietų miego mažylio gali laukti maloni staigmena – pavyzdžiui, spektaklis. Sumeistrauti sceną paprasta – tereikia batų dėžės, ko nors, kas atstotų užuolaidas ir poros personažų-pirštinių ar kartoninių lėlyčių.
  • Dar vėliau galima lankstyti iš popieriaus laivelius ar lėktuvėlius, su kuriais po to žaisite aktyvius žaidimus. Juk smagu žaisti laivų karą arba lakstytis su lėktuvėliu rankoje (bent jau vaikams)...


Dabar jau žinai, ką galima veikti namuose blogu oru – ir tai dar tikrai ne viskas. Jei pasinaudosi šiais patarimais ir pasitelksi savo pačios fantaziją, niūrią dieną liūdna tikrai nebus!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
mamute
2013-04-07 21:55
nu jau kaip sninga
Nora
2012-08-07 08:06
va, kaip tik šiai lietingai dienai
Vida
2012-08-03 09:44
t.y. mes
Vida
2012-08-03 09:43
me irgi skaičiuojam makaronus