Kuo vaikams naudingas origamis?

Origamio menas – tai, su kuo vaikystėje greičiausiai teko susidurti ir tau. Turbūt esi lanksčiusi laivelius, gerves, varlytes ir kitas įdomias figūrėles. Šiandien šis užsiėmimas dar populiaresnis – jį mėgsta ir vaikai, ir suaugusieji. Kaip ir konstruktoriai, jis gali būti labai naudinga lavinanti pramoga.

Origamio reikšmė vaikų vystymuisi:

  • Gerinama atmintis ir erdvinis mąstymas – tai reiškia, kad ateityje spręsti geometrinius uždavinius vaikui bus lengviau;
  • Ugdomas kūrybiškumas;
  • Išmokstama atkaklumo, sutelkti dėmesį;
  • Puikus būdas atitraukti vaiką nuo kompiuterio arba televizoriaus;
  • Estetinė reikšmė: labai smagu stebėti, kaip iš popieriaus lapo gimsta meno kūrinys;
  • Teigiamos emocijos, kai visa šeima užsiima šia veikla;
  •  Originali išlankstyta figūrėlė gali tapti puikiu eglutės, stalo papuošalu, dovanėle tėveliams ir panašiai.

Origamio principai


Klasikiniam origamiui naudojamas kvadratinis popieriaus lapas, be jokių klijų ir žirklių. Vienai figūrėlei gali būti naudojamas ir vienas popieriaus lapas, ir keli. Tokie dirbiniai, kurie sudedami iš kelių dalių, vadinami moduliniu origamiu.

Profesionalai lanksto netgi iš šlapio popieriaus, naudoja asmenines metodikas. Popierius gali būti įprastas, tačiau tinka ir spalvotas, netgi folija – tas pats darbelis, padarytas iš skirtingų medžiagų, gali atrodyti vis kitaip. Paprasčiausia kiekvienuose namuose rasti A4 formato popieriaus lapą. Jis tiks, tačiau reikės apkirpti, kad išeitų kvadratas. Geriausia naudoti ne žirkles, o specialų peiliuką – taip popieriaus kraštai bus idealiai lygūs.

Lankstoma žiūrint į schemas ir paveikslėlius, tad paprastai nebereikia jokių paaiškinimų. Pagrindines figūras išlankstyti gali net visai mažas vaikas. Tiesa, skirtinguose šaltiniuose jų pavadinimai gali šiek tiek skirtis, tačiau išmokęs kurią nors pagrindinę formą, vaikas galės iš jos išlankstyti bet kurį vidutinio sudėtingumo darbelį.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
orinta
2013-01-21 18:22
kaip galima padaryti
Liska
2012-02-02 20:12
as knyga turiu origamiu darymo
ziuze
2012-02-01 22:16
internete juk pilna. Tik ieskokite anglu kalba
Žaneta
2012-02-01 16:59
Gal žinote, kur rasti nesudėtingų lankstinukų pavyzdžių?
Milda
2012-02-01 09:33
Mes lankstome, mano vaikui labai patinka