Kur galima panaudoti citrinos sultis?

Citrinų sultis dažniausiai naudojame maisto gaminime, tačiau jos gali praversti ir buityje. Štai keletas naudingų patarimų, kaip panaudoti citrinos sultis:

Išsaugo daržovių spalvas. Visi puikiai žino, kad termiškai apdorojus, kopūstai ir bulvės pradeda tamsėti.Jeigu norite, kad jų spalva išliktų ryški, į vandenį, kuriame verdate šias daržoves, įpilkite arbatinį šaukštelį šviežių citrinos sulčių.

Naikina nemalonius šaldytuvo kvapus. Suvilgykite sultyse vatos tamponą ir padėkite kelioms valandoms į lentynėlę. Nemalonių kvapų galima išvengti, jeigu laiku darysite „inventorizaciją“ ir nelaikysite šaldytuve pasenusių produktų.

Neutralizuoja pjaustymo lentelių kvapus. Su šia problema susiduria absoliučiai visi – jeigu norite atsikratyti kvapų, lentelę nuplaukite ir patrinkite šviežios citrinos griežinėliu arba citrinos sultyse suvilgyta kempinėle.

Išsaugo žalumynų spalvą. Jeigu apipurkšite žalumynus šviežiomis sultimis, jie nepatamsės. Tas pats galioja ir vaisių salotoms. Jūs galite jas paruošti ne prieš pat valgį, o šiek tiek anksčiau – jeigu užlašinsite sulčių ant obuolių, jie išliks balti.

Balina dėmes. Baliklių nemėgsta niekas – tiek dėl nemalonaus kvapo, tiek dėl galimų geltonų dėmių. Jeigu norite, kad delikatūs audiniai išliktų balti, pamirkykite juos pusvalandį vandenyje su trupučiu sodos ir citrinos sulčių.

Šalina prakaito dėmes. Nesudėtinga ir pigu – tiesiog patrinkite jas tirpalu iš lygiomis dalimis sumaišytų citrinos sulčių (arba acto) ir vandens.

Sustiprina skalbimo miltelių poveikį. Jeigu pernykščiai rūbai susigulėjo ir atsirado dėmių, pasidarykite citrinos sulčių ir druskos pastos, patrinkite ja pažeistas vietas ir išdžiovinkite saulėje. Kartokite tol, kol dėmės nuo drėgmės išnyks visai. Lygiai taip pat šalinamos ir rūdžių dėmės.

Natūralus baliklis. Skalbdami baltus drabužius įpilkite citrinų sulčių – rūbai išliks balti ir maloniai kvepės.


Šalina pigmentines dėmes. Prieš pirkdami namąjį kremą, pamėginkite išspręsti problemą kitais būdais. Patepkite sultimis odą, o po 15 minučių nuplaukite.

Paryškina plaukų sruogas. Sumaišykite 50 ml sulčių ir 150 ml vandens, išplaukite šiuo tirpalu galvą, o plaukus išdžiovinkite saulėje. Tada išplaukite su šampūnu. Kad efektas būtų geresnis, patartina procedūrą kartoti kasdien visą savaitę.

Stiprina nagus. Įpilkite į dubenį 200 ml karšto vandens (kad galėtumėte pakęsti), įmaišykite pusės citrinos sulčių ir palaikykite rankas 5 minutes. Po to patrinkite odeles aplinkui nagus citrinos sultimis.

Šalina daržovių ir vaisių dėmes. Mėgstate uogauti? Tada žinote, kaip sunku vien muilu grąžinti rankoms tikrąją jų spalvą. Ištepkite jas grynomis citrinų sultimis, palaukite keletą minučių ir nusiplaukite su muilu. Jeigu reikia, pakartokite kelis kartus – odai tai nepakenks.

Minkština sausą alkūnių odą. Sumaišykite citrinų sultis su soda, gautą košelę įtrinkite į alkūnes ir nuplaukite.

Suteikia švytėjimo veido odai, ją valo. Jeigu oda kelia problemų, kelis kartus per dieną nuvalykite ją citrinos sultimis. Jau po kelių parų pastebėsite, kad veidas atrodo daug geriau.

Padeda atsikratyti pleiskanų. Įtrinkite į galvos odą 2 valgomuosius šaukštus sulčių, o tada išplaukite su vandeniu. Paruoškite tirpalą iš 200 ml vandens ir šaukštelio sulčių, išskalaukite juo plaukus. Procedūrą kartokite kasdien, kol išnyks pleiskanos.

Gydo įbrėžimus ir įpjovimus. Citrinų sultys padės sustabdyti kraujavimą ir išgydyti smulkius odos pažeidimus – tiesiog užlašinkite šiek tiek sulčių arba palaikykite prispaudę jose suvilgytą vatos tamponą 1 minutę.

Reguliuoja virškinimą. Ar žinojote, kad citrinų sultys – tai natūralūs ir nekenksmingi laisvinamieji? Sumaišykite 2 šaukštelius šviežių sulčių su 2 stiklinėmis karšto vandens ir gerkite rytais tuščiu skrandžiu. Kai kurie dietologai rekomenduoja šį mišinį norientiems sulieknėti.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Nijole
2018-07-05 07:49
Kur parduoda tokius baldus.Ir kokia kaina
Aš apakusi
2012-06-26 13:38
iki šiol citriną tik valgydavau
Inga
2012-06-26 10:49
daugelio iš šių dalykų nežinojau