Lecitinas vaikams – atminčiai, smegenų vystimuisi, imuninei ir nervinei sistemoms (Dėmesio! Konkursas!)

Lecitinas – tai natūralus fosfolipidų kompleksas, pasižymintis įvairiapusiu sveikatinimo poveikiu. Į jo sudėtį įeina cholinas, kuris esant vitaminui B5 (pantoteno rūgštis) virsta acetilcholinu – svarbiu atminčiai ir mąstymui neuromediatoriumi. Tai greitina nervinio impulso perdavimą galvos smegenų sinapsėse nuo vienos nervinės ląstelės (neurono) kitai, tuo pačiu aktyvuojant ir greitinant intelektualinę veiklą, kūrybinį aktyvumą, darbingumą, formuojant ir išsaugant atmintį.

Lecitinas taip pat naudingas esant depresijoms, pasižyminčioms intelektualiniu ir raumenų vangumu, kadangi acetilcholinas atsakingas už nervinių impulsų perdavimą atitinkamose galvos smegenų žievės zonose. Didelės lecitino dozės lengvina tokių sunkių ir iki galo neištirtų susirgimų, kaip psoriazė, išsėtinė sklerozė, simptomatiką. Pagal Kolumbijos universiteto daktarą Worreną Meką, cholinas, įeinantis į lecitino sudėtį, gaunamas pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais, turi lemtingą reikšmę vystant jo atmintį, apsprendžiant atminties talpą ir atsparumą pažeidimams, susijusiems su senėjimu. Taigi, lecitinas būtinas ir embrionui, ir kūdikiui, ir paaugliui, ir suaugusiam žmogui, siekiančiam atitolinti ir sulėtinti smegenų senėjimą, kuris kaip taisyklė susijęs su amžiniu acetilcholino sintezės mažėjimu.

Lecitinas suaugusiems

Lecitinas, būdamas nepamainoma priemone vaikų vystimuosi, yra nemažiau svarbus ir suaugusiems – jis tinkamas vairuotojams, kadangi gerina reakcijos bei dėmesio koncentraciją. Šią medžiagą vertėtų vartoti ir rūkantiems, norintiems atsikratyti šio žalingo įpročio – jis valo plaučius, mažina abstinencijos reiškinius bei susijusį dirglumą, taip padėdamas greičiau ir be didesnio diskomforto mesti rūkyti. Lecitinas svarbus ir sportininkams, norintiems padidinti raumenų ištvermę ir reakcijos greitį; verslininkams, kurie dažnai susiduria su stresinėmis situacijomis; jis nepamainomas ir savo sveikata besirūpinantiems vyrams – lecitinas palaiko prostatos ląsteles, gerina spermatozoidų jautrumą ir spermos kokybę. Senjorams lecitinas padeda palaikyi normalią smegenų veiklą, gerina atmintiens funkciją. Įdomu ir tai, kad ši medžiaga naudinga miestiečiams, gyvenantiems ekologiškai ne itin palankiomis sąlygomis – lecitinams jiems padeda kovoti su lėtinio nuovargio sindromu, sąlygotu oro taršos, įtampos ir streso, jis taip pat valo plaučius ir kepenis.

Lecitinas vaikams ir paaugliams

Natūralu, kad lecitinas augantį organizmą veikia taip pat, kaip ir suaugusiuosius, tačiau vaikams ir paaugliams ši medžiaga yra dar svarbesnė.  Lecitinas yra vaisiaus nervų ir kvėpavimo sistemos statybinė medžiaga. Jis būtinas organizmo ląstelių statybai, nes įeina į jų membranų sudėtį. Ypač svarbus lecitinas vaisiaus vystymuisi motinos įsčiose ir pirmaisiais mėnesiais po gimimo, todėl motinos pienas turi daug cholino, ypač didelis jo kiekis pastebimas pirmosiomis dienomis po gimdymo.


Iki 5 metų aktyviai vystosi mažylių neuronų ryšiai, būtent tuo metu žmogus įsisavina apie 80 proc. visos gyvenimui svarbios informacijos. Nepraleiskite to laiko! O kai vaikas eis į mokyklą, lecitinas toliau aktyvins jūsų vaiko protinius gebėjimus. Vaikai, kurie mokosi mokykloje, patiria didelį krūvį ir stresą. Lecitinas padeda nervų sistemos ląstelėms susidoroti su krūviu, gerina mokomosios medžiagos įsisavinimą, atmintį ir gebėjimą susikaupti.

Paaugliai susiduria su milžiniškais informacijos kiekiais, ypač ruošdamiesi egzaminams, tad lecitinas padeda jiem geriau įsisavinti medžiagą, susikaupti, išlikti ramiems, išvengti pervargimo ir streso. Svarbu ir tai, kad ši medžiaga padeda susidoroti su hormonų disbalansu, kuris yra dažnas paaugliams, dėl šios priežasties jie yra dirglūs, patiria depresiją ir liūdesį. Hormonams vadovauja kepenys, o lecitinas jų geriausias draugas. Lecitinas stabilizuoja paauglių psichiką pereinamuoju laikotarpiu.

Dėmesio! Konkursas!

Jeigu įdėmiai skaitėte, tai nesunkiai iškirsite keturis teigiamus lecitino poveikius vaikams – atminties gerinimas, smegenų vystimasis, imuninės ir nervinės sistemos vystimasis ir normalaus jų darbo palaikymas.Pradedame mėnesį truksiantį konkursą, kurio metu išdalinsime gausybę prizų, padėsiančių jūsų vaikučiams augti žvaliems, sveikiems ir žingeidiems! Kiekvieną savaitę išrinksime tris laimėtojus – pirmosios vietos laimėtojas gaus keturias LECITINO granulių pakuotes, antrosios – keturias Neovital GREEN MAGIC™ (maisto papildas, užtikrinantis normalią imuninės sistemos veiklą) pakuotes, o trečiosios vietos laimėtoją apdovanosime keturiomis vitaminų komplekso vaikams Neovital CHILDREN’S ABC’S™ pakuotėmis.

Spauskite ir dalyvaukite konkurse!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
greta
2021-12-30 15:26
kaip ir kur galima isigyti?
Edita
2021-02-21 23:15
Labai susidomėjau šiais vitaminais...