Lytinio gyvenimo problemos nėštumo metu

Šeimoje, kurioje santykiai tarp vyro ir moters yra stabilūs, lytinis gyvenimas nėštumo metu niekur nedingsta. Tačiau vienokių ar kitokių pokyčių pastebi beveik visos poros: vieniems lytiniai santykiai ima teikti daugiau malonumo, kitiems, atvirkščiai – sukelia tam tikrų nepatogumų ir problemų.

Lytinius santykius neretai gadina ne tik fiziniai pokyčiai, bet ir psichologiniai aspektai. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių lytinių santykių problemų:

 

  • Rūpestis dėl būsimo vaikelio sveikatos. Dauguma būsimų tėvelių jaudinasi, kad lytiniai santykiai gali pakenkti vaisiui bei sukelti persileidimą. Kai kurie dėl šiol priežasties aplamai vengia lytinių santykių, o kiti tiesiog negali pakankamai atsipalaiduoti ir patirti malonumo. Nerimauti visai neverta, nes vaikelis mamos pilve auga pakankamai saugiai, ir esant normaliam vaisiaus vystymuisi lytiniai santykiai jam jokios grėsmės nekelia.
  • Diskomfortas dėl kintančios išvaizdos. Kai kurios moterys labai jautriai reaguoja į fizinius savo kūno pokyčius. Joms nepatinka augantis svoris, atsikišęs pilvukas, atsiradusios strijos ar kiti ne itin malonūs pakitimai, todėl jos ima drovėtis ir lytinių santykių metu negali pakankamai atsipalaiduoti. Tokiais atvejais reikėtų tiesiog atvirai pasikalbėti su savo partneriu ir garsiai išsakyti savo nuogąstavimus, kurie dažniausiai būna visiškai nepagrįsti. Esant rimtos psichologinėms problemoms galima kreiptis ir į specialistus, juk lytinis gyvenimas yra svarbi kiekvieno suaugusio žmogaus gyvenimo dalis.
  • Pilvo maudimas. Nemaža dalis moterų po lytinio akto jaučia pilvo maudimą. Šis pojūtis tikrai nėra labai malonus, bet dažnai – tiesiog neišvengiamas, nes gimdos spazmus sukelia tiek frikcijos, tiek lytinis susijaudinimas ar į gimdą patekusi sperma. Pilvo maudimas dažniausiai greitai liaujasi, tačiau jei skausmas labai erzina, galima lengvai pamasažuoti pilvą ir užkloti jį šiltu audeklu. Dažniausiai šie būdai padeda sumažinti skausmus.
  • Negausus kraujavimas. Kai kurioms moterims lytinių santykių metu pasirodo šiek tiek kraujo. Dažniausiai tokiais atvejais gydytojai rekomenduoja susilaikyti nuo lytinių santykių, taigi atsiradus kraujui, būtinai pasikonsultuok su specialistu.
  • Susilpnėjęs lytinis potraukis. Kai kurioms moterims savaime susilpnėja lytinis potraukis. Nieko nuostabaus, juk organizme vyksta didelės permainos, kurios neretai gana smarkiai išvargina. Tokiu atveju kur kas labiau norisi jaukiai susiraityti lovoje ir tiesiog paskaityti knygą, nei mylėtis. Greičiausiai nuovargis ilgai netruks, o vėliau sekso norėsis netgi daugiau, nei įprastai.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
deimante
2015-03-26 23:03
Taip pat nezymus maudimas nugaros srityje.
deimante
2015-03-26 23:00
Esu nescia,tiksliai nezinau kiek laiko,bet siandien po lytinio akto pamaciau siek tiek kraujo su negausiom isskirom. Ka daryt?
saule
2012-11-29 01:50
Jo tikrai tris kart buvau su pilvuku,ir tikrai per visus tuos nestumus norejosi savo vyro labiau,kartais net nuo to geismo ,ir pilvo apacia net mausdavo.Bet tik "radedavom"iskart pradedavau nerimaut,kad tik nepakenktu lelei,bet mano vyras tais laikotarpiais ytin budavo svelnus,tai nuramindavo.O tie visi kilogramai po metu laiko atsistate
Evelina to Lina
2012-11-26 10:47
Man gydytoja dėl makšties sausumo buvo rekomendavusi makšties gelį Floragyn. Jį panaudodavau, kai reikėdavo mylintis, o tas makšties drėkinimas ilgiau jausdavosi negu su kokiu lubrikantu, net kelias dienas. Labai padėjo
norėjusi
2011-12-18 15:34
sutinku su violeta, nežiūrint nerangumo ir paskutinių mėnesių baisiausiai geidžiau vyro artumo ir jo kūno net dabar baisu darosi...