Mama, man skauda... Kodėl ne tėti?

Naujagimiai greičiau nusiramina ant motinos, nei ant tėvo rankų – tokias išvadas padarė McGill medicinos Universiteto pediatrai. Tyrimo metu jie stebėjo mažylių elgesį, kuomet jiems ėmė kraujo mėginius. Paaiškėjo kad motinos vaikus nuramindavo kur kas efektyviau, nei tėvai. Vis tik naujagimiai mažiausią skausmą jautė tais atvejais, kai juos laikydavo abu tėvai vienu metu.


Pediatrai stebėjo 62 mažylius, gulinčius intensyvios terapijos skyriuje, kuriame teko nuolatos imti kraują analizei. Gydytojai įrašinėjo vaikų veido išraiškas adatos dūrio į odą metu ir po to. Skausmą išreikšdavo į kumščius suspausti delnai, užmerkti akių vokai, suraukta nosis ir kakta. Skausmą gydytojai vertino nuo 0 iki 21. Motinų, kurios laikė savo vaikus bendras rezultatas buvo 7,1 balo, o tėvų – 8.5 balo. Jei kraujas buvo imamas vaikučiui, gulinčiam inkubatoriuje, skausmo stiprumo balas šoktelėdavo iki 11-13 balų.

Ankstesnių tyrimų metu buvo nustatyta, kad glaudus vaiko bendravimas su tėvais turi keletą svarbių privalumų, tačiau nemalšina skausmo. Pediatrų nuomone, jaučiamos tėvų rankos šildo, nuramina ir sureguliuoja kvėpavimą.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Luka
2012-06-18 17:47
įdomu tik manau, kad skausmo lygį nustatyti turėjo būti labai keblu
Regina
2012-06-18 09:40
manau, tai labiau susiję su tuo, kiek laiko vaikas praleidžia su mama ir su tėveliu. Nepamirškite įskaičiuoti to laiko, kurį mažylis išbuvo gimdoje. Kadangi moterys ir taip dažniausiai būna su vaikais, tokie rezultatai nestebina