Mama, noriu katės!

Daugelis vaikų svajoja apie kokį nors gyvūną. Šį kartą pakalbėsime apie tai, ką reikia žinoti, jeigu ketinate įsigyti katę.
 
Jei renkatės visai mažą kačiuką
 
Kitaip nei beveik visi kiti žinduoliai, katės yra iš prigimties vienišės. Jos nuo ankstyvos vaikystės išmoksta pasirūpinti savimi ir joms nereikia žmogaus pagalbos. Jos sunkiai prijaukinamos ir niekada netampa visai naminėmis, todėl būtina išsiaiškinti, kaip jūsų nužiūrėti kačiukai pripratę prie žmogaus, noriai bendrauja.
 
Pastebėjus visą vadą, pereikite prie individualių stebėjimų. Jums reikės atskiro kambario, kur galėsite nunešti kačiukus po vieną. Atsargiai paimkite kačiuką ant rankų ir pasodinkite ant kelių. Ar jis sėdi ramiai ar yra išsigandęs? Jeigu mažylis nerimauja, ši situacija yra jam neįprasta.

Dabar paleiskite jį ant grindų ir pamažu tolkite. Ar jis bėgs iš paskos? Ką jis darys, kai sustosite? Gal jis nekreips į jus dėmesio ir užsiims naujos teritorijos tyrimu? Jei taip, tai geras ženklas.

Suplokite delnais. Ar kačiukas pašoks iš netikėtumo? Baikštumas metams bėgant nedingsta, todėl, jei norite turėti ramų gyvūną, tokie baikštukai – ne jums.

Kartais daug apie ką pasakyti gali netgi kačiuko poza. Stebėkite jį kelias minutes, atkreipkite dėmesį į tokius požymius:
 

  • Į viršų pakelta galva. Nugara tiesi ir galva pakelta į viršų byloja apie tai, kad kačiukas yra ramus. Jei ir uodega yra pakelta į viršų, turite reikalų su šaltakrauju katinu. Tai geras ženklas.
  • Ištiestos užpakalinės kojos ir aukštai pakelta kupra. Tai katės-lyderės požymis – tos, kuri jums vadovaus ir jus šokdins. Gali būti, kad prieš jus – naujas viršininkas. Pagalvokite, ar to norite.
  • Pilvu į viršų. Jei kačiukas, kurį stebite, vartosi ant nugaros, tai reiškia, kad jis neatmeta konfliktinės situacijos galimybės. Numatomame konflikte kačiukas kovos tik ribiniu atveju, ir tikrovėje, greičiausiai, pabėgtų. Toks elgesys nebyloja apie pasitikėjimą savimi.
  • Išlenkta nugara. Abejotina, ar čia pavyks ką nors pataisyti. Tokia katė yra pasiruošusi kovai.
  • Murkimas. Jis dažnai suvokiamas, kaip draugiškumo išraiška. Jei mažylis jūsų rankose murkia, vadinasi, jis visai jūsų nebijo.Žaidimai, beje, yra patikimiausias būdas išaiškinti socialinę kačiukų padėtį. Kiekvienas jų žaidžia savaip. Tai lengva pastebėti.

Kačiukas, žaidžiantis agresyviai, su išleistais nagais, tą patį darys ir su jumis, kai atnešite jį namo. Tarp 5 ir 10 savaičių amžiaus, kačiukams pasireiškia socialinio elgesio įpročiai, ir jūs galite pasirinkti augintinį, sugebantį bendrauti.

Kačiukai, kurie buvo šiame amžiuje varžomi, visą gyvenimą vengs bendravimo. Trumpai tariant, jei kačiukas nežaidžia su bendraamžiais, jis nežais nei su jumis, nei su jūsų vaikais.
 
Taigi, jei jums patiko, kaip mažylis bendrauja su savo broliais ir seserimis, drąsiai priimkite jį į šeimą. Ir atsiminkite, kad renkantis gyvenimo draugą skubėjimas iki gero neatveda. Teisingas pasirinkimas yra gerų santykių, apie kuriuos svajojate, pagrindas.
 
Katės ir temperamentas
 
Tai įdomu: anglų psichologai pamėgino analizuoti kačių mylėtojų charakterio tipus ir priėjo išvadą, kad katėmis labiausiai žavisi moteriškos prigimties žmonės, turintys ypač gerai išvystytą estetikos pojūtį. Dauguma kačių gerbėjų išsiskiria dailia išore ir veikiausiai dėl to išsiugdytu kaprizingu charakteriu. Netradicinės orientacijos vyrai taip pat mielai pasirenka katę savo įnamiu.
 
Išties katė – gana uždaras, ne visada leidžiantis save pažinti ir suvokti gyvūnas. Tačiau ir tarp kačių esama „šuniškos“ prigimties individų – atsidavusių ir mėgstančių bendrauti.
 
Neapsiriksite, jei prieš rinkdamiesi katę pagalvosite ir apie savo (arba vaikų) ir jos temperamentų suderinamumą.
 

  • Persų katės tylios ir švelnios. Jos idealiai tinka mėgstantiems ramiai pavakaroti prie televizoriaus, įsitaisyti po šiltu pledu su puodeliu arbatos ir šaukštu saldžios uogienės.
  • Angoros katės judrios ir mielai bendraujančios. Jos labiausiai tiks energingiems, linksmiems, nesėslaus gyvenimo būdo žmonėms, mokantiems pažinti ir vertinti grožį.
  • Britų trumpaplaukės katės labai inteligentiškos ir švelnios, tačiau ne visada tinka šeimoms, kur auga mažų vaikų. Pasyvios ir minkštos britės labai kenčia, jei yra pernelyg aktyviai „kalbinamos“ ir tampomos. Tačiau jei katę ketini dovanoti savo garbaus amžiaus močiutei ar į pensiją išėjusiai mamai – tinkamesnės veislės nerasite, nebent rusų mėlynąją, mat šios veislės charakteris labai panašus.
  • Siamo katės žaismingos, reikalauja daug dėmesio. Jos dievina kompanijas, svečius, vakarėlius – noriai „švenčia“ drauge. Siamo katė apskritai laikoma „šuniškiausia“ iš visų kačių – lygiai taip pat kaip ir šunys šios katės mėgsta būti įvykių centre. Taigi ši katė puikiausiai tiks tiems, kas seniai svajoja apie šunį, tačiau dėl kokių nors priežasčių šio gyvūno laikyti negali.
  • Neveislinės katės, galima sakyti, pačios įdomiausios. Įsigijus tokią staigmenos garantuotos. Jų charakteris nenuspėjamas ir tame glūdi visas žavesys: galbūt priglaudę mažą kačiuką įsigysite minkštą pūkuotą nuolat snaudžiantį kamuoliuką, o gal tikrą nenuoramą naktibaldą. Todėl šios katės geriausiai tiks humoro jausmą turintiems ir staigmenas dievinantiems žmonėms.
» Rašyti komentarą