Mankštos pratimai, padedantys pagreitinti medžiagų apykaitą

Ką reiškia sveikas gyvenimo būdas be aktyvaus judėjimo? Pakalbėsime apie tai, kaip pagreitinti medžiagų apykaitą rytinės mankštos ir reguliaraus lankymosi sporto klube dėka.  

 

  • Atliktama aerobikos ir šokių pratimus, kaitaliok lėtus, plastiškus judesius su didelio intensyvumo judesiais. Pavyzdžiui, po apšilimo 10 minučių šok arba pratimus atlik greitai ir energingai, po to 2 minutes – ramiai ir plastiškai, po to 10 minučių didelio intensyvumo treniruotė – ir vėl 2 minutės lėtų pratimų.
  • Stenkis paįvairinti savo fizinius krūvius – pavyzdžiui, derinti jėgos pratimus sporto salėje su užsiėmimais šokių studijoje. Tokiu būdu tu deginsi riebalų perteklių, stiprinsi raumenis, ugdysi ištvermę. Kuo stipresnis raumenų audinys, tuo greičiau maistas virsta energija (net miegant) ir tuo daugiau atsiranda jėgų naujiems pasiekimams. Uždara sistema, ištisą parą dirbanti tau.

 

Kaip pagreitinti medžiagų apykaitą: jėgos pratimai sporto salėje

Skersinio traukimas

Iš padėties sėdint, atsuktomis į save rankomis pečių plotyje, suimk skersinuką, nugarą laikydama tiesią. Skersinuką trauk iki krūtinės, nuleisdama pečius, liemuo išlieka nepajudėjęs.  Mentys tuo pačiu metu suvedamos artyn viena kitos. Šiek tiek užsilaikyk tokioje padėtyje, po to lėtai sugrįžk į pradinę padėtį. Atlik 2-3 serijas po 8-10 pakartojimų.

Įtūpstai su svarmenimis virš galvos

Atsitok tiesiai, kojos glaustai, kiekvienoje rankoje laikant po svarmenį taip, kad jie būtų virš pečių linijos. Delnai atsukti vienas į kitą. Dešine koja ženk žingsnį į priekį ir nusileisk žemyn tiek, kad abu keliai sudarytų statų kampą. Tuo pat metu abi rankas su svarmenimis kelk virš galvos. Atliekant pratimą, kūno korpusas turi išlikti tiesus. Nuleisk svarmenis žemyn ir sugrįžk į pradinę stovimą padėtį.  Atlik 2-3 serijas po 10-12 pakartojimų.

Pasisukimai su svoriu


Atsisėsk ant grindų su skrituliu rankose, sulenk kojas per kelius ir per čiurną, kulnimis įsirėmus į grindis. Tiesia nugara visu kūno korpusu pasisuk į dešinę pusę ir skrituliu paliesk grindis. Sugrįžk į pradinę padėtį ir iškelk skritulį virš galvos, tada nuleisk jį žemyn ir analogiškai kūno korpusą pasuk į kairę. Skrituliu paliesk grindis. Atlik 2-3 serijas po 8-10 pakartojimų.

Kaip pagreitinti medžiagų apykaitą: aerobika namuose

Šiuos tris nesudėtingus pratimus gali įtraukti į rytinės mankštos pratimų kompleksą arba atlikti apšilimo metu. Kardio ir aerobikos pratimus gali rinktis savo nuožiūra, pagal pomėgį.  

Šuoliukas iš padėties pusiau pritūpus

Kojos pečių plotyje, rankos vos liečiasi delnais suvestos už galvos, alkūnės žiūri į šalis. Sulenk kojas per kelius ir nuleisk korpusą, lyg norėdama atsisėsti ant kėdės. Iš šitos padėties pašok aukštyn tiek, kiek gali. Nusileisk ant žemės kiek galima minkščiau ir iš karto sugrįžk į padėtį pritūpus pusiau sulenktomis kojomis per kelius.  

Šuoliukas atgal iš padėties pritūpus

Atsistok tiesiai, rankos nuleistos žemyn, kojos pečių plotyje. Vienu judesiu sulenk kojas per kelius, pritūpk ir atsiremk delnais į grindis. Šuoliuku ištiesk kojas atgal lyg būtum pasiruošusi atsispaudimams, nugara išlieka tiesi. Judesį papakartok atvirkštine tvarka.   

Prisėdimas

Atsistok tiesiai, kojos žergtai, rankos ant klubų. Iš šitos padėties leiskis žemyn, kol tavo klubai atsidurs paraleliai grindims. Šiek tiek užsilaikyk tokioje padėtyje ir sugrįžk į pradinę padėtį.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Julka
2012-07-02 15:36
manęs niekas į sporto salę nenuvarytų. Bet namie mankštinuosi, ir sekasi visai neblogai
Žaneta
2012-07-02 14:24
išmėginsim, jei netingėsim