Neretai nėštumo metu būsimoji mamytė jaučia skausmus strėnų ir pečių srityje, skundžiasi tinstančiomis kojomis ir rankomis, prasta savijauta. Vienas iš būdų sumažinti diskomfortą – tai masažas. Pastarasis, beje, gali būti puiki pasiruošimo gimdyti priemonė!
Kuo naudingas masažas?
Vaikučio laukimas – tai ilgas ir džiugus periodas, tačiau kartais dienas apkartina įvairūs negalavimai, nuovargis, prasta nuotaika. Kad visa tai netaptų nuolatiniais palydovais ir netemdytų nėštukei ir jos būsimajam mažyliui šio svarbaus laikotarpio, būtina pagalba. Masažas nėštumo metu yra tiesiog nepakeičiams, jeigu, pavyzdžiui, ima skaudėti nugarą.
Jis padeda atpalaiduoti raumenis pačiose skausmingiausiose vietose, taip sumažindamas nugaros, strėnų ir pečių diskomfortą. Neretai būtent skausmas kliudo moteriai mėgautis savo padėtimi, bendravimu su dar negimusiuu mažyliu, vyru, jaustis sveikai ir laimingai. Dėl to gali susiformuoti negatyvus požiūris į patį nėštumą. Visa tai daro įtaką tiek paties nėštumo eigai, tiek gimdymui, kadangi nėščiosios psichikoje nesąmoningai klojamas negatyvus pamatas. Psichologinis komfortas ir harmoninga emocinė būklė gali būti pasiekiami ranka – tereikia gero ir malonaus viso kūno (ar bent jau nugaros) masažo.
Masažas padeda kovoti su nuotaikų svyravimais, sukeltais skausmų ir hormoninių pokyčių. Taip yra todėl, kad jo metu pagerinama liaukų veikla ir stabilizuojamas hormonų lygis kraujyje.
Svarbu ir tai, kad masažas stimuliuoja endorfinų gamybą – tai padeda nėščiajai atsipalaiduoti ir pajusti malonumą. Dėl to pagerėja nuotaika, jaučiama harmonija ir pusiausvyra. Gera mamytės nuotaika formuoja pozityvią mažylio pasaulėžiūrą, tad masažo nauda yra dviguba.
Apibendrinant galima pasakyti, kad masažas padeda kovoti ne tik su skausmu, bet ir su stresu, kuris negatyviai veikia tiek būsimosios mamytės, tiek jos mažylio sveikatą.
Kovojame su patinimais ir gimdymo baime
Viena iš labiausiai paplitusių problemų nėštumo metu – rankų, kojų ir viso kūno tinimas. Masažas padeda pagerinti limfos ir kraujo cirkuliaciją, todėl sumažėja nemalonūs pojūčiai.
Bet, kaip ir buvo minėta, masažas naudingas ne tik moteriai, tačiau ir jos dar negimusiam vaikučiui. Kadangi pagerėja kraujo cirkuliacija mažajame dubenyje, mažylis gauna daugiau deguonies ir maisto medžiagų, būtinų visaverčiam vystymuisi.
Masažas taip pat padeda pasiruošti gimdymui. Mama išmoko savo kūną atsipalaiduoti, o šie įgūdžiai labai praverčia gimdymo metu.
Labai svarbus psichologinis masažo momentas – antrosios pusės dalyvavimas. Mylimo žmogaus prisilietimai atsipalaiduoti padeda daug geriau, be to, teikia daugiau malonumo ir stiprina poros tarpusavio ryšius. Būsimasis tėvelis tarytum įtraukiamas į nėštumą, geriau įsijaučia į savo naują vaidmenį, sumažėja jo emocinė įtampa. Vyras pajunta, kad yra atsakingas už jus abu, ir mokosi rūpintis savo dar negimusiu vaikučiu.
Toks masažas ypač naudingas poroms, ketinančioms gimdyti kartu, kadangi vyras greičiau suvokia savo vaidmenį gimdymo procese, o atėjus svarbiausiai akimirkai nebepasimeta. Vis dėlto kaip daryti masažą, kad jis būtų saugus tiek būsimajai mamytei, tiek jos mažyliui, turi paaiškinti patyręs specialistas.
Nėščiosios masažo ypatybės
Nors masažas nėštumo metu padeda sumažinti skausmus ir atsipalaiduoti, atliekamas netinkamai, jis gali pakenkti. Vis dėlto nėštumas – tai ne priežastis atsisakyti tokio malonumo. Masažuoti nugarą ir kūną galima, tačiau reikia turėti omenyje, kad nėščiųjų masažas nuo įprastinio šiek tiek skiriasi. Į tai būtina atsižvelgti, norint užtikrinti nėštukės ir jos vaikučio saugumą.
Vienas iš tokių skirtumų – tai kūno padėtis masažo metu. Pavyzdžiui, masažuojant nugarą, nėštukė turi gulėti ne ant pilvo, o ant šono. Tinka ir padėtis keturiomis. Laikantis šių taisyklių, masažą galima daryti iki pat paskutinių nėštumo dienų.
Kūno masažas taip pat atliekamas tik gulinčiai ant šono nėščiajai, jeigu gulėti ant nugaros ilgą laiką jai nepatogu. Na, o jeigu tokia padėtis patogi, po keliais ir pėdomis reikėtų pasidėti atramą.
Dar vienas ypatumas – tai paties masažo judesių technika. Jie neturi būti labai intensyvūs ir staigūs, reikėtų atsisakyti paplekšnojimų ir pastuksenimų. Jeigu masažą atlieka vyras (partneris), jis turėtų liesti švelniai – kaip mylintis žmogus, o ne kaip profesionalus masažistas. Tačiau profesionalo priežiūra ir konsultacijos – tai būtina saugaus masažo nėštumo metu sąlyga, todėl eksperimentuoti nepasitarus patiems nepatartina.
Masažas nėštumo metu

» Rašyti komentarą
» Komentarai
2012-07-24 15:52
nėra nieko maloniau už vyro masažą. Joks profas nepadarys geriau
2012-07-31 16:37