Misija savaitgalis. Auginame kristalą

Ar kada bandėte namie užsiauginti kristalą? Greičiausiai ne. O be reikalo – vaikams tokios pamokos-žaidimai labai patinka. Žinoma, teks sugaišti daugiau nei vieną dieną, kai kada galbūt net dvi arba tris savaites, bet patikėkite – rezultato laukti bus labai smagu!

Jums reikės: stiklainio, pagaliuko nuo ledų (tinka ir tušinukas arba vielutė), druskos, kurios kristalą norite auginti, atsargų ir siūlo. Ypač gražiai atrodo ryškiai mėlynos spalvos vario sulfato kristalai (užaugs per kelias dienas), tačiau iš bėdos galima išsiversti ir su pačia paprasčiausia druska ar net cukrumi (bet kristalai bus bespalviai, mažesni, auginti teks ilgiau).

Vario sulfatas naudojamas kovoje su augalų ligomis ir kenkėjais, kitoms reikmėms. Jo nesunkiai rasite tarp prekių sodui ir daržui.


Iš pradžių paruoškite kaip galima didesnės koncentracijos tirpalą: įberkite į indą su vandeniu vario sulfato, išmaišykite, vėl įberkite ir vėl išmaišykite – taip kartokite tol, kol jis nebetirps. Pakaitinkite skystį karšto vandens vonelėje, kad sulfatas ištirptų visiškai, ir perpilkite į kitą indą, kad neliktų nuosėdų.

Mažą tos pačios druskos, kurios tirpalą naudosite, kristaliuką apriškite siūlu ir pritvirtinkite prie pagaliuko, įmerkite į paruoštą skystį ir pridenkite popieriaus lapu. Kai kas pririša tiesiog akmenuką. Indą laikykite gerai matomoje ir šiltoje vietoje, visą kristalo augimo laiką nejudinkite ir nepurtykite. Maži „brangakmeniai“ pradės augti jau trečią dieną.

Kai kristalas bus pakankamai didelis, ištraukite jį iš tirpalo, apsausinkite, nukirpkite siūlą. Paviršių patartina padengti bespalviu laku. Štai taip atrodo rezultatas.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Dainius
2021-10-04 06:52
Šudas nepavista
tėja
2021-01-26 09:49
tuoj bandau
vince
2020-05-11 12:45
man labai gerai gavosi ha ha ha ha ha ha ha hna

vince
2020-05-11 11:52
mantai normalei
kakalas
2020-05-08 11:14
blemba nieko gero