Misija savaitgalis. Darome džiovintų lapų aplikacijas

Tie, kas augina vaikus, žino, kaip mažieji šeimos nariai mėgsta įvairius rankdarbius. Šį kartą siūlome pasidaryti paprastą, tačiau šiltą ir jaukų paveikslėlį. Viskas, ko jums reikės – džiovintų lapelių ir gėlyčių, klijų ir paprasčiausio popieriaus lapo.

Jeigu per vasarą nespėjote pasidžiovinti augalų, nenusiminkite – dar turite tam laiko. Dabar, kai ruduo juos nuspalvina pačiomis įvairiausiomis spalvomis, rinkti tokią žaliavą – vienas malonumas. Abejingų jų grožiui nelieka, ir visai nesvarbu, ar kalbame apie darželinuką, ar apie jo tėvelius.

Jeigu visas reikalingas medžiagas jau turite, aptarkite su vaiku, ką norėsite pavaizduoti savo paveiksle, pasidarykite eskizą. Kad paveikslėlis atrodytų gyvesnis, didesnę lapo dalį galima nuspalvinti – tai bus ežeras, pieva arba dangus. Patikėkite šią užduotį savo sūneliui arba dukrytei, o tada kartu išdėliokite lapelius pagal dydį (nuo didžiausių iki mažiausių).


Patepkite klijais apatinę lapelių dalį ir klijuokite eilėmis iš viršaus į apačią taip, kad jie vieni kitus šiek tiek dengtų. Galite naudoti tiek skirtingų, tiek tos pačios rūšies medžių lapelius – viskas priklauso nuo jūsų fantazijos.

Nupieškite paukščius, saulę. Galite jos vietoje panaudoti didelį geltoną gėlės žiedą (pavyzdžiui, medetką). Smulkesni (neužmirštuolės ir pan.) puikiai atrodo pieštose pievose ir laukymėse.

Tai, kaip atrodys paveikslėlis, priklauso nuo jūsų idėjos ir turimų medžiagų (tokie darbeliai visada išeina skirtingi). Jeigu norite, kad rezultatas akį džiugintų daug ilgiau, galite jį įrėminti po stiklu ar tiesiog padengti apsaugine aplanko arba celofano plėvele ir pakabinti ant sienos – taip lapeliai nenutrupės ir nenubyrės.

Naudojant šią techniką, galima nesunkiai pavaizduoti tiek gyvūnus, tiek mėgstamus pasakų veikėjus.

» Rašyti komentarą