Misija savaitgalis. Kuriame pasakas ir jas iliustruojame

Ši idėja turėtų patikti ne tik mažiesiems, bet ir jų tėveliams. Juk kurti pasaką ir ją piešti visiems kartu yra daug smagiau, negu po vieną. Išbandykite!

Viskas, ko jums reikės – tai didelis balto popieriaus lapas ir džiovinti kavos tirščiai (tiktų ir smėliukas, tačiau tvarkymo būtų daugiau, be to, kontrastas ne toks ryškus).

Paskleiskite tirščius ant popieriaus ir pradėkite sekti pasaką, piešdami pirštais jos veikėjus, scenas. Paveiksliuką nesunku pakoreguoti – tereikia vėl išlyginti ir piešti toliau.

Štai pavyzdys:

„Išaušo rytas, išlindo saulutė. Į miško laukymę atstriksėjo Kiškis. Jis buvo geros nuotaikos – dainavo ir šokinėjo. Staiga atėjo Lapė ir sako:

-          Kiški, aš tave suvalgysiu.
-          Nevalgyk manęs, prašau...
-          Suvalgysiu! Aš labai mėgstu kiškieną.
-          Aš ne Kiškis – aš persirengęs Ežiukas.
-          O kodėl tavo tokios didelės ausys?
-          Kad geriau girdėčiau.
-          O kur tavo spygliukai?
-          Aš savo paltuką išsiskalbiau, džiūsta.
-          O kodėl tavo tokios ilgos kojos?
-          Kad greičiau nuo tavęs pabėgčiau! – atkirto Kiškis ir pabėgo. Tiek jį Lapė ir tematė.Diena baigėsi, atėjo naktis. Saulutė pasislėpė, išlindo mėnulis. Visi žvėreliai, išskyrus Vilką, užmigo – jis dainavo: „ŪŪŪŪŪ“. Tikriausiai tai buvo lopšinė Kiškiui.“Tokiu būdu galima iliustruoti bet kokią pasaką – tiek kurtą pačių, tiek liaudies. Galimas ir atvirkštinis variantas – vaikas ką nors piešia, o tėveliai spėlioja, kas tai galėtų būti, kuria istoriją pagal tai, ką mato.

Tokia veikla lavina vaiko vaizduotę ir kalbą, moko kūrybiškumo ir, savaime suprantama, suartina visą šeimą.

» Rašyti komentarą