Misija savaitgalis. Perforuotos kortelės loginiam vaikų mąstymui

Šį kartą siūlome pasidaryti labai naudingą dalyką ikimokyklinio amžiaus vaikučiams – perforuotas korteles. Jos padeda lavinti ne tik loginį mąstymą, bet ir nuovokumą, sumanumą.

Jums reikės: kelių spalvotų ir kelių baltų popieriaus lapų, žirklių, klijų ir flomasterio arba pieštuko.

Iš pradžių iškirpkite kelis nedidelius baltus „langelius“ ir prilipinkite po 3 ant spalvotų lapų. Šonuose iškirpkite kvadratėlius. Nupieškite užduotį (galite pasinaudoti žemiau pateiktais pavyzdžiais) ir uždėkite tokias korteles ant balto popieriaus – tegul vaikutis nupiešia ant jo atsakymą. Galimas ir kitas variantas – paruoškite po kelis atsakymus, o mažylis tegul stumdamas po apačia pakištą atsakymų kortelę kvadratėlyje palieka teisingą variantą.


Perforuotų kortelių pavyzdžiai.

Štai taip turėtų atrodyti užduotis ir atsakymas (parodykite sūneliui arba dukrytei, ką reikės daryti).

Tokią mokomąją medžiagą galima pakoreguoti pagal savo skonį ir poreikius. Kai tik vaikai pradeda suprasti, kaip susijusi dalis ir visuma, kai išsiaiškina, ką reiškia „pridėti“, „atimti“, „rezultatas“, tokias užduotėles jie gliaudo kaip riešutus. Tai labai smagi ir naudinga pramoga, o šauniausia tai, kad variantų gali būti begalės, todėl šis žaidimas niekada nenusibos! Tiesa, iš pradžių būkite pasirengę tam, kad vaikutis gali nesuprasti, ko iš jo norima – jeigu jis mokėsi skaičiuoti, tikėtina, kad labai nustebs sužinojęs, jog atsakymas yra ne skaičius, o paveikslėlis.

» Rašyti komentarą