Misija savaitgalis. Žaidimai su degtukų dėžutėmis

Degtukų dėžutės gali būti panaudojamos pačiais įvairiausiais būdais – ne tik susidėti smulkmenas, bet ir įvairiems žaidimams. Viskas, ko reikia – tai kelios paprastos priemonės (spalvotas popierius, žirklės, klijai, flomasteris) ir truputis fantazijos.

Pirmas žaidimas: „Surask savo namučius“

Tikslas: ugdyti dėmesį, pastabumą ir smulkiąją motoriką.

Kaip žaisti: iš pradžių aplipinkite kelias degtukų dėžutes spalvotu popieriumi. Prilipinkite ant išorinės ir vidinės pusės lapelius su skirtingais veidukais. Paaiškinkite atžalai, kad dėžutės – tai nameliai, kuriuose gyvena vaikai. Mažylio tikslas – padėti kiekvienam iš jų surasti savo namus (kitaip tariant, žaidimo esmė tokia, kad paveiksliukai ant dėžutės viršaus ir jos viduje turi sutapti).

Kitas variantas: galima pasakyti, kad vaikučiai išėjo pasivaikščioti, bet skubėdami supainiojo savo namelius, ir padėti jiems gali tik jūsų sūnelis arba dukrytė. Tegul mažylis pasijunta tikru herojumi!

Antras žaidimas: „Barškančios dėžutės“


Tikslas: surasti dvi vienodai barškančias dėžutes, ugdyti vaiko klausą ir atidumą.

Kaip žaisti: į dvi dėžutes įdėkite vienodos smulkmės (monetų, degtukų, kruopų ir pan.). Tokių porų turi būti kelios. Tegul mažylis pakrato kiekvieną dėžutę ir suranda tas, kurios barška vienodai. Tiesa, reikia turėti omenyje, kad vaiko šiuo atveju negalima palikti be priežiūros – juk smulkmenos labai dažnai atsiduria ten, kur joms ne vieta...

Trečias žaidimas: „Kišeninis kinas/fotoaparatas“

Tikslas: lavinti vaizduotę ir kalbinius įgūdžius.

Kaip žaisti: atskirkite viršutinę ir vidinę dėžutės dalį. Išorinėje iškirpkite langelį, abi dalis vėl sujunkite. Iškirpkite popieriaus juostelę ir padalinkite į iškirpto langelio dydžio segmentus (įsivaizduokite, kad darote fotoaparato juostelę). Kiekviename segmente ką nors nupieškite, juostelę perkiškite per dėžutę. Vaikutis trauks už vieno jos galo ir sakys, ką mato.

Tokių žaidimų galima prigalvoti labai daug – nebijokite eksperimentuoti!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
mama
2012-11-09 16:09
žiauriai gera idėja!