Mobilieji pavojingi nėščiosioms ir jų vaikams

Kaip rodo Jeilio medicinos mokyklos atlikti tyrimai, mobiliųjų telefonų skleidžiama radiacija vis dėlto veikia motinos gimdoje esantį vaisių, todėl nėščiosioms šios ryšio priemonės geriau pasisaugoti ir vengti.

Jeilio medicinos mokyklos Akušerijos ir ginekologijos skyriaus profesorius Hughas Tayloras kartu su kolegomis atliko bandymus ir nustatė, kad telefonai daro neigiamą įtaką būsimojo vaikelio smegenų vystymuisi, o tai ateityje gali tapti atžalos hiperaktyvumo priežastimi.


„Mes tiesiog atskyrėme besilaukiančias peles ir ant jų narvelių viršaus dėjome mobiliuosius telefonus“, – pasakoja jis. – Puse atvejų telefonai buvo įjungti, puse – išjungti. Toliau stebėjome, kaip vystosi pelių palikuonys, tyrėme jų elgesį. Tie graužikai, kurie buvo veikiami šiais prietaisais, buvo aktyvesni, o jų atmintis – šiek tiek prastesnė nei tų, kurie buvo antroje grupėje.“

Profesoriaus teigimu, tyrimas leidžia manyti, kad telefonai taip pat veikia ir vaikų sveikatą. Tai turėtų būti žinoma visoms moterims, kurios nori tapti mamomis. Joms patartina telefoną laikyti kaip galima toliau nuo kūno.

Telefonų gamintojai iš esmės rekomenduoja tą patį, tačiau niekas nekreipia dėmesio – įspėjimai būna parašyti smulkiu šriftu saugaus vartojimo instrukcijose, kurios, deja, taip pat niekas neskaito.

» Rašyti komentarą