Mobilieji telefonai – anksčiau ir šiandien

Turbūt kiekvienam bent kartą teko išgyventi tą jausmą, kuris užplūsta pamiršus mobilųjį telefoną. Prasideda savotiška panika, jautiesi atplėštas nuo pasaulio, nerviniesi, kad tavęs negalės pasiekti artimieji, o tie artimieji panikuoti pradeda taip pat. Dar prieš penkiolika metų mobilieji telefonai tikrai nesipuikavo kiekvieno kišenėje ir toli gražu nebuvo pirmojo būtinumo prekė. Šiandien tai ne tik pagrindinė ryšio palaikymo priemonė, bet ir stiliaus jausmo, modernumo, daugiafunkciškumo išraiška. Kaip atrodė pirmasis mobilusis telefonas?

Mobiliųjų telefonų protėviai

Galima teigti, kad pirmojo mobiliojo telefono protortipas atsirado 4 dešimtmečio pabaigoje. Tiesa, toks „aparačiukas“ svėrė daugiau nei 13 kilogramų, todėl apie galimybę nešiotis jį kišenėje niekas net nesvarstė. Kaip ir daugelio technikos laimėjimų, mobiliojo telefono pradinė paskirtis buvo pasitarnauti karo pramonėje.  Tiesa, susisiekimo tokiu mobiliuoju ryšiu zona aprėpė vos 8 kilometrų spindulį, tačiau tai jau buvo didelis žingsnis į priekį. Visiems geria žinoma ryšio priemonių gamybos kompanija „Motorola“  penktojo dešimtmečio pradžioje ėmė gaminti ir FM radijo bangomis veikiantį prietaisą. Tai vėlgi buvo vienas iš karinės pramonės laimėjimų. Dar po poros metų ta pati kompanija jau pagamino įrenginį, kuris bent jau išvaizda priminė šiandieninį telefoną, kadangi šį jau buvo įmanoma prie ausies laikyti viena ranka. Tiesa, karui pasibaigus, mobiliųjų telefonų revoliucija tik pradėjo įsibėgėti.  Šeštojo dešimtmečio viduryje buvo sukurta mobiliojo ryšio sistema, skirta montuoti į transporto priemones.  Bėgant metams buvo siekiama, kad tokie mobilieji telefonai taptų kuo lengviau valdomi, užimtų kuo mažiau vietos. Tuo tarpu mobilusis telefonas, kuris jau tilpo kišenėn, atsirado tik 1989 m. Tiesa, jo dydis, palyginus su dabartiniais mobiliojo ryšio aparatais, išties buvo įspūdingas. Reikėtų paminėti ir 1993 m. pasirodžiusį kompanijos IBM išleistą telefoną, kuris buvo praturtintas sumaniomis funkcijomis, t.y. jau turėjo integruotą skaičiavimo mašinėlę, užrašų knygelę, laikrodį, primityvius žaisimus. Netrukus prasidėjo atverčiamų mobiliųjų telefonų mada, radosi didelis melodijų pasirinkimas, ekrano apšvietimo pasirinkimo galimybės. Svarbiu akcentu tapo paveikslėlių keitimas, polifoninis garsas.  Ekranai tapo spalvingesni, o per pastarąjį dešimtmetį įvyko tiek pasikeitimų, kad šiandieninius mobiliuosius galime vadinti mini kompiuteriais, kuriuose telpa viskas, ko reikia moderniam žmogui.


Populiariausias mobilusis telefonas šiandien

Tokios populiarios mobiliųjų telefonų kompanijos kaip Nokia, Siemens, Motorola šiandien jau išeina iš rinkos, pozicijas užleisdamos Apple, Samsung, Sony produkcijai. Vieno didžiausių prekybinių portalų Lietuvoje pigu.lt atstovai teigia, kad populiariausi parduodami modeliai šiandien yra Samsung Galaxy S6, Iphone 5, Iphone 6, Iphone 7, Huawei P8. Pastebima, kad žmonės šiandien vis daugiau dėmesio skiria apžvalgoms, profesionalų įvertinimams. Visa informacija prieinama internete, o ir apsipirkimo internetu galimybės šiandien itin paprastos.

Šiandien mobilieji telefonai pritaikyti visų poreikiams. Tai prietaisas, kuriuo ne tik prisiskambinsi artimiesiems, tačiau ir surasi kelią, mėgausiesi muzika, įamžinsi svarbiausias gyvenimo akimirkas.
 

» Rašyti komentarą