Modelis Gerda Štelemėkaitė: „Mano kurtose rankinėse gyvena didžiausios moterų paslaptys“

Viktorijos Bali, Vaidilutės Malinauskaitės nuotr.

Skoningos, neperkrautos, greit neatsibostančios, nepasiduodančios įnoringiems mados vėjams – taip norisi apibūdinti lietuviško prekės ženklo „FRUZE“ kuriamas delnines bei rankines. „Rankinės – neatsiejama  šiuolaikinės moters garderobo dalis. Jų, kaip ir batų – nebūna per daug. O vietos spintoje – visada atsiranda“, - pokalbį pradeda lietuves ir po visą pasaulį išsibarsčiusias moteris papuošusi Gerda Štelemėkaitė.

Nuo pat mažų dienų kūrybiškumu pasižyminti mergina šią malonią veiklą atrado prieš keletą metų. Iš pradžių, tai buvęs smagus laisvalaikio užsiėmimas, o štai prieš metus, širdies draugo pastūmėta ir padrąsinta – rankinių kūrybą realizavo.„Per praėjusius metus pavyko išties nemažai – turiu keletą delninių, rankinių modelių, kurie tapo klienčių favoritais. Sostinės „Stiklių“ viešbutyje surengiau pirmąjį vienetinių kūrinių kolekcijos pristatymą, mano darbais pradėjo domėtis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Labai džiaugiuosi tokia pradžia. Juk dabar, nebeužtenka vienos rankinės visiems gyvenimo atvejams.  Norisi vienos kasdienai, kitos laisvalaikIui, trečios vakarui. Praėjo tie laikai, kuomet merginos į klubus traukdavo su krepšiais per petį. Labai smagu prisidėti prie kuriamo moters stiliaus. Efektinga rankinė gali kardinaliai pakeisti sukurtą įvaizdį. Tad kai manęs klausia, kas įkvepia kurti, atsakau – moterys. Savimi pasitikinčios, elegancija ir savitu charakteriu pasižyminčios moterys. Dažnai įsivaizduoju stilingą, veiklią, šarmingą jauną personą – galvoju koks galėtų būti jos garderobas, mintimis įlendu į jos spintą. Taip sužinau, kokios rankinės, delninės ten turėtų būti. Tada kurti – tikras malonumas. O su sava rankine išvysti tokią moterį gatvėje – postūmis judėti į priekį“, - atviravo dar ir modeliu dirbanti Gerda.

Patirtis šioje srityje padeda ir rankinių versle – ji pati pozuoja įvaizdinėms „FRUZE“ fotosesijoms, dažniausiai atlieka ir stilistės vaidmenį. Rankinių gamybos procese Gerda naudoja įvairias kokybiškas odas, metalo aksesuarus, skrupulingai pritaikytus puošybos elementus.„Rudenį atkeliavo specialiai mano prekės ženklui pagaminti aukso spalvos užtrauktukai iš Italijos. Ten pat užtrauktukai gaminami tokiems mados grandams kaip „Max Mara“ ar „Calvin Klein“. Kitas pasakytų, jog tai smulkmena –  užtrauktukų pilna ir mūsų parduotuvėse. Tačiau man – tai svarbu. Noriu, kad kiekviena įsigijusi kūrinį ne tik matytų ir jaustų jo kokybę, bet nešiotų ir juo džiaugtųsi ilgą laiką“, - teigia  prekės ženklo „FRUZE“ įkūrėja Gerda.

Savininkės vardas ar jos inicialai rankinės viduje – tokias išskirtines etiketes, klientei paprašius, galima įsiūti į rankinės vidų.

„Suasmeninta rankinė idealiai tinka bet kuriai moteriai. Visada malonu atsisegus rankinę matyti, kad ši – pasiūta specialiai tau. O ir sukurtų rankinių įvairovė išties plati. Išsirinkti galima iš nuolat siuvamų modelių favoritų, vienetinių, vandens gyvatės, pitono odomis puoštų vakarinių delninių ar  rankinių per petį. Į mane kreipiasi su pačiais įvairiausiais pageidavimais. Vienoms reikia patogios rankinės kasdienai, kitos – ieško unikalių, vienetinių kūrinių.  Džiugu, jog visoms turiu ką pasiūlyti. Bendraujant ir įsiklausant į pageidavimus, kartais pakeitus odos spalvą ar dekoro liniją, gimsta išties unikalūs kūriniai. Žinoma, kuomet kūrėjų ir stilistų mūsų šalyje vis daugėja, sukurti dar nematytą darbą, reikalauja nemažo užsispyrimo ir ryžto. Tačiau atkaklumas, išskirtinumas ir atpažįstamas kūrybos braižas – yra geriausi kūrybos palydovai. Juos, mano džiugesiui, jau įvertino nemažai moterų, o „FRUZE“ rankinės tapo veiklios ir stilingos moters kasdiene kompanjone“, - šypsojosi Gerda.

 

» Rašyti komentarą