Mokomės gerti iš puodelio

Sunku įsivaizduoti 7–10 mėnesių mažylį be buteliuko su žinduku rankose – tai padeda geriančiam vaikučiui jaustis saugiau, nes kyla šiokių tokių asociacijų su mama. Net ir paaugusiems patinka gerti iš tokio buteliuko sultis, arbatą arba kompotą. Kad ir kaip patraukliai atrodytų visi žindukai, jie labai neigiamai veikia dantukus ir netgi gali sukelti ėduonį, todėl kuo anksčiau pripratinsi savo atžalą gerti iš puodelio, tuo geriau bus jo sveikatai.

Niekam nėra paslaptis, kad tokio amžiaus vaikučiai pasižymi labai dideliu atkaklumu ir užsispyrimu, todėl be specialaus pasirengimo pakeisti buteliuką puodeliu arba gertuve pavyks tik pačioms kantriausioms mamytėms. Duosime tau keletą patarimų, kaip greičiau atsisveikinti su buteliuku.

Iš anksto parenk mažylį permainoms

Vos tik tavo atžalėlė sulaukia 5–6 mėnesių amžiaus, jau reikėtų pradėti jį ruošti atsisveikinimui su čiulptuku. Tikriausiai puikiai žinai, kad mažyliai pasižymi nepatenkinamu smalsumu ir įpročiu viską kišti į burną, tad būtinai tuo pasinaudok: sulaukusi tokios akimirkos, pasiūlyk vaikui pažaisti su puodeliu (apžiūrėk, kad puodelio kraštai būtų buki, o sienelės lygios) arba gertuve. Labai svarbu, kad šiuos daiktus būtų patogu laikyti rankose. Vaikas būtinai norės tapti panašesnis į tave, į kitus suaugusiuosius (juk ne kartą matė, kad jie iš buteliukų su čiulptukais negeria). Kai praeis šiek tiek laiko, puodelis nebesudarys jam jokių nepatogumų.

Po septinto mėnesio – tik puodeliai

Na štai, vaikui sukako 7 mėnesiai. Kas toliau? Jeigu jau supažindinai jį su puodeliu, atėjo pats metas atpratinti nuo buteliuko. Jeigu visą tą laiką maitinai tik krūtimi, nė nesugalvok jo duoti. Kol vaikas mažas, jam daug paprasčiau prisitaikyti prie naujovių, todėl geriausias variantas būtų duoti jam tokį puodelį su specialiu dangteliu, iš kurio neišsilietų skystis. Vaikas galės matyti, kaip ir ką geria, ir nepakenks dantukams. Kai tik jis išmoks gerti iš tokio puodelio, ilgai nelauk ir duok jam paprastą.

Parodyk, kaip reikia gerti

Kadangi visi mažyliai labai mėgsta mėgdžioti suaugusiuosius, tavasis greičiausiai taip pat nebus išimtis. O pats geriausias pavyzdys, į kurį reikia lygiuotis ir iš kurio norisi imti pavyzdį, savaime suprantama, yra mama. Patikėk, vaikas tikrai ne kartą ir ne du stebėjo, kaip tu geri. Įpilk į sūnelio arba dukrytės puodelį truputį skysčio (tai gali būti 4 arbatiniai šaukšteliai arbatos, sulčių arba pieno) ir pasiūlyk jam išgerti savarankiškai. Labai tikėtina, kad vaikas iš tiesų susižavės šia idėja, tačiau negalima atmesti tikimybės, kad jis užsispirs ir kategoriškai atsisakys. Jeigu tai tęsiasi keletą dienų, nė negalvok mokyti jo per prievartą – vis tiek nepavyks, be to, taip elgdamasi paskatinsi jį tik dar labiau priešintis. Jeigu mažylis apsilaistys skysčiu iš puoduko, nebark jo – jis dar negali nuryti kelių gurkšnių iš eilės (to išmoks tik po pirmojo gimtadienio).


Svarbiausia – nuoseklumas

Po to, kai supažindinai mažylį su puodeliu ir parodei, kaip reikia gerti, nepamiršk valgio metu įpilti gėrimų būtent į puodelį. Iš pradžių jis vargu ar išgers viską iki dugno, todėl pasistenk jam padėti ranka arba pagirdyti su šaukšteliu. Net jeigu išbandei visas įmanomas gudrybes, o vaikutis vis tiek neišgėrė visko, kas buvo puodelyje, kad pabaigtų, buteliuko atgal jam neduok. Nesijaudink ir siūlyk gerti tik iš puodelio – juk kai tik vaikas ištrokš, jis pats tau tai parodys, ir tikrai apsieis be čiulptuko.

Atsikratyk buteliuko

Jeigu vaikutis jau pramoko gerti „kaip didelis“, galime tave pasveikinti! Atėjo metas galutinai atsikratyti buteliuko. Greičiausiai mažylis labiausiai jo pasiges prieš eidamas miegoti. Nenusimink – tu tikrai galėsi jam padėti. Prisiminkite su vaikeliu viską, kas nutiko per dieną, paskaitykite keletą pasakų, papasakok vieną kitą įdomią istoriją ir nepamiršk pagirti mažylio už tai, kad jis jau moka savarankiškai atsigerti iš puodelio.

Pasisemk kantrybės – gali būti, kad mokytis gerti „kaip pridera“ teks ilgai (net iki pusantrų metukų). Vieni vaikučiai to išmoksta anksčiau, kiti – vėliau, tad jaudintis tikrai nereikia. Visa tai nėra priežastis per prievartą mokyti savo vaiką. Atmink: kuo labiau jį versi, tuo mažiau jis stengsis.

Ir dar šis tas

Nelauk, kol vaikui sueis dveji, pratink jį prie puodelio kaip galima anksčiau – juk po to bus labai sunku atimti iš jo buteliuką. Neleisk jo visur ir visada nešiotis su savimi, negirdyk iš jo papildomai. Neturėtum daryti taip, kaip elgiasi kai kurios mamytės: jos, pavyzdžiui, arbatą ir sultis pila į puodelį, o pieną – į buteliuką. Vaikui susiformuoja įprotis, todėl jis pieno puodelyje jam vėliau nebeįsiūlysi.

Jeigu būsi kantri ir įdėsi šiek tiek pastangų, tau būtinai pasiseks!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Mistika
2014-02-10 00:42
Savo sunu maiuinau pati, kai nebudavo manes, kiti iki 6men dave jam mp is buteliuko, o po 6men is puodelio su snapeliu. Greit ismokiau, galima sakyt per diena
romyna
2012-05-28 22:51
maniskis jau seniai moka gerti is puoduko, bet pieno vistiek nori gerti is buteliuko, tai ka daryti vis tiek duodu vakarais kitaip man nebegers pieno.
mama
2012-01-16 23:44
oj..ilgas kelias priesaky....))
Žaneta
2012-01-02 12:36
Mes pagaliau išmokome
Laura
2012-01-02 08:54
Avarijų išvengti vis dar nepavyksta, bet vaikas akivaizdžiai džiaugiasi