Mokomės kartu su LEGO: 5 būdai edukaciniams užsiėmimams

Shutterstock nuotr.

Visi puikiai žinome, kad vaikai geriausiai mokosi žaisdami – kadangi ankstyvame amžiuje jiems sunkiau sekasi sukoncentruoti dėmesį, žaidimas yra geriausias būdas sužadinti jų smalsumą. Šiam tikslui dažnai naudojamos LEGO kaladėlės, kurios skatina mažųjų motorikos įgūdžius ir lavina kitus sugebėjimus. Pateikiame Jums penkis skirtingus būdus, kaip pritaikyti šias kaladėles mokomiesiems žaidimams.

Mokymosi pagrindai: spalvos ir figūros


Beveik kiekviename komplekte galime rasti visus vaivorykštės atspalvius, taigi pradėdami nuo pačių populiariausių spalvų, galime išmokyti mažuosius jas atskirti. Ryškios spalvos traukia vaikų dėmesį, o taip pat gali padėti stiprinti akių judesius ir lavinti koordinaciją – tai ypač svarbu ankstyvame amžiuje. Šiek tiek ūgtelėjusiems mažyliams galite parodyti ir skirtingas LEGO kaladėlių formas bei išmokyti jas identifikuoti.

Kūrybiškumo skatinimas

LEGO kaladėlės yra puikus būdas skatinti mažylių kūrybiškumą – nors rinkiniuose dažniausiai pateikiamos konstravimo instrukcijos, iš tikrųjų kaladėles galima panaudoti pačiais įvairiausiais būdais. Pritaikydami savo idėjas, klysdami ir spręsdami iškilusias problemas vaikai praplės savo galimybių ribas, lavins komunikacijos įgūdžius ir galės iš arčiau pažinti fantazijos pasaulį.

Motorikos įgūdžių plėtojimas


Vaikai, žaisdami su LEGO kaladėlėmis, turės išmokti jas paimti, pasukti ir sujungti – tuomet dirbs ir pirštų bei rankų raumenys, kurie ilgainiui taps stipresni ir lankstesni. Ateityje dėl šių įgūdžių jiems bus lengviau laikyti rašiklį ar greičiau perprasti skirtingų elementų veikimo principus. LEGO kaladėlės yra pritaikytos įvairaus amžiaus vaikams, todėl lengvai surasite Jūsų vaikui labiausiai tiksiantį variantą – gausus jų asortimentas siūlomas ir pigu.lt elektroninėje parduotuvėje.

Socialinių įgūdžių ugdymas

Konstruodami LEGO kaladėles grupėse, mažieji išmoksta dalintis, plėtoja savo socialinius įgūdžius ir mokosi spręsti problemas – juk gali nutikti taip, kad keli vaikučiai norės paimti tą pačią kaladėlę ar turės kitokią nuomonę dėl galutinio rezultato. Visos šios situacijos leis vaikams suprasti pagrindinius komandinio darbo pricipus, jie išmoks nusileisti ir dar kartą sužinos, koks svarbus yra bendradarbiavimas ir draugystė.

Kantrybės ir atkaklumo skatinimas

Norint pastatyti išties įspūdingą LEGO figūrėlę, teks įdėti nemažai darbo – užtruks ir tinkamų detalių paieška, o galbūt statinys iškart nepateisins visų lūkesčių. Išbandydami skirtingas galimybes, vaikai turės būti kantrūs ir atkaklūs, todėl su laiku supras, jog geriems rezultatams reikia laiko ir pastangų. Šios vertybės mažiesiems neabejotinai pravers ir ateityje.

LEGO kaladėles taip pat galima pritaikyti skaičiuojant, mokantis laikytis instrukcijų ar priešingai – nepabijoti drąsesnių sprendimų. Jas galima sujungti įvairiais būdais, tad mažieji netrukus supras, kad būti kitokiam nėra blogai – juk rezultatas dėl to atrodo tik dar įspūdingesnis. Naudingų užsiėmimų su šiomis kaladėlėmis galima sugalvoti ir dar daugiau, tad jeigu ieškote naudingų ir prasmingų užsiėmimų vaikams, kartu su jais pasinerkite į LEGO pasaulį ir pasistenkite išugdyti neišnaudotus mažųjų įgūdžius.
 

» Rašyti komentarą