Tikriausiai ne kartą kilo klausimas, kaip atrodyti idealiai. Dizaineriai vienbalsiai teigia, kad gražiausiai dailiosios lyties atstovė atrodo tada, kai jos išvaizda atitinka gyvenimo būdą ir individualius fizinius duomenis. Kitaip tariant, nebūtina žvalgytis į podiumus ir madų žurnalus, imti pavyzdį iš žinomų žmonių – turi rasti savo pačios stilių. Dažniausia klaida yra ta, kad moterys godžiai akimis ryja kokią nors pasirodžiusią madingą naujieną, prisikemša pilnas spintas estetiškai patrauklių rūbų, tačiau neatsižvelgia į savo pačios privalumus ir trūkumus. Rezultatas – anachronizmas ir apgailėtini bandymai kažką mėgdžiojant atrodyti madingai.
Kada reikia keisti savo įvaizdį?
Pirmasis svarbus moters įvaizdžio lūžis turėtų įvykti tarp 25 ir 30 metų. Tai periodas, kai žmogus ima rimtai dirbti ir visiškai įsilieja į suaugusiųjų gyvenimą. Nors ir sakoma, kad įsidarbinant išvaizda nėra pats svarbiausias dalykas, kad ji nublanksta prieš žinias ir sugebėjimus, tačiau būtent per išvaizdą moteris siunčia ją supančiam pasauliui tam tikrus signalus, išduodančius jos nuotaiką, charakterį, gyvenimo būdą ir pažiūras.
Išvaizda turi spinduliuoti pasitikėjimą savimi ir rimtus ketinimus, kai mums tenka aktyviai kovoti už savo vietą po suaugusiųjų saule. Tai, žinoma, pagrindinė asmeninio įvaizdžio taisyklė, tačiau gyvenimas nestovi vietoje, ir mūsų požiūris į jį taip pat turi keistis. Bėgant metams, gali keistis sijono ilgis, iškirptės gylis, kulniukų aukštis – tačiau skonio ir stiliaus jausmas turi išlikti.
Animaciniai atributai aprangoje – taip ar ne?
Pastaraisiais metais pastebima, kad jauni žmonės labai mėgsta rūbus ir aksesuarus su animacinių filmukų veikėjais (pavyzdžiui, Hello Kitty ir pan.). Taip, tokiais rankinukais ir panašiais marškinėliais gali pasipuošti netgi įžymybės, tačiau realiame gyvenime reikia protingai vertinti inovacijas. Negalima visą gyvenimą likti keliolikmete mergaite – geruoju tikrai nesibaigs, ir visiškai netiks tavo įvaizdžiui. Gal ir nėra svarbu, ką vilkėsi namuose, tačiau taip apsirengus įsidarbinti rimtoje įmonėje ar įstaigoje nepavyks. Šis stilius visiškai netinka nei darbui, nei daugeliui kitų gyvenimo sferų. Jeigu vis dėlto spintoje tokių rūbų yra daug, tačiau tu nieko bloga tame nematai, vargu ar tapsi stilinga ir skoninga moterimi.
Ar trumpas sijonėlis turi savo galiojimo laiką?
Stilistai teigia, kad mini sijonėlis galiojimo laiko neturi, tiesiog ateina metas, kai sijoną tenka pailginti. Jeigu kojos gražios, kodėl gi negalima jų parodyti? Bet kokio amžiaus moteriai reikia tai daryti gracingai, elegantiškai, tačiau vulgarumas – ne pats geriausias pasirinkimas. Moteris turėtų kasmet pailginti savo sijonėlį vienu centimetru – nei daugiau, nei mažiau. Tikriausiai sutiksi, kad garbaus amžiaus dama net ir turėdama gražias kojas su mini sijonėliu atrodys kvailokai – tai visiškai nesiderins su jos amžiumi.
Kas turi būti kiekvienos moters garderobe?
Stilistai išskiria kategoriją „must have“ – tai daiktai, kurie būtini kiekvienai dailiosios lyties atstovei. Vargu ar kas nustebs, tačiau pirmoje vietoje ir toliau karaliauja klasikinė juoda suknelė – tai universalus rūbas, kuris, pasitelkus skirtingus aksesuarus, kaskart gali atrodyti vis kitaip. Tu galėsi ją pritaikyti tiek kasdieniame gyvenime, tiek ypatingiems įvykiams (tereikės kelių papuošalų, ryškesnio makiažo ir aukštakulnių). Kitas svarbus daiktas – juoda kepurė-katiliukas, kostiumas (švarkas ir cigaretės tipo kelnės), išeiginiai džinsai. Manoma, kad toks rinkinukas protingai moteriai padės pasiekti visko, ko ji nori.
Ar reikia sekti madą?
Madingos tendecijos keičiasi kiekvieną sezoną. Sezoną paavėjusi madingos spalvos batus ir nusipirkusi kelnes, tu negali būti tikra, kad kitą sezoną šie daiktai taip pat bus madingi. Geriausia turėti bazinį daiktų komplektuką – klasikinio stiliaus avalynę, viršutinius rūbus ir kostiumą. Na, o papuošalai, kepurės, šaliai ir kiti aksesuarai gali keistis kiekvieną sezoną – jie tikrai paįvairins klasikinį garderobą. Nemanyk, kad viskas taip jau paprasta. Mokėjimas sekti madą ir netapti jos auka – didelis menas.
Kas yra elegancija?
Elegancijos sampratoje svarbi ne tik apranga. Tai tarytum gamtos dovana, ypatinga uoslės rūšis. Ji – judesiuose, kalbos manieroje. Ji pasireiškia pačiais įvairiausiais būdais: nuo rankų mosto iki mokėjimo gražiai įsėsti į automobilį. Tai kažkas, kas slypi moters viduje. Galima turėti gerą skonį, tačiau nebūti elegantiška – tai du visiškai skirtingi dalykai.
Ar elegancijos galima išmokti?
Galima, bet teks labai rimtai padirbėti. Geras skonis lavinamas tyrinėjant gėlių suderinamumą, renkantis aksesuarus, idealiai derančius prie makiažo, stebint tuos, kurie pasižymi geru skoniu. Jei kalbėtume apie eleganciją, viskas daug sudėtingiau – moteris turi būti apdovanota gamtos. Galima dailiosios lyties atstovei duoti pačių geriausių patarimų, tačiau kovoti su įgimtomis manieromis labai sunku.
Kai kurios moterys, pasiskaičiusios madingų žurnalų, puola į isteriką ir ima viską savyje keisti, bando įsisprausti į kokius nors rėmus. Tai – didelė klaida. Nei profesionalūs stilistai, nei žurnalai nenori pakeisti moters. Jų tikslas – padaryti ją geresnę, padėti jai atskleisti įgimtą grožį. Jeigu nori atrodyti stilingai ir skoningai, atsakyk sau: kokie mano privalumai? Kokie mano fiziniai duomenys? Ką reikėtų akcentuoti? Nereikia tapti mados auka ir spraustis į tai, apie ką kalba visi. Svarbu rasti savo stilių, kuriame jaustumeisi harmoningai, patogiai, ir kurį palankiai vertins aplinkiniai.
Mokomės rengtis stilingai

» Rašyti komentarą
» Komentarai
2022-03-26 22:15
Aš norui mokėti gražei renktis
2021-10-07 15:43
Kaip rengtis stiligai su pigiai rubais
2019-11-12 11:03
Aš apskritai jau noriu verkti, nes man jau beveik 30, o as nenoriu buti 30 ties.
2016-03-12 12:15
very good
2022-03-26 22:16