Mokomės skaičiuoti žaisdami

Mokyti mažylius skaičiuoti - tiesiog būtina, tačiau matematikos užsiėmimams specialiai laiko skirti nereikia, nes tokiu atveju iš mažylio atimsi patį įdomiausią dalyką vaikystėje – laiką, skirtą  žaidimams, pasakoms ir kitokiai vaikų itin mėgiamai veiklai. Jokios prievartos, tik malonus mokymasis kasdienėse situacijose. Juk mokytis skaičiuoti galima praktiškai bet kur: kiek laiptukų yra koridoriuje, kiek žingsnių nuo namų iki stotelės, kelias stoteles reikia važiuoti, kol pasieksite darželį, galų gale, kiek balandžių lesa parke.

Skaičiuoti, sudėti ir atimti galima viską, ką tik nori. Štai kas yra tikroji matematika vaikui. Pažaisk su vaiku statybas: duok jam užduotį su sunkvežimiu atvežti akmenų namo statybai, bet griežtai nustatyk kiekį. Kiek vėliau nuspręsk pakeisti namo dizainą, keletą akmenėlių paimk atgal ir suskaičiuok likutį. Vaikas net nepastebės, kad užsiimdamas tokia įdomia veikla, kartu ir mokosi.

Mergaitėms galima sugalvoti kažką, kas susiję su grožio pasauliu. Tarkim, padaryti lėlių aprangos reviziją ir suskaičiuoti, kiek kiekviena lėlė turi sijonų, suknelių, kaspinų. O tada keletą drabužėlių atiduoti į cheminį valymą ir suskaičiuoti likutį.  

Vyresnius vaikučius reikia lengvai, nespaudžiant pratinti prie užsiėmimų. Tačiau, norint, kad mažylis noriai su tuo sutiktų, sausus matematinius pavyzdžius reikia pakeisti patraukliomis istorijomis ir nuotykiais. Pasinaudok žemiau pateiktais žaidimais ir pamatysi, kaip lengvai ir greitai tavo vaikas įsisavins skaičiavimą.

Žaislų slėpynės

Mama arba tėtis paslepia žaislą kažkur kambaryje, o vaikas turi surasti jį, vykdydamas suaugusiųjų nurodymus. “Žengti du žingsnius į priekį, pasisukti į dešinę pusę bei žengti tris žingsnius atgal” ir t.t. Tokiu būdu tu mokini vaiką ne tik skaičiuoti, bet ir orientuotis erdvėje. 

Kokiame namelyje?


Šiam žaidimui galima panaudoti nepermatomas plastikines stiklinaites arba plastmasinius puodelius. Ant jų reikia užklijuoti skaičius. Dar reikės keleto žaisliukų, kurie gyvens tam tikru skaičiumi pažymėtame namelyje. Užduotys skambėtų taip:


- aplankyti namelį Nr. (skaičius) ir sužinoti kas jame gyvena.
- nueiti į svečius pas konkrečiai įvardintą  žaisliuką ir sužinoti koks to žaisliuko namelio numeris.

Po to, kai mažylis įsimins kas kur gyvena, galima perkraustyti žaisliukus iš vieno namelio į kitą  ir žaisti iš naujo.

Linksmasis zoologijos sodas

Jums reikės kortelių su pavaizduotu skirtingu skaičiumi žvėrelių ir kortelių su skirtingu skaičiumi daržovių ir vaisių. Pasiūlyk mažyliui pamaitinti gyvūnus zoologijos sode. Užduotis – surasti kortelę su tiek pavaizduotų valgomų daiktų, kiek kortelėje pavaizduota žvėrelių. Jei panašių kortelių pirkti nenori, gali tiesiog atsispausdinti paveiksliukus spausdintuvu. Taip bus dar įdomiau, nes vaikas pats galės juos nuspalvinti.

Visas gyvenimas – žaidimas

Atmink – žaisdamas tavo mažylis įgus lengvai ir greitai skaičiuoti. Visi užsiėmimai turi vykti žaidimo forma. Neatimk iš vaiko pramogų ir žaidimų malonumo, vien dėl savo troškimo išmokyti jį skaičiuoti.  
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Vilija
2012-04-12 12:01
Mane mama mokė skaičiuot tik su pagaliukais
Penelopė
2012-04-12 09:07
Labai smagūs žaidimai būtinai išmėginsim