Mokslininkai: kuo daugiau laiko praleisite su mama, tuo ilgiau ji gyvens

Mokslininkų išvados neretai stebina. Pavyzdžiui, Kalifornijos universiteto tyrėjai pareiškė žinantys, ką daryti, kad mūsų tėvai gyventų ilgiau, ir kad jų gyvenimas būtų geresnis. O receptas – labai paprastas.

Pasirodo, kad vienatvė – pagrindinis veiksnys, greitinantis senėjimą ir vedantis prie mirties. Mokslininkai stebėjo 1600 pagyvenusių žmonių, kurių amžiaus vidurkis – 71 metai. Nebuvo atsižvelgta į kitus veiksnius (sveikatos būklę, socialinę ir ekonominę padėtį) – tik į vienatvę.


Per 6 tyrimo metus mirė 23% vienišų tyrimo dalyvių ir tik 14% pagyvenusių žmonių, kuriuos reguliariai lankė artimieji.

Kuo vyresnis žmogus, tuo didesnę reikšmę jam turi santykiai su šeima; tuo tarpu vaikams ir anūkams bendravimo su vyresniąja karta reikia jau daug mažiau.

Mes bėgame patarimo pas mamą, tėtį, močiutę arba senelį, arba tiesiog norime, kad jie mus apkabintų, todėl svarbu prisiminti, kiek laiko jie mums atidavė (ir vis dar atiduoda), ir kaip jiems patiems reikalingas mūsų dėmesys bei rūpestis. Skirkite jiems porą valandėlių per savaitę, skambtelėkite kartą per dieną – ir tikimybė, kad jūsų myli tėvai nugyvens ilgą ir laimingą gyvenimą, smarkiai padidės.

» Rašyti komentarą