Moters asmenybė pagal jos papuošalus

Tu visada vadovaujiesi savo nuojauta arba esi linkusi tikėti tuo, ką matai savo akimis? Pateiksime keletą įdomių pastebėjimų apie moterų tipus ir apie tai, kaip pagal tavo papuošalus galima atspėti kokiam tipui tu  priklausai.  

Psichologija kaip ir mokslas, vadovaujasi dešimtimis variantų asmenybės tipo nustatymui. Daugelis mokslininkų stengėsi žmones kažkaip suklasifikuoti (nekalbant jau apie klasifikavimą pagal horoskopą ar gimimo metus). Viena iš populiariausių, t.y. lengviausiai suprantamų, tipologijos rūšių yra informacijos suvokimo tipologija.  

Pagal tai, žmonės skirstomi į 4 kategorijas:

  • vizualai;
  • audialai;
  • kinestetikai;
  • digitalai.

Vizualas – žmogus, kuris didžiąją informacijos dalį priima akimis. Jam svarbu spalva, atspalviai, forma, linijų ir linkių grožis.
Audialas – apsigimęs “klausytojas”. Jo visas dėmesys sukoncentruotas į tai, ką girdi, jam svarbu intonacija, žodžiai, tonas, bendra kalbėjimo maniera.
Kinestetikas – itin jautri ir juslinga asmenybė,  viską “praleidžianti” per savo vidinį pasaulį. Jam svarbu viską pajausti, pačiupinėti.
Digitalas – informaciją priima per loginį mąstymą. Jam itin svarbūs skaičiai, faktai, loginės išvados.

Kaip patikrinti, kuriam asmenybės tipui priklauso tavo pašnekovas?

Tai labai paprasta. Pakanka įsiklausyti, kokį veiksmažodį jis naudoja dažniausiai, reikšdamas emocijas arba pasisakydamas kokia nors tema. Pavyzdžiui:

  • Vizualas: “Aš matau, tu labai gerai pasiruošusi susitikimui.”
  • Audialas: “Aš negirdėjau tavęs šimtą metų. Kur buvai dingusi?”
  • Kinestetikas: “Aš jaučiu, kad čia kažkas ne taip”.
  • Digitalas: “Kiek tai sudarys gramais?”

Šios tipologijos teorijos šalininkai tvirtina, kad tarp vizualų ir kinestetikų daugiausiai yra moterų, o štai tarp audialų – vyrų. Nesiginčysime.   

Pateiksime dar vieną  tipologijos variantą, kuris yra kur kas prastesnis ir priimtinesnis kasdieniame gyvenime, kai norima, tarkim nustatyti moters asmenybės tipą, nesant galimybei su ja pabendrauti.  O gi pakanka pažiūrėti kaip ji apsirengusi ir kokius papuošalus mėgsta nešioti.  

Moteris - vizualė. Ji mėgsta įvairius niuansus, spalvas ir atspalvius – papuošalai turi būti prabangūs, sodrūs. Viskas turi būti parinkta su skoniu ir derėti tarpusavyje. Ji vargu ar užsidės papuošalus iš skirtingų komplektų. Ji rinksis visą papuošalų ar bižuterijos komplektą iš karto, o ne stengsis derinti vieną daiktą prie kito. Ji myli akimis – todėl papuošalas turi idealiai tikti arba pagal spalvą ir paprastumą arba išsiskirti kokia neįprasta detale.  

Moteris - audialė. Moterys neretai myli ausimis. Todėl kada jos nešiojami mėgstami papuošalai skleidžia dar ir kokį garsą – jai tai patinka. Būtent tarp audialių daugiaisiai yra mėgėjų keliomis eilėmis suveriamų apyrankių su įvairiais pakabukais, maloniai skimbčiojančiais judinant ranką.  

Moteris - kinestetė. O, ši jausminga dama vargu ar užsidės kokį plastmasinį ar grubaus apdirbimo gaminį. Papuošalai turi būti tik iš natūralios medžiagos, gražia apdaila, lygaus paviršio. Viskas, kas gali džiuginti odą, kūną, ką malonu pačiupinėti. Todėl ji labai mėgsta stiklinę bižuteriją – stiklo lygumą, jo šilumą, kurią jam perteikia oda – kas gali būti maloniau? – arba, pavyzdžiui, nupoliruotas kaulas – labai malonus liesti.   

Moteris - digitalė. Vertina viską, kas yra funkcionalu ir “naudinga”. Taip kad ji rinksis stilingą sidabrą, nes tai sėkminga investicija. Arba bižuteriją, kurią galima nešioti keliais būdais – pavyzdžiui karolius, kuriuos galima nešioti tiek viena eile, tiek apsukti kelis kartus aplink kaklą ar net užsivynioti ant riešo.  

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Kamilė
2012-07-30 15:10
o, taip, aš grynakraujė kinestetė