Moterų smegenys po gimdymo padidėja

„Gimus vaikui moterų smegenys padidėja,“ - teigia mokslininkai. Tyrimus atliko daktaro laipsnį turintis mokslininkas Pilyoungas Kimas, dirbantis Vašingtone, JAV. Vyras pastebėjo nedidelį, tačiau reikšmingą smegenų padidėjimą, skanuodamas nėščiosios smegenis prieš ir po gimdymo.

Vyras bei jo kolegos mano, kad tai gali būti susiję su jaunos motinos prieraišumu ir padidėjusiu emocijų, įspūdžių ir naujų įgūdžių kiekiu. Padidėjimas stebimas būtent tose smegenų dalyse, kurios yra atsakingos už emocijas, jutimus bei loginį mąstymą. Seniau buvo manoma, kad suaugusiųjų smegenys kinta tik išimtiniais atvejais – po sunkių traumų ar labai stipriai pasikeitus gyvenamajai aplinkai, tad nėštumas niekada nebuvo laikomas vienu faktorių, galinčių daryti įtaką smegenims.

Mokslininkai taip pat pastebėjo, kad mamos, kurios apie savo vaikus kalbėjo itin švelniai, turėjo ryškiausius pakitimus smegenyse. Šiuo metu komanda dirba toliau, norėdama patikrinti, ar hormonas oksitocinas, lemiantis mūsų reakcijas į vieną ar kitą veiksnį, gali turėti įtakos mamų smegenims – manoma, kad būtent šio hormono dėka išsivysto prieraišumas vaikui, o to pasekoje keičiasi ir smegenų struktūra.

„Vaikelio šypsena yra didelis stimulas. Ir tai logiška, juk vaikai yra visiškai priklausomi nuo savo tėvų, tad natūralu, jog gamta turėjo pasirūpinti, kad mes iškart turėtume su jais stiprš ryšį,“ - kalbėjo daktaro P. Kimo kolega.

Jeigu mokslininkams pavyktų iki galo nustatyti, kokie hormonai yra atsakingi už mamos ir vaiko ryšį pirmosiomis dienomis po gimdymo, tai būtų galima sukurti vaistus nuo pogimdyvinės depresijos, kuria sergančios moterys dažnai nejaučia meilės savo gimusiam vaikui, yra suirzusios ir nelaimingos.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Oksitocinas
2012-08-30 18:21
tai meilės ir prieraišumo hormonas. Manau, šitą mamos ir vaiko ryšį paaiškino jau seniai