Namų ruoša: kaip sutaupyti laiko?

Tikriausiai daugelis iš jūsų bandė skaičiuoti, kiek laiko suryja namų ruoša. Liūdniausia mažus vaikus auginančioms mamoms – tai suprantama. Jos gali visą dieną skalbti, tvarkytis, siurbti kilimus, valinėti dulkes, šveisti, tačiau labai greitai buvusios švaros nelieka nė ženklo, ir viską tenka pradėti iš naujo... Pažįstama? Palengvinkite savo gyvenimą, laikykitės kelių paprastų taisyklių!

Šalin viską, kas nereikalinga!

Atsikratyti nereikalingų daiktų – pirmasis žingsnis. Svarbiausia ištuštėjusios erdvės neužversti naujais.

Sakoma, kad vyrai linkę sumokėti ir dukart brangiau už tai, kas jiems reikalinga, o moterys -  išleis visas santaupas, jei pamatys, kad kažkas kainuoja pigiau nei įprastai. Tiesa tai ar ne, ginčytis neverta, bet įsiklausyti tikriausiai derėtų.

Žodis „išpardavimas“ lyg magnetas traukia moteris. Jos nespėja ir apsižiūrėti, kaip ant spintelės atsiranda nauja vazelė ar laikrodis... Nemažai prisiperkama ir kelionių metu – ne todėl, kad reikėtų, bet šiaip, prisiminimui. Visi šie dalykėliai kaupia dulkes ir tvarkymuisi suryja begales brangaus laiko, kurį būtų galima išnaudoti prasmingiau.

Niekas nesako, kad viską reikia išmesti. Bent jau supakuokite šiuos daiktus į dideles dėžes ir pasidėkite į spintą ar palėpę. Jei norėsite, galėsite bet kada pasiimti ir parodyti svečiams, o po to ir vėl kur nors paslėpti.

Visada iš anksto žinokite, ko einate į parduotuvę – tai padės jums sutaupyti daug laiko, vietos ir nervų.

Kiekvienam daiktui – sava vieta

Švaru ne ten, kur tvarkoma, o ten, kur tvarka palaikoma. Įpraskite tik ką panaudotus daiktus padėti į vietą –  nebereikės sukti galvos, kur galėjote jį palikti (ir visai nesvarbu, ar tai mėgstamas šaukštas, ar marškinėliai).

Grįžę iš darbo nusivalykite batus, tvarkingai susidėkite drabužius – ryte, kai reikės skubėti, pasidžiaugsite. Išmokykite palaikyti tvarką ir šeimos narius – nustebsite, kiek laiko galima sutaupyti.

Paskirstykite darbus taip, kad kasdien kiekvienas iš jų nors truputį prie to prisidėtų. Versti tvarkytis, jeigu nėra būtinybės, nereikėtų – galite sulaukti didžiulio pasipriešinimo.

Į ką atkreipti dėmesį?


Rinkdamiesi interjero detales, išsiaiškinkite, kokios priežiūros joms reikia.

Atkreipkite dėmesį tiek į rūbų, tiek į lovatiesių, užuolaidų ar užtiesalų audinius - prie kai kurių (ypač šiauštų) labai kimba dulkės, siūlai, plaukai ir pan.

Prieš pirkdami baldus, apmąstykite, kaip juos valysite ir apsaugosite jų paviršių. Sofoms ir kėdėms geriausia pasisiūti užvalkalus, kuriuos galėtumėte keisti ir skalbti – jie ypač pravers, jeigu turite mažų vaikų.

Panašūs reikalavimai ir kilimams: kuo trumpesnis „kailiukas“, tuo paprasčiau bus jį išvalyti. Dar geriau kilimų iš viso nenaudoti – mūsų sąlygomis dažniausiai galima apsieiti ir be jų.

Būtini pagalbininkai

Gyvenimas vietoje nestovi. Pamąstykite, gal būtų pats laikas įsigyti naują dulkių siurblio ar kurio kito prietaiso modelį? Taupyti technikos sąskaita nereikia, nes ji padeda išvalyti daugiau dulkių, šiukšlių – o jų per metus susirenka tikrai nemažai.

Skalbyklę namie turi beveik visi, o štai indaplovė – dar retenybė. Pasidovanokite sau dovaną (net ir be jokios progos), ir netrukus suprasite, kiek brangaus laiko galite sutaupyti. Indai bus ne tik švarūs pačiupinėti ar pažiūrėti, bet ir išdezinfekuoti.

Valymo priemonių asortimentas taip pat daug didesnis, nei įsivaizduojate. Išsirinkite veiksmingas, kurios tikrai valytų įvairius paviršius.

Pakeiskite požiūrį į save

Paprasčiausias būdas pakeisti požiūrį į namų ruošą – pakeisti požiūrį į save. Darbai niekada nesibaigs, tad rekomenduojama savęs bent kartais truputėlį pagailėti ir nepamiršti, kad butas ir visa, kas yra jame, egzistuoja tam, kad palengvintų jūsų gyvenimą, o ne jį apsunkintų.

Jeigu grindis plausite ne kasdien, o kas antrą dieną ar net rečiau, nieko baisaus nenutiks.

Nesitvarkykite, jei nuotaika bloga – priešingu atveju, tvarkytis teks iš naujo. Namų atmosfera priklauso ne nuo idealios tvarkos, o šeimos tarpusavio santykių.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Lijundra
2012-01-02 14:59
oj tikrai ne visos moterys moka tvarkytis. Pati turiu drauge kuri slitineja po namus nesugebedama iki galo ne vieno darbo atlikti o paskui skundziasi kaip pavargo ir nieko nesuspejo. paprasciausiai yra neorganizuotu zmoniu kuriems tokiu patarimu labai reikia
liu
2012-01-02 11:57
Maziau galvokite kaip sutaupyti ir tada savaime daugiau darbu pavyks nudirbti
Viola
2012-01-02 11:18
O vis tiek reikia kartoti ir kartoti, nes nieko neatsimenam ir darom tas pačias klaidas
Gabija
2012-01-02 09:42
Nieko nauja...