Naudingosios simondsijų aliejaus savybės nėštumo metu

Nėštumas – tai ne tik beribis džiaugsmas būsimai mamytei, bet ir tikras sukrėtimas jos organizmui bei kūnui. Pakitusi odos spalva, atsiradusios pigmentinės dėmės, sumažėjęs odos elastingumas, strijos... Visa tai gali būti nemalonioji nėštumo dalis. Tačiau laiku pradėjus rūpintis savo oda, visų šių nemalonumų galima išvengti. Šį kartą norime pakalbėti apie simondsijų aliejaus naują.

Simondsijos auga sausose vietovėse, daugiausiai JAV ir Pietų Amerikoje, taip pat Australijoje, Egipte ir Izraelyje. Amerikos indėnai nuo neatmenamų laikų naudojo visas šio augalo dalis įvairių ligų gydymui, bei žaizdų gijimo proceso paspartinimui. 70-tais metais mokslininkai pastebėjo, kad simondsijų sėklų aliejus gerai drėkina ir apsaugo odą. Dabar simondsijų aliejus išpopuliarėjo visame pasaulyje. Tiesa, pats pavadinimas “aliejus” gali šiek tiek supainioti, nes simondsijų aliejus iš tiesų atrodo kaip skystas vaškas. Pagal savo sudėtį aliejus labai artimas natūraliems odos riebalams, todėl jis – praktiškai tobulas drėkiklis.

Strijų sumažinimui

Kaip jau minėjome, dėl savo panašumo į natūralius odos riebalus, aliejus puikiai drėkina. Naudojant jį reguliariai, galima išvengti strijų atsiradimo pilvo, šlaunų bei kitose probleminėse srityse. Kad efektas būtų geresnis, aliejų geriausia tepti iš karto po dušo. Būtų puiku, jei vyras simondsijų aliejų įtrintų tau į kūną. Ir veiksmingumas bus geresnis, ir kūnas atsipalaiduos po masažo.

Veido odos grožiui


Jei nėštumo metu ant veido odos atsirado spuogelių, pagelbėti gali būtent simondsijų aliejus. Teigiama, kad simondsijų aliejus padeda “apgauti” kūną ir priverčia jį manyti, kad jis išskyrė jau pakankamai riebalų, taigi riebalinių liaukų veikla yra sumažinama. Reguliariai pasitepk veidą šiuo aliejuku ir oda bus ne tik sudrėkinta, bet ir kur kas sveikesnė bei švaresnė.

Plaukų grožiui

Kartais nėštumo metu moters organizmas taip atsigauna, kad moteris tiesiog “žydi”. Tačiau toks džiaugsmas aplanko tikrai ne visas. Kai kurios nėštukės skundžiasi suprastėjusia savo plaukų būkle. Jei jauti, kad plaukai ėmė sausėti, pabandyk pakaitinti simondsijų aliejų ir užtepk šią kaukę ant sausų plaukų. Palauk šiek tiek ir gerai išsiplauk plaukus. Jei pastebėjai, kad tavo plaukai pasidarė riebesni, simondsijų aliejų naudok vietoje kondicionieriaus. Patepk ant plaukų žirnio dydžio aliejaus lašą, kuris padės pristabdyti riebalų išskyrimą.

Atsargumo dėlei...

Nors manoma, kad simondsijų aliejus nėščiosioms nekenkia, vis dėl to tai patvirtinančių tyrimų nėra. Taigi prieš pradėdama reguliariai jį naudoti, iš pradžių patikrink odos reakciją: užsitepk lašelį aliejaus ant nedidelio ploto ir stebėk ar oda nesudirgs. Jei paaiškės, kad šis aliejus tave alergizuoja, gali jį pakeisti alyvuogių ar kokosų aliejumi.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Lauryna
2012-06-07 18:36
o kur jo galima rasti? Kiek kainuoja?
Beata
2012-06-07 16:40
brangus, bjaurybė... Bet labai naudingas