Nenuilstanti Joana Bartaškienė: „Judėjimas – tai gyvenimas!“

Viena žinomiausių Lietuvos sporto entuziasčių Joana Bartaškienė nesiliauja stebinti energija ir užsispyrimu priversti judėti visą šalį. Žinoma moteris teigia, kad sportas tai gyvenimas ir sėdėjimą prie televizoriaus siūlo iškeisti į kur kas prasmingesnę veiklą. Su Lietuvos moterų sporto asociacijos (LMSA) prezidente kalbamės apie sporto naudą, dabartinę veiklą ir artimiausius planus.

Ką veikiate šiuo metu?

Vis dar kovoju su vėjo malūnais – bandau žmones įtikinti, kad sportas, tai raktas į laimingą gyvenimą (juokiasi). O jei rimtai, tai kritinė masė gyventojų supranta sporto reikšmę ir tai mane labai džiugina. Ypač moterys, kurios pradėjo sportuoti aktyviau, ir tai nesunku pamatyti, tereikia išeiti į Laisvės alėją. Visada sakau, kad tik judėjimas, ir dar kartą judėjimas gali sumažinti ligonių skaičių.

Gyvenate ir dirbate Kaune. Kaip aktyvų laisvalaikį leidžia laikinosios sostinės gyventojai?

Pastebiu, jog mieste atsirandant vis daugiau dviračių ir pėsčiųjų takų, sutvarkytų šaligatvių, žmonės vėl išranda dviratį (juokiasi). Toks vaizdas, kad jų mieste per kelis metus padvigubėjo. Riedučiai, šiaurietiškas ėjimas, žinoma, bėgiojimas – manau tai populiariausi kauniečių laisvalaikio leidimo būdai gamtoje. Be galo malonu matyti įsivažiuojantį projektą „Judėk sveikai“, kuris sutraukia tūkstančius kauniečių į masines treniruotes. Kaune taip pat populiarėja pilateso, jogos, gimnastikos užsiėmimai.

Esate moterų sveikatingumo klubo „Joana“ įkūrėja ir trenerė. Kaip sekasi šioje srityje?

Puikiai, nes turiu jaunystės eliksyro paslaptį (juokiasi). Pasakysiu atvirai, kelios moterys prieš ateidamos sportuoti manė, jog bus nuobodu. Po kelių treniruočių jų nuomonė kardinaliai pasikeitė. Treniruotės ne tik lavina kūną. Visų pirma tai bendravimas, kelionės, juokas. Ypač didžiuojuosi moterimis, kurių amžius perkopęs 60 metų ribą, jų energija pakrauna ir mane pačią. Esame įsikūrę Kauno centre, Miško gatvėje, todėl lengviausia būtų tiesiog ateiti ir išbandyti save. Į visus klausimus atsakysiu elektroniniu paštu [email protected].


Atrodo sporto karštinė netrukus apims ir Palangą?

Nors daugeliui žmonių atrodo, jog Palanga tai vasaros miestas, tačiau veiklos kurorte netrūksta ir rudenį. Todėl visus norinčius rugsėjo 17 dieną, nuo 12 valandos kviečiame į J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliuosiančią fizinio aktyvumo areną. LMSA organizuojamo renginio metu vyks įvairių stilių mankštos, pamokos, modernių sporto priemonių pristatymai.

Kokios pramogos lauks atvykstančių?

Visi norintys galės dalyvauti baudų mėtymo, stalo teniso, smiginio užsiėmimuose. „Sveikatos“ stotelėje sužinosite apie savo kūno sudėtį, privalumus ir trūkumus. Tuo tarpu „Žolelių“ stotelėje bus galima įsigyti sveikatai naudingų žolelių. Iš tiesų veiklos netruks, todėl kviečiame tiek jaunimą, tiek ir šeimas ir senjorus dalyvauti ir pamatyti kokią naudą duoda aktyvus poilsis!

Kokie jūsų ateities planai?

Nuskambės banaliai, tačiau noriu daryti tai ką išmanau geriausiai: vesti treniruotes moterims Kaune, skatinti žmones sportuoti ir propaguoti sveiką gyvenseną.

Ačiū už pokalbį!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Elena [email protected]
2022-01-04 09:05
Sveiki. Su Naujais metais. Ar dar vyksta užsiėmimai kam virš 60 .Ačiū