Nėštumas ir alergija

Alergija ne veltui vadinama viena iš šio amžiaus rykščių. Šiai problemai negalioja jokie amžiaus ar lyties apribojimai – ji gali pasireikšti tiek visai mažyčiam naujagimiui, tiek pagyvenusiam žmogui. Anot statistikos, mūsų laikais kas penktas žmogus visame pasaulyje kenčia dėl alergijos.

Alergijos vystymosi mechanizmo pagrindas yra žmogaus organizmo veiklos sutrikimai. Jeigu į kraują patenka svetimos kilmės baltymų (vadinamųjų antigenų), organizmas pradeda gaminti antikūnus, kurie apsaugos jį nuo neprašytų „svečių“. Sveikas žmogus nepastebi jokių simptomų, nors alergiškiems žmonėms užverda tikras pragaras – kovos su priešu metu kenčia ne tik antigenai, bet ir nuosavos sistemos. Apsauginė tokių žmonių organizmo reakcija yra per daug agresyvi, todėl puolami ne tik svetimi baltymai, bet ir savi. Visa tai sukelia tau gerai pažįstamus simptomus: niežulį, odos bėrimus, gleivinių sudirgimus, slogą, bendrą negalavimą.

Ypač alergija kankina būsimąsias mamytes, kadangi ligos apraiškos nėštumo metu gali paūmėti, komplikuotis. Be to, bet kuri nėščia dailiosios lyties atstovė atsiduria rizikos grupėje. Būtent todėl gydytojas iš anksto įspėja, kaip reikia maitintis nėštumo ir maitinimo krūtimi laikotarpiu (juk labai dažnai  alergiją sukelia produktai, kurių vartoti nerekomenduojama iš viso: tai visi įmanomi konservai, gazuoti gėrimai, intensyvios oranžinės ir geltonos spalvos vaisiai bei daržovės, saldumynai...).

Moteriai, kuri laukiasi mažylio, būtina atkreipti dėmesį į tai, ką ji dedasi į savo lėkštę, kuo maitinasi, pakoreguoti savo racioną. Į jos meniu turi įeiti natūralūs produktai (pageidautina, kad jie būtų kaip galima mažiau termiškai apdoroti). Maistas turėtų būti gaminamas naudojant tik filtruotą arba pirktinį vandenį iš butelių.


Stresas, kurį išgyvena būsimosios mamytės, taip pat gali išprovokuoti alergines reakcijas, todėl būtina stengtis išlikti ramiai netgi pačiomis sudėtingiausiomis situacijomis. Reikia nepamiršti, kad bet kokie negatyvūs pojūčiai ir emocijos yra perduodami ir vaikeliui. Pagrindinė mamytės užduotis – tai apsaugoti savo dar negimusį mažylį nuo galimų nemalonumų.

Ką gi reikėtų daryti toms, kurios labai stengėsi, tačiau nesugebėjo išvengti alergijos? Vos tik pastebi pirmuosius ligos požymius, būtina imtis visų įmanomų priemonių, kad tavo būklė nepablogėtų. Visų pirma, jeigu alergenas jau yra žinomas, jo reikia atsikratyti. Būtina laikytis hipoalerginės dietos, galima išgerti aktyvuotos anglies arba enterosgelio. Turėtum žinoti, kad kitų medikamentinių preparatų vartojimas nėštumo metu turi būti griežtai kontroliuojamas. Nėštukei draudžiama gerti dimedrolį, terfenadiną, astemizolį, tavegilį, pipolfeną. Labai atsargiai galima vartoti suprastiną, klaritiną, cetiriziną, feksadiną (bet tik tuo atveju, jeigu jų teikiama nauda yra didesnė už keliamą pavojų mažylio sveikatai).

Kraujagysles sutraukiantys lašai sergant alerginiu rinitu – ne pats geriausias sprendimas. Jų poveikis būna trumpalaikis, o pašalinių poveikių gana daug. Geriau praplauti nosį jūros vandeniu (jo galima įsigyti bet kurioje vaistinėje).

Alergenų, galinčių sukelti alergiją, yra labai daug, tad kiekvienu konkrečiu atveju reikia imtis individualių priemonių. Universalaus preparato, galinčio kartą ir visiems laikams išvaduoti žmogų iš alergijos gniaužtų, nėra. Pirmiausia, ką reikia padaryti – tai išsiaiškinti ligos priežastį, ir kaip galima labiau vengti to, kas sukelia alergiją. Jeigu tai neįmanoma, tenka griebtis antihistaminų, tačiau vartoti jų būsimosioms mamytėms be gydytojo leidimo negalima.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Sue
2012-10-01 15:13
Milda, atopiniam naudok losjona su sudabru ir losjona su lipidais (jeigu lb prastai), arba drekinamaji losjona : http/ecoland.lt/product.php?id_product=44
Lb padeda. sekmes
Augustė
2012-03-19 13:10
Kažkur skaičiau, kad galima naudoti šaltalankių ir migdolų aliejų. Pamėgink, gal padės tik palaukti reikės ilgiau, nes natūralių priemonių poveikis pasireiškia ne iš karto. O kalbant apie straipsnį - man įdomu, ką daryti šalčio alergijos atveju. Mano dukterėčiai užtenka nusiprausti šaltesniu vandeniu ar į šaltą vėją, ir veidas ima atrodyti baisiai
Milda
2012-03-19 09:08
Man atopinis dermatitas. Gal ir ne įtemą, bet ką daryti? Laukiuosi, hormoninių tepalų naudoti negaliu (o padeda tik jie).