Nėštumas ir kelionės: 13 naudingų patarimų

Norite pailsėti prieš tai, kai mažylis ateis į šį pasaulį? O gal tiesiog senokai matėte savo artimuosius ir ketinate juos aplankyti? Atminkite: bet kokios kelionės nėštumo metu turi būti saugios ir patogios, tad labai patartina prieš išvykstant atkreipti dėmesį į šiuos patarimus:
 

 1. Prieš leidžiantis į kelionę, rekėtų pasikonsultuoti su savo ginekologu, pasidaryti kortelės įrašų kopijas ir pasiimti juos kartu su savimi (dėl viso pikta).
 2. Įsitikinkite, kad jūsų draudimas galios ir paskutinėje kelionės maršruto stotelėje (tai ypač aktualu, jei keliaujate į užsienį).
 3. Jei ketinate skristi lėktuvu, rinkitės vietą arčiau tualeto.
 4. Gerkite daugiau skysčių.
 5. Renkitės „keliais sluoksniais“, kad prireikus galėtumėte ką nors nusivilkti ar apsivilkti. Jums vienodai nenaudinga tiek peršalti, tiek perkaisti.
 6. Rinkitės patogią avalynę. Aukštakulnius geriausia palikti namie. Kelionės metu jūsų kojos gali patinti, jei nebus galimybės pakeisti padėties.
 7. Jei yra galimybė, planuokite savo kelionę antrajam nėštumo trimestrui – tai pats sėkmingiausias, saugiausias ir patogiausias laikas (pilvas dar nedidelis, toksikozė baigėsi, nėra persileidimo rizikos).
 8. Neapsikraukite nešuliais, imkite tik tai, kas būtina, arba keliaukite ne viena – tegul kas nors paneša jūsų lagaminus.
 9. Imkite su savimi tik įprastą maistą, prigriebkite užkandžių. Tiks vaisiai, riešutai, javainiai. Galima įsimesti net ir mažą šokoladuką.
 10. Nepalikite namie savo mėgstamos pagalvėlės – ji pravers bet kuriuo atveju (nesvarbu, kurią transporto rūšį pasirinktumėte).
 11. Pamankštinkite savo kojas bent kas dvi valandas (kuo dažniau – tuo geriau). Atsistokite, pasivaikščiokite, pakeiskite padėtį – tada nekamuos mėšlungis, nesutriks kraujotaka kojose.
 12. Keliaukite tik su pozityviais žmonėmis.
 13. Jeigu keliaujate šiltuoju metų laiku, ne pro šalį susipažinti su nėščiųjų elgesio taisyklėmis karščių metu.
» Rašyti komentarą